Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan kell hennával hajat festeni? fórum

Hogyan kell hennával hajat festeni? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 17. 08:18
Én világos rézvörösre szoktam festeni, ezért én kamillával keverem ki sima víz helyett és levendula meg eukaliptusz olajat rakok bele. Azért kezdtem el, mert terhesség alatt nem akartam festékkel festegetni, de egyáltalán nem bántam meg. Nem hittem el, de tényleg nem fakul csak lenő. Más vörös hajfestékek 2 hét után már szörnyen néznek ki. Ez gyönyörű színű és csillogó. Megéri váltani.
4. Peggy73 (válaszként erre: 1. - Mmmcoffika)
2012. okt. 16. 18:44

Milyen színű hajat szeretnél?

Mert én pl őszülök, és sötét az alaphajszínem. Ezért, hogy az ősz szálak ne üssenek el túlságosan az alapszíntől, én a hennát nem csak sima forróvízzel keveremm ki, hanem összefőzök minden féle olyan anyagot, fűszert, aminek sötétítő hatása van (kávé, tea, kakaó, diólevél, fahéj, stb), és ezzel a lötyivel keverem be a hennát.

Minél több ideig van a hajadon a festék, annál sötétebb lesz a várható szín.


Ha vegyi festékkel van festve a hajad, akkor érdemes várnod a hennázás előtt 3-6 hónapot.

2012. okt. 16. 18:07
Jaj, ne haragudj,csak a forumindito bejegyzest olvastam el,a cimet nem:D. En ugy csinalom,h 100 g hennaport osszekeverek forrovizzel, ricinusolajjal, keves olivaolajjal, mig tejfol surusegu lesz. Neha tulhigitom, olyankor teszek bele par kanal daraltkavet.Kozepen elvalasztom a hajam es a pepet a valasztekra kenem,majd 1-2 tincsetraboritok es johet a kovetkezo valasztek. Mikor a tovek keszen vannak, az egesz hajam hosszan vegigkenem a trutyit es a fejem tetejere halmozom:D. Majd teszek ra egy muanyag zacskot es egy sapkat,v torolkozot. Fenthagyom min 4 oran at,mikor hogy van ra ido. Aztan jon az aztatas,lemosas tobbszori samponozassal. Talan macerasnak tunik,de gyonyoru szineket lehet vele kihozni es aztan jobb a hajam tartasa, lassabban zsirosodik es erosebb,fenyesebb lesz. Semmi penzert nem cserelnem bolti festekre. Kisse hosszu lett,de remelem talalsz hasznos tippeket benne:).
2012. okt. 16. 18:01
Mi a kerdes? 7 eve hennazom a hajam, talan tudok segiteni.
2012. okt. 16. 17:43
Henna hajfestés! Segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook