Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell rizst főzni, hogy jó legyen? fórum

Hogyan kell rizst főzni, hogy jó legyen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. jún. 5. 16:11
Háááát, nem könnyű... :D rengeteget kisérleteztem, de mostmár pikk-pakk! Arányaiban így néz ki: 30dkg rizs, 6dl víz, 1ek vegeta, egy marék borsó. Először is nagyon fontos, hogy jól megmosd a rizst, többször váltott HIDEG vízben! Közben kevés olajat a kuktában elkezded melegíteni, és felforrósítod a vizet, amivel majd felöntöd. Ha a ví forró, beleteszed a vegetát. A másik, ami nagyon fontos, hogy a rizst dinsztelem az olajon! Pár percig magas hőfokon kevergetem az olajon, amíg ki nem fehéredik. Majd látod! Aztán rá a forró vegetás víz, bele a borsó, de ezt el is hagyhatod, és a harmadik nagyon fontos! Innentől nem szabad kevergetni! Lezárod a kuktát, öt percig kis lángon hagyod főni, elzárod, és csak negyedóra múlva veszed le a tetejét! Akkor villával óvatosan megkevergeted, hogy szétváljanak a szemek, és még legalább tíz percig visszateszed a tetejét. Nekem így bevált. Ez négy emberes adag :) Sok sikert!
2007. jún. 5. 16:06
Sokszor megmosom a rizst.Hagyom kicsit forró vízben állni. Forró olajba vagy zsírba átkeverem és felöntöm annyi langyosvízzel amennyi a rizs térfogata és ha felforrt kishőmérsékletre teszem és gőzőn párolódik tovább fedő alatt.Még soha nem csináltam összeragadt rizst,legyen az bármilyen fajta.(mert néha ezen is múlik!)
2007. jún. 5. 16:04
Ilyen címmel:"Hogyan készítsem a rizst, hogy "pergő" legyen, a szemek külön maradjanak?", már indult tudásbázis, bocsiiiiii, nem kötözködni akarok.:)
2007. jún. 5. 16:01
Szerintem úgy lesz igazán "pergős" a rízs,ha úgy főzöd meg,mint a tésztát.Bő vízben.
2007. jún. 5. 16:01

Nekem valahogy sosem jön össze.Összeragad,stb!

Van valakinek valamilyen tuti tippje,hogy csináljam,hogy jó legyen!?

2007. jún. 5. 15:59
A rizsfőzés titka!?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook