Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell tortillát készíteni házilag? fórum

Hogyan kell tortillát készíteni házilag? (tudásbázis kérdés)


1 2
17. d@nu
2007. jún. 14. 17:57

És ez már a vég... Találtam egy ilyet is:


Hozzávalók a tortillához:

5 dkg búzaliszt

10 dkg kukoricaliszt

2,5 dl meleg víz


A kétféle lisztet és a csipetnyi sót egy tálban összekeverjük, majd a vízzel fokozatosan rugalmas, sima tésztává gyúrjuk. 15 percig pihentetjük, majd annyi részre osztjuk, ahány tortillát szeretnénk. Mindegyik adagból golyót formálunk, és két réteg sütőpapír között kb. 2 mm vastagra nyújtjuk. Egy teflonserpenyőt felmelegítünk. A felső sütőpapírt lehúzzuk, és a tortillát a másik sütőpapírral együtt a serpenyőbe tesszük úgy, hogy a sütőpapír van felül. Ha a tészta kissé megszikkad, óvatosan lehúzzuk a papírt. Kb. 2 perc múlva a tortillát megfordítjuk, még egy percig sütjük a másik oldalát. Az elkészült tortillát alufóliába csavarjuk, majd a többi tortillát is kisütjük és tálalásig melegen tartjuk. Tetszés szerint tálaljuk.

16. d@nu
2007. jún. 14. 17:37

Találtam még neked a receptgyűjteményemben is:


Vegetáriánus kenyér I. (egyszerű csapáti)


Hozzávalók


50 dkg finomliszt

5 dkg vaj

kevés só

meleg víz


A langyos, megszitált liszthez adjuk a sót, meleg vízzel lágy tésztát gyúrunk és nagyon jól kidolgozzuk. Letakarva 60 percig pihentetjük, majd a tésztából akkora darabokat veszünk ki, hogy 3 cm átmérőjű golyókat tudjunk gyúrni belőle A golyókat a lisztezett gyúródeszkán lelapítjuk, kb. 15 cm átmérőjű, nagyon vékony kerek lappá kinyújtjuk. A tetejét belisztezzük. Egyszerre több lapot készítsünk elő. Palacsintasütőben süssük meg a lapok mindkét oldalát. Akkor jó, ha a tészta kezd elszíneződni és felhólyagosodni. Ezután helyezzük a tésztát rácsos lapátra, tartsuk nyílt lángba és süssük tovább. Vigyázzunk, hogy el ne égessük. Ha megsült, kenjük be vajjal a tetejét, és egymásra halmozva lefedve tartsuk.



Vegetáriánus kenyér II. (fűszeres csapáti)


Hozzávalók


50 dkg barnaliszt

5 dkg vaj

1-1 kiskanál őrölt mustármag, őrölt római kömény, őrölt paprika

1/2 kiskanál őrölt koriander

meleg víz


Elkészítési módja teljesen megegyezik az egyszerű csapátiéval, a különbség csak annyi, hogy a fűszereket is a liszthez keverjük. A fűszerek mennyiségét természetesen ízlés szerint lehet változtatni.

15. d@nu (válaszként erre: 14. - Loni)
2007. jún. 14. 17:34
Lebuktam. :D
14. Loni (válaszként erre: 12. - D@nu)
2007. jún. 14. 17:32

Látom nekem szánod a kísérleti nyuszi szerepét.

Vállalm. Majd mindegyik receptről beszámolok - hoyg nekem hogyan sikerült, és nekem hogy ízlett.

De mint tudjuk - ízlések és pofonok...

:)

13. 'szti (válaszként erre: 10. - Loni)
2007. jún. 14. 17:31

erre emlékeztem :-)

a felhólyagosodás az én fajtámra is jellemző

12. d@nu (válaszként erre: 11. - Loni)
2007. jún. 14. 17:30

Aha.

Hát, én ezt be nem másolom neked, mert iszonyú hosszú, de részletesen leírja, hogy hogyan kell a dolognak festenie:


[link]


Ez kb. ok is, egyszer egy főzős műsorban láttam, egy indiai nő így készítette el, ahogy ezen a honlapon leírják. Szerintem hajrá, lehet, hogy először érdemesebb búzalisztből készítened, hogy tutira sikerüljön, lásd, hogy milyennek kell lennie az állagának és utána megpróbálhatod kukoricaliszttel is.

Aztán írd meg, hogy milyen lett, hogy mi is meg merjük csinálni. :DD

11. Loni (válaszként erre: 9. - D@nu)
2007. jún. 14. 17:25

A csapati az indiai "megfelelője", ugye?

Láttam egy filmet, hogy Indiában hatalmas kőgolyókon (lehet, hoyg nem az, csak én láttam annak) sütik ki.

10. Loni
2007. jún. 14. 17:24

Közben kiarától is jött egy receptötlet. Íme:

Hozzávalók:


30 dkg liszt

4 ek olaj

1 tk só

1/2 cs sütőpor

víz


Elkészítés:


A lisztet tálba szitáljuk, hozzáadjuk a sót, a sütőport és az olajat.

Langyos vízzel fokozatosan lágy tésztává gyúrjuk. Befedve 15 percig pihentetjük. 12 egyforma méretű golyót formálunk a tésztából, amiket lisztezett deszkán nagyon vékonyra kinyújtunk úgy, hogy kb. 18-20 cm átmérőjű lepényeket kapjunk. Vaslapon (vagy öntöttvas serpenyőben, de ha nincs, akkor vastag aljú serpenyőben) zsiradék nélkül sütjük, amíg a tészta felhólyagosodik. Ekkor megfordítjuk és a másik felét is megsütjük. A készeket melegen tartjuk.


Jövő héten (vagy már a hétvégén) kipróbálgatom, amiket írtatok!

9. d@nu
2007. jún. 14. 17:22
Szerintem leginkább a csapátihoz hasonlítható az elkészítése... Mindjárt vadászok neked egy receptet a neten. Az biztos, hogy a csapáti búzalisztből készül, a tortilla pedig kukoricalisztből, de szerintem az elkészítés kb. ugyanaz lehet.
8. Loni (válaszként erre: 7. - 'szti)
2007. jún. 14. 17:19
Hát, jó sok zöldséget és szószt szeretnék beletölteni.
7. 'szti (válaszként erre: 4. - 'szti)
2007. jún. 14. 17:07
ebből a mennyiségből 6 vastag tortillát szoktam sütni, nem tudom hogy akarod felhasználni, ha nem túl sós a tölteléke, sózd jobban a masszát, több sót elbír, mint a búzaliszt
6. 'szti (válaszként erre: 5. - Loni)
2007. jún. 14. 17:04

igen

az eredeti receptben asszem nincs tojás, tej sem, csak víz és kukoricaliszt, de erre nem vennék mérget

5. Loni (válaszként erre: 4. - 'szti)
2007. jún. 14. 16:59
Köszi! A sütőlap alatt a platnit érted?
2007. jún. 14. 16:55

én szoktam csinálni, bár nem az "igazi", mert az sütőlapon készül

szóval én ugyanúgy csinálom, mint a rendes palacsintát, csak kukoricalisztből (2 tojás, 20 dkg liszt, 2 deci tej, pici só)

2007. jún. 14. 16:53
Nekem nincs, de ímááááááádom, én is kiváncsi vagyok rá:)))
2. Loni
2007. jún. 14. 16:52
A boltban iszonyú drága a tortilla-lap. Van valakinek a tarsolyában egy jó kis recept?
1. Loni
2007. jún. 14. 16:52
Hogyan kell tortillát készíteni házilag? Tudja valaki?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook