Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell téliesíteni a canna nevű virágot? fórum

Hogyan kell téliesíteni a canna nevű virágot? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 7. 08:48

Én olyanvirágott vettem tegnap, hogy "canna tenerife"

Azt hittem hogy szép szobanövény, de ahogy olvasom egy kicsit ezt most benéztem.

Ezek szerint ez valami hagymás növény lehet? És csak jövőre fogok a virágjában gyönyörködni?

2008. okt. 4. 16:46
Az első éjszakai fagyoknál vágja le a leveleit, és ássa ki a gumóját. Tegye cserépbe, és száraz talajban teleltesse át. Márciustól néha-néha, kevés vízzel locsolja meg, mihelyt az új sarjhajtások nőni kezdenek.
2008. okt. 4. 16:20
Én is csak akkor szedem fel ha lefagyott már a levele,szellős,sötét,fagymentes de hűvös helyen tárolom a gumókat.
2008. szept. 28. 18:18
Egy szövött (tápos)zsákba rakom , pincében telel át.A szárát le kell vágni, természetesen.Szerintem még nem kell kiszedni, amíg szép zöld a levele.Az első fagyok után szoktam kiásni.
2008. szept. 28. 10:46
átteleltetni,fagymentes helyen,azért jo ha kap fényt is,meg vizet is.
2008. szept. 28. 10:42

Ezt olvasd el, itt megtalálod:


[link]

2008. szept. 28. 10:18

Sziasztok!

Aki tudja hogyan kell téliesiteni a canna nevű virágot,kérem irja meg.Azt tudom hogy be kell hozni a kertből,de utána cserépbe kell tenni,vagy csak úgy mint a dália hagymát tárolni tavaszig?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook