Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell paradicsom levet eltenni? fórum

Hogyan kell paradicsom levet eltenni? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 4. 20:04
Paradicsomot összevágjuk, szeletelt vöröshagymával és zellerzölddel összefőzzük. Amikor szétfőtt, átpaszírozzuk, így sem a mag, sem a héj nem marad benne. Újra felforraljuk, meleg üvegbe öntjük celofánnal lekötjük, száraz dunsztba tesszük.
2008. júl. 22. 16:11
Szia! Ha ivólének/amit mi szeretünk/ tesszük el, akkor nem főzzük el annyira és a két celofán közé tesszük a szalicilt, amikor lekötjük! Egy éjszakát szokott száraz dunsztba állni! Ez azt jelenti, hogy még a forró üvegeket takaróval kibélelt rekeszbe tesszük
2008. júl. 22. 08:13

Szia!

Én minden évben teszek el lecsót, mert mindenki nagyon szereti. Teljesen úgy készítem el, ahogy frissen fogyasztanánk. Amikor mejdnem teljesen kész, akkor üvegbe tőltöm és egy pici szalicilt szórok a tetejére és lezárom. Evvel készen is vagyok, és teszem a polcra. Télen csak előveszi bárki és melegítés után eszi is!

6. edb6c38cef (válaszként erre: 3. - Gevi1931)
2008. júl. 22. 08:07

Szia!

Amit írtál: "Nyersen, paradicsom paszírozó géppel átdarálod", nekem ez a módszer tetszik.

Kérdésem az, hogy ez a gép lehet akár egy gyümölcs centrifuga is, amivel nyersen átpaszírozom főzés előtt?

2008. júl. 22. 08:05
Én sem teszem bele semmi fűszert, ala natur.
2008. júl. 22. 07:50

Köszönöm szépen!!!

Akkor semmi só, cukor?

2008. júl. 21. 21:28

Két féle képpen:

1:) Feldarabolod és felfőződ át pasztirizod, ujra fekfözöd szalicyilt forron üvegekbe töltöd és szárazdunsztba teszed.


2,) Nyeresen paradicsom paszirozó géppel átdarálod és felteszed főni szalicyl és üvegbe tölteni száraz dunsztba másnap a kamrába teheted.

2008. júl. 21. 20:45
Vagyis tudom csak azt nem hogy kell-e bele só és cukor?
2008. júl. 21. 20:40
Hogyan kell paradicsom levet eltenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook