Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan kell sós vízzel a baba orrát tisztítani? fórum

Hogyan kell sós vízzel a baba orrát tisztítani? (beszélgetős fórum)


2010. febr. 6. 20:02
Én is a sterimar-t használom a kisfiamnál már három hónapos kora óta, de az anyatejet is hallottam már. Igazából a sós vizes csöpögtetéssel az a baj, hogy azért jól el kell találni az oldat arányait, hogy ne marja ki szegény babádnak az orrát, de azért hatékony is legyen... A dokim azt mondta, hogy kábé olyan arányú oldatot kell alkalmazni, ami olyas erős, mint a könny (az is sós)... Szerintem a szembe csöpögtetésnek is ehhez lehet köze, hisz a könnycsatornán át is az orrba folyhat a cuccos... Ha nem könny, hát mesterségesen előállított oldat :)
7. Pné Veronika (válaszként erre: 6. - Kis Cidri)
2010. febr. 6. 17:06
A szemről nem tudok mit mondani, viszont a nózi 100% siker, azt tudom. :-))
6. Kis Cidri (válaszként erre: 4. - Pné Veronika)
2010. febr. 6. 16:12
Én a szemébe csöpögtettem és nekem is bevált. Anyukám, és anyósom is tanácsolta.
2010. febr. 6. 16:11

Én sterimare-t használtam, amikor be volt dugulva a picim orra alig egy hónaposan! Az is oldotta a váladékot.

Aztán már több helyen hallottam ezt az anyatejes cseppentést, szóval következőnek azt ki fogom próbálni!

2010. febr. 6. 16:09
Szóval. Azért kérdeztem az anyatejet, mert a gyerekdoki nekem azt mondta, pár csepp a nóziba és tökéletesen oldja a felgyűlt váladékot, Azonkívül akkor sincs gond vele, ha a "torkára szalad". A lányom 27 hós koráig szopizott, minden bacis időszakot az anyatejes orrcsöppentéssel kezeltem neki. Tökéletesen bevált. :-)Ja, és ingyen volt... :-))
3. Kedveske (válaszként erre: 1. - QueenPigg)
2010. febr. 6. 16:07
tengervizes orr spray, paikában, bababoltban beszerezhető. Szerintem erre gondolt.
2. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - QueenPigg)
2010. febr. 6. 16:05
Szia. A sós vizes dolgot én nem ismerem, viszont, ha 3 hónapos, akkor elvileg van anyatejcid. Van?
2010. febr. 6. 16:03
sziasztok! kislanyom 3 honapos es picit "megfazott". felhivtam ma a doktornot,aki c- vitamin cseppet ajanlott illetve orrspray-t. azt is mondta,sos vizzel tisztitsam ki a baba orrat...idegessegemben viszont elfelejtettem megkerdezni tole, hogyan mukodik ez a "sos viz" dolog...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook