Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell sütőtökös muffint készíteni? fórum

Hogyan kell sütőtökös muffint készíteni? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 27. 19:12

Tudna valaki nekem olyan muffin receptet írni,amihez nem kell sütőpor?

Mindenhol azt olvasom,hogy 1csomag sütő por kell bele.Nem sok az egy kicsit?

Egyszer próbáltam muffint sütni,de olyan keserű lett a sütőportól,hogy ki kellett dobnom az egész tepsivel:((

2008. júl. 27. 17:22

Sütőtökös muffin

Hozzávalók:

10 dkg vaj

10 dkg cukor

15 dkg liszt

5 dkg kukoricaliszt

25-30 dkg durvára reszelt sütőtök

1 tojás

1 csomag sütőpor

őrölt fahéj

vaníliás cukor


Elkészítés: A száraz és a nedves összetevőket külön összekeverjük, majd a nedves masszához fokozatosan hozzáadjuk kevergetés közben a száraz összetevőket. Csak fakanállal keverjük, ne robotgéppel. Ha a végén túl száraznak tűnik a massza, tejjel lehet higítani. Kivajazott, kilisztezett muffin-formákba töltjük. 25-30 percig sütjük 190 fokon.


Miután kiveszem a sütőből, azonnal meglocsolom minden muffin tetejét egy kis tejjel, ettől sokkal puhábbak és ízletesebbek lesznek. Ez minden muffinra érvényes !

4. alsi
2008. febr. 27. 15:16

szia krokics!

nálunk elég gyakran szokott lenni, bár inkább novemberben, decemberben, amikor frissen reszelt sütőtököt tudok hazsnálni, de olvastam már olyat is, hogy sütőtökös bébiétellel helyettesítik a nyers tököt.

Tehát a recept:

12 db muffinhoz

13 dkg kristálycukor

1 tojás

1 csomag vaníliás cukor

1 csomag sütőpor

2 dl kefír vagy natúr joghurt

1 dl étolaj

először ezeket kavarjuk alaposan össze, majd beleteszzük a lereszelt sütőtököt (1-2 bögre mennyiség, ha nyers, ha bébiételes, akkor 1 üveggel)

fahéjjal és gyömbérrel ízesítjük, s a legvégén apránként hozzákavarunk 25 dkg lisztet

előmelegített sütőben érdemes sütni, de csak közepes lángon (villanytűzhellyel nincs tapasztalatom)

remélem nem hagytam ki semmit! :) reszelt csokival meg lehet bolondítani, de nélküle is jó

üdvüzletel:Alsi

2007. máj. 8. 09:46

Köszike!

Ha még tud valaki szivesen várom!

2007. máj. 6. 13:17

SÜTŐTÖKÖS MUFFIN

Hozzávalók:

200 g sütőtök

citrom

2 tojás

80 ml olaj

3 evőkanál juharszirup

150 g joghurt

50 ml tej

250g liszt

2 teáskanál sütőpor

pici só

fél teáskanál fahéj

pici szerecsendió

Elkészítés:

200 g sütőtök megpárolsz egy kis citrommal, majd pépesíted. Kikevered egy tálban a tojást, olajat, juharszirupot, joghurtot és a tejet, majd az egész masszához a pépes sütőtököt hozzáadod. Egy másik tálba összekevered a lisztet, sütőport, sót, fahéjat, szerecsendiót. A lisztes keveréket lassan hozzáadod a masszához, majd muffin formákban (vagy tepsibe is lehet) adagolod. Előmelegített sütőben kb. 20-25 perc alatt lesz kész.

2007. máj. 6. 13:10
Akinek van sütőtökös muffin receptje légyszi küldje el nekem, mert nem találok sehol egy normálisat!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook