Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell narancshéjat kandírozni? fórum

Hogyan kell narancshéjat kandírozni? (tudásbázis kérdés)


8. biromoni (válaszként erre: 6. - SzánI.)
2013. jan. 26. 11:21
:-)))
7. Tűzeső (válaszként erre: 6. - SzánI.)
2013. jan. 21. 21:56
Te tudod,de ha ráírják,hogy ne együk meg...
6. SzánI. (válaszként erre: 4. - Marika156)
2013. jan. 21. 20:32

Persze, saját termés a naracsfarmomról.


Bármit eszel, bármit veszel a boltban, zöldséget, vagy sok vacak cuccal etetett állat húsát, vagy akár a tusfürdőd, a krémed. ... Ez a narancs már nem sokat dob rajta.

2013. jan. 21. 19:39

Ahogyan én csinálom, ha gyorsan kell:


4 buci narancsot jól lesúrolok, héját ollóval felcsíkozom, majd apró kockákra vágom(hagyhatod csíkokban is, attól függ mire használod) annyi vízzel felengedem, amennyi ellepi. Kb. 2-3 percig főzöm, majd leszűröm. Ezt a műveletet 6-7 szer megcsinálom. Az utolsónál megkóstolom, ha csak enyhén kesernyés, akkor abban a vízben főzöm kb. 10 percig, majd belerakok 3 púpos evőkanál cukrot. Ezután addig főzöm, míg szinte a lé elfő róla.

Vigyázni kell, le ne égjen.


Ha sütibe használod, a műveletnek itt vége.

Ha csemegének szántad, akkor leszűröd, egy kicsit hagyod szikkadni, majd kristálycukorba megforgatod az egészet és kiteríted száradni.


Sok sikert!!

4. Marika156 (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2013. jan. 21. 19:38

Saját termés,vagy bio van?Remélem nem akarod mérgezni a családot,mert a boltinak nem szabad a héját felhasználni.Se a citromnak se a narancsnak.Gombaölővel van kezelve,ami a pórusokból kimoshatatlan.A hálósra rá is van írva,hogy a héj nem fogyasztható.

Nekem a citromhéj miatt van citromfám.Tudtomon kívül is sok mérget megeszünk,direkt nem etetem.

2013. jan. 21. 19:22
Próbáltad?
2013. jan. 21. 19:14

Ha valaki kandírozott már narancshéjat, légyszíves írja le, hogyan kell.


És tudom, a googliba már megnéztem, de sok variáció van, és csak azért kérdezlek meg titeket, hogy van-e tuti jó, bevált recept. :D

2013. jan. 21. 19:13
Hogyan kell narancshéjat kandírozni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook