Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kerül igazolásra a hátrányos helyzet megállapítása 8 általános végzettség esetén? fórum

Hogyan kerül igazolásra a hátrányos helyzet megállapítása 8 általános végzettség esetén? (tudásbázis kérdés)

2016. jan. 15. 19:25

Az iskolai végzettség a szülők önkéntes nyilatkozata alapján kerül megállapításra. Azok a tanulmányok számítanak, amelyek befejezésre is kerültek és ezzel végzettséget is szereztél. A HH vagy HHH megállapítása szempontjából alapfokúnak lehet a legmagasabb iskolai VÉGZETTSÉG. A férjednek a 8 általános az biztos. Ha az 5 hónapos tanfolyam zárásaként nem kaptál középiskolai végzettséget tanúsító oklevelet, akkor neked is 8 általános a legmagasabb iskolai végzettséged. Ez alapján jogosult a lányod a HH megállapítására.

Az ügyintéző sehol nem néz utána és nem is tud utána nézni. Nem is feladata. Az ügyfél büntetőjogi felelőssége tudatában nyilatkozik.

8. epreke (válaszként erre: 7. - K.tünde78)
2016. jan. 14. 21:55

Első: meg legyen állapítva a REndszeres gyermekvédelmi támogatás, ha erre jogosultak vagytok akkor vizsgálják a hátrányos helyzetet.


Hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzet.

1. szülő alacsony iskolai végzettsége

2. a szülő alacsony foglalkoztatottságának vizsgálata

3. a gyermek elégtelen lakókörnyezete.


Ha az előző 3 dologból 1 igaz rátok akkor Hátrányos helyzetű a gyermek.

Ha ez előző 3 dologból 2 igaz rátok akkor halmozottan hátrányos helyzetű.

7. k.tünde78 (válaszként erre: 4. - Globus)
2016. jan. 9. 17:17
A jogszabályal tisztában vagyok magam is!Viszont nálunk olyan "kedves" az ügyintéző,hogy csak kiabálni és dobalozni tud az asztalán lévő tárgyakkal ahelyett,hogy bármire is érdemleges választ adna, esetleg utána nézne. Lányom főiskolai jelenkezése miatt lenne jó tudnom (plusz 40 pont), hogy a tanfolyamommal most én hova tartozom,de ez a furia nem hajlandó segíteni. Ha járna kérném, de pontos infó nélkül nem merek nyilatkozni,mert ha netán jogtalanul kérjük és ezt valahol ellenorzik akkor abból nekünk lesz bajunk.
6. Panna.33 (válaszként erre: 5. - K.tünde78)
2016. jan. 9. 17:14
köszi:)
5. k.tünde78 (válaszként erre: 3. - Panna.33)
2016. jan. 9. 17:07
Igen van
2016. jan. 8. 11:33

[link]

Ezt találtam, de nem tudni, hogy mikori bejegyzés.

2016. jan. 8. 11:29
Ilyen van? :O
2016. jan. 8. 08:54
Érdeklődni szeretnék,hogy milyen esetben állapítható meg a hátrányos helyzet.Gyermekvédelmire évek óta jogosúltak vagyunk.Páromnak 8 osztályos legmagasabb végzettsége van,Én elkezdtem a szakmunkásképzést ,de a terhesség miatt már nem fejeztem be.Később elvégeztem egy 5 hónapos tanfolyamot.Ebben az esetben jár e nekünk.Egyáltalán hogyan ellenőrzik?,mert azt látom, hogy csak nyilatkozni kell,de az önkormányzatoknak ennyi elég?Hol néznek utána valós e a nyilatkozat vagy sem?
2016. jan. 8. 08:46
Hátrányos helyzet megállapítása 8 általános végzettség esetén hogyan kerül igazolásra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook