Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell rizst főzni, hogy jó legyen? fórum

Hogyan kell rizst főzni, hogy jó legyen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
36. PAGI62 (válaszként erre: 22. - Kutilivi)
2008. febr. 2. 23:22
Ez tuti recept, én is így készítem el!!
2008. febr. 2. 23:04
Kizárólag sima vízben, mint a kínaiak. Így egészséges!!
2008. febr. 1. 01:10
En eloszor megpiritom pici olivaolajon, mikor nagyjabol kifeheredett felontom vizzel (a rizs 2xesevel) es teszek hozza egy tasak izesitot, vagy vegetat, es vajat. Kozepes langon fozom amig latok rajta vizet, utana lekapcsolom a tuzhelyet, es lefedem. Par percenkent megkavarom, amig eltunik az osszes viz, es eleg puha a rizs.
2008. jan. 31. 23:47
ugyanúgy főzöm mint a tésztát forró sósvízbe teszem és "kifehéredésig" főzöm kb. 5-8 perc alatt megfő a rizs mennyiségétől függ.(1-2 szemet meg lehet kóstolni). Tésztaszűrővel kiszedem melegvízzel leöblítem. Olajba pici ízvarázst vagy vegetát teszek és arra teszem a rizst. Vagy pici olajon apróra vágott petrezselymet dinsztelek, sülthúsokhoz finom. Nekem bevált, a rizs nem ragad és nem is kemény, "gurulós" lesz. Sok sikert!
32. Emosz (válaszként erre: 29. - Mácsonya)
2008. jan. 11. 16:50
Én is így szoktam csinálni. A RAMA-t még nem próbáltam hozzák, de jó ötlet. Holnap ki is próbálom! Üdv. E.
2008. jan. 11. 16:32

Először is jó minőségű rizst kell venni. A praboild feliratú szinte mindig jó.

Én a nyers rizst átmosom párszor vízben és utánna kb 2-szer annyi víz, mint a rizs plusz só. Először nagy tűzön főzöm ,amíg jól felforr, utánna leveszem kis tűzre. De azért forrjon ám! A fedő picit megnyitom a lábos szélén. Ezután figyelem, ha leforrt róla a víz és még nincs megfőve, akkor öntözgetek rá még vizet, de ekkor már ne sok vizet, inkább többször keveset. Valamikor egyáltalán nem kell utánna öntenem vizet. Villával ellenőrizheted, hogy van e a lábos alján még víz, vagy esetleg kezd odasülni a rizs. Általában mindig szép gurulós lesz a rizs és megdícséri a férjem!

2008. jan. 11. 15:52
mácsonyka modszerével készítem én is, (a RAMA-sat nem ismertem a másikról beszélek) mindig sikerül, így szinte elrontani sem lehet.
2008. jan. 10. 23:06

Én úgy főzöm, mint Mágika:

Bögrével mérem, olajon átfuttatom, aztán 2-szeres mennyiségű vizzel felengedem.

Ezután sózom, és beleteszek 2 dl bögrényi rizshez kb 5 dkg Ráma margarint. Ettől nagyon kellemes ízű lesz és nem száraz.

Ha van otthon zöldségem, borsó, bab, kelbimbó, répa, teszek bele, attól nagyon finom zaftos lesz.

A családom nem szerette eddig a rizst, most igen sűrűn főzzük. A vendégeink is nagyon dicsérik! Próbáld ki először a rámásat, aztán a többit.


visszatérve: felforralom a víz és az adalékok után, még megkeverem, aztán lekapcsolt tűzhelyen a maradékhőnél hagyom készre párolódni.

2008. jan. 10. 15:07

A rizst fehérre pirítom olajon. Aztán felöntöm kétszer annyi vízzel, teszek bele ételízesítőt, egy fej vöröshagymát. Nagy lángon hagyom amíg felforr, aztán tartalékon főzöm, gyakori kevergetéssel.

Soha nem áll össze, nem ragad le.

2008. jan. 6. 12:15
Zepter edényben szoktam, 5x annyi vízzel és forrás után el lehet zárni. Megfőzi magát...
26. csuby (válaszként erre: 25. - 762fb1185b)
2008. jan. 6. 12:13

Szió!

Nekem azt tanitották hogy forró vizzel kell felönteni.

2007. nov. 30. 11:09
1-bögre rízst olajon addig sütsz amíg fehér lesz,2-bögre hideg vízzel felöntöd,megkavarod,lefeded és a legkisebb lángon megfőzöd,Én egy kicsit előbb lezárom és a fedő alatt még puhul!Nem szabad kevergetni!!!
2007. nov. 30. 06:57
Szerintem nézd a :"Hogyan készítsem a rizst, hogy "pergő" legyen, a szemek külön maradjanak?" címmel indított tudásbázis. (Írd a keresőbe és kiadja.)
23. Krysty
2007. nov. 29. 22:16
Először olajonpirítom a rízst, 2,5-szer annyi vizet öntök a főzőedénybe, amennyi a rizs, fűszerezem és lefedve a sütőbe teszem. Soha nem ragad össze!
2007. nov. 29. 20:28

hozzávalók:1 csésze rizs, másfél csésze viz, egy kisebb fej vöröshagyma, 1 kávéskanél vegetta, étolaj, petrezselyem zöld, só

A lángra vastagabb elosztót teszek, villany lapnál ez nem kell,olajon aranysárgára megpiritom a rizst és felengedem a vizzel, beleteszem a többi hozzávalót, felforralom, forrás után elzárom a lángot, de a lapon hagyom, hogy még meleg maradjon, lehedem kb20 percre. Nagyon puha és szemekre széteső lesz a rizs. Izesithetem borsóval, kukoricával, ezeket a hagymával, petrezselyem zöldjével együtt teszem bele.

21. monami
2007. szept. 9. 06:57

1 csésze rizs -2 csésze forró víz.

Rizst pirítom, rá a forró víz,bele húsleveskocka esetleg más ízesítők.Lefedem szorosan,lángot elzárom alatta,konyharuhákkal jól körültekerem.Kb.20 pec múlva tálalható.

Véleményem szerint a rizs fajtájától is függ mennyi víz kell hozzá.

2007. szept. 5. 08:13
Annyi kiegészítést rozsazsa receptjéhez, hogy én utoljára akkor szoktam megkavarni, amikor el kezd rotyogni. Utána minimumra kell venni a gázt (villanyt),és többet nem kavarom, így nem lesz ragacsos.
19. Krysty
2007. szept. 5. 07:49

Én is kb úgy csinálom ahogy rózsazsa. Csak a hagymát hagyom ki belőle.

Ezzel a módszerrel nem lesz ragacsos a rizs.

2007. szept. 4. 20:56
Megtisztitom, jól megmosom, amikor már nem enged fehér levet akkor jó. Forró olajra teszem miután jól lecsöpögött, és dinsztelem, zsemleszinűig. Felöntöm bő kétszer annyi vizzel mint maga a rizs menyisége. Én két kérdecis poháral szoktam megtisztitani. Teszek bele húsleves kockát, vegetát, petrezselyem zöldet összevágva, ez el is hagyható. Egy egész fej hagymát olyan 5 cm-et egybe, kukoricát- zöldborsót. Mostanában szoktam még tenni bele krumplit amit hámozás után kb. 1/2 cm-es szeletekre vágok és az egészet befedem vele. Előmelegitett , éppen közepes sütübe teszem lefedve, és meg fő. Néha megnézem , hogy mennyire főtte el a levét.Mikor kiveszem, fedőt levéve, 3 réteg konyharuhával, törölközövel lefedem és hagyom hülni. A ruhák kieszik belőle a gőzt, és gurulós lesz a rizs. Az izek összeérnek, nagyon finom köret. Jóétvágyat.
17. NOA (válaszként erre: 2. - Virág3)
2007. júl. 9. 19:19
A rizst nem kell soká főzni, gőzben nyilik ki.
16. LoLiNa
2007. júl. 9. 08:53
én nature megfőzöm, mint a tésztát. majd hagymás alapot készítek, ízesítem, párolok bele mindenfélét, borsó, kukorica stb., majd összepárolom a rízzsel :-)
2007. jún. 9. 01:52

Mi kicsit extrémen csináljuk, de fini, már annak aki szereti a curryt:

Kb fél liter rizst kiválogatunk; egy szűrűvel jó alaposan forró vízzel leöblitjük; majd "főzőedénybe" öntjük; teszünk rá egy kanál margarint; rátesszük a fedöt de a nyílást bezárjuk rajta; 2 perc mikro; jól elkeverjük; 2 perc mikro; 1 evőkanál vegeta + pici curry (ízlés szerint); forró 1,1 l vízzel felöntjük; visszatesszük a fedöt, amit most nyitott állapotba állítunk; 20 perc mikro és kész.

14. Mágika75 (válaszként erre: 2. - Virág3)
2007. jún. 5. 19:53

Én így csinálom:

Olajon átfuttatom a rizst, aztán 2,5-szeres mennyiségű vizzel felengedem, dobok mellé egy leveskockát, kb 5 percig forralom, aztán lefedem, még egy konyharuhával is letakarom, kb 20 percig hagyom saját levében párolódni.

A leveskockától színe is lesz és íze is.

13. f72d419d5f (válaszként erre: 9. - A1a3db480a)
2007. jún. 5. 17:42
én nem 30 évesen tanultam ,hanem a vendéglátói suliban ,de ez biztos hogy sikerül.Bár ha nagyon rossz minűségi a rizs akkor előfordulhat hogy mancsos lesz
2007. jún. 5. 16:38
Ja! És most jut az eszembe! Mivel tíz évig minden áldott alkalommal elszúrtam a rizst, arra is van tippem: a kihült elrontott rizst :) tojással összekevered, tehetsz bele plusz fűszereket, aztán kis pogikat csinálsz belőle, zsemlemorzsiba meghempergeted, aztán forró oljba kisütöd. Először hülyének nézett a családom, hogy miezmi, eddmegrizsfasírt, de bejött! Még sem a klotyómanó járt jól :D
11. a1a3db480a (válaszként erre: 10. - Virág3)
2007. jún. 5. 16:34
Csak ne add fel a reményt! :D
2007. jún. 5. 16:32

Huh!Köszönöm szépen!

Remélem legközelebb sikerülni fog!:)

9. a1a3db480a (válaszként erre: 8. - F72d419d5f)
2007. jún. 5. 16:32
Nagyon ciki, én is harmincévesen tanultam meg, de azóta működik :)
8. f72d419d5f (válaszként erre: 6. - A1a3db480a)
2007. jún. 5. 16:16

Én nem írtam ilyen részletesen ,de így kell csinálni a lényeg a forróviz.

A legtöbb ismerősöm is hideg vizzel csinálta a rizst,mióta a forróvizes változatot csinálják mindig sikerül nekik

2007. jún. 5. 16:14

A rizst mindig két és félszeres vizzel kell felengedni.

A rizst kicsit átpiritod zsiradékon ,közben a megfelelő mennyiségű vizet felteszed forrni.amikor meppíritottad a rzsít ovatosan felöntöd a FÓRRÓ vízzel,ízesíted készre főzöd.A legjobb az hogyha a felöntött rizyt előmelegített sütőbe teszed és ott párolod ki.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook