Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell készíteni a kassai ragulevest és a bogácsi csirkemell csíkokat? fórum

Hogyan kell készíteni a kassai ragulevest és a bogácsi csirkemell csíkokat? (tudásbázis kérdés)


2013. máj. 9. 00:03

Értem már, köszi!


Én nem sokáig ettem menzai kosztot, de nem szerettem magát az ebédlőt a suliban. Nem volt szellőzés, és állandó volt az azonosíthatatlan ételszag.

A fiam középiskolai koliba jár, én úgy tudom, ott helyben főznek. És nagyon jól.

Az iskolában pedig a szakács-tanulók főztjét eszik. és azt sem találja rossznak a gyerek. Gondolom, beolvasnának a szakácstanulóknak, ha elrontanák...de jók a szaktanárok is nyilván. :D

Falura költözve, megismertük az itteni egy szem konyhát. Hát...rengeteg a rántás a főzelékekben, a rizsköretet nem mindig sikerül nem kopogósra főzni, és gyakran van tészta.

8. elbb (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2013. máj. 8. 23:27

Mert a blogban sem ismerik :)


A mostani gyerekétkeztetés úgy működik, hogy van pár nagy cég, akik főznek és kiviszik a kész ételeket az ovikba, sulikba. Előre megkapják az étlapot, szülő megnézi, és mert kíváncsi, keresi, hogy ez milyen étel. És akkor döbben rá, hogy ilyen étel lehet nincs is, amikor nem talál róla semmit a neten :)


Szeretem azt a blogot olvasni, megdöbbentő számomra, hogy hova süllyedt a mai közétkeztetés. Az én menzás emlékeim kimondottan jók :)

7. Guruljka (válaszként erre: 5. - Elbb)
2013. máj. 8. 22:29

A bogácsi csirkemell-csíkok sem annyira bonyolult szerintem.

Csíkokra vágott csirkemell, párolva, és az említett fűszerekkel ízesítbe, szerintem.


Az a kassai étel pedig a hús mellett még sonkát is tartalmaz, nyilván vékony sonka-szeletkék vannak felcsíkozva.


Ha ezek egy blogban szerepelnek, miért nem ott kérdezitek meg? Az lenne a legmegbízhatóbb forrás.

6. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Elbb)
2013. máj. 8. 07:53

www.mindmegette.hu


Talán segít!:)

5. elbb (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2013. máj. 8. 06:38

Köszönöm, hogy foglalkoztál a kérdéssel, ennyit találtunk meg mi is.Olvasok egy blogot, ahol a szülő a gyermekétkeztetésről ír. És a heti étlapon fellelt recepteket próbáljuk beazonosítani, sajnos kevés sikerrel.

De hogy pontosan mit is takar az étel, azt nehéz kitalálni. Egy gyerek pedig nem úgy tudja visszaadni, hogy pontosan mi volt az ételben :)

2013. máj. 7. 23:05

Megvan a bogácsi is!!!

Tárkonnyal, kakukkfűvel készül.


Itt egy link, és bal oldalt mindjárt az első recept, ahol ez szerepel.


[link]

2013. máj. 7. 23:02

Érdekes a kérdésed!

A kassai már megvan, azaz a kassai módra készítés. Sonkával készül.


[link]


A másokat még nyomozom!!! Ilyen jót kérdezni...Köszi, megnmentetted ezt az unalmas estémet! :D

2. elbb
2013. máj. 7. 22:55
Google nem ad ki találatot, de érdekelne, hogy mi a receptje a két ételnek. :)
1. elbb
2013. máj. 7. 22:54
Hogyan kell készíteni a kassai ragulevest és a bogácsi csirkemell csíkokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook