Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell házilag majonézt készíteni? fórum

Hogyan kell házilag majonézt készíteni? (tudásbázis kérdés)


26. era06 (válaszként erre: 16. - Iz_eniko)
2012. márc. 25. 14:39
Így még a négy balkezes háziasszonynak is sikerül :))
25. judit0625 (válaszként erre: 16. - Iz_eniko)
2012. márc. 25. 13:59
Hát ez nagyon szuper!!! Én eddig is ha valamilyen majonézes salátát készítettem, akkor magam kevertem hozzá az alapot. Csakhogy a régi "csepegtetem az olajat a tojás sárgájába" módszerrel ezerszer tovább tart, mint így. Szerintem max. 2 perc alatt lett kész, és isteni finom!!! Ezután másképp biztos nem fogom csinálni!!! Mindenkinek ajánlani tudom!!! Köszi Enikő! :D
24. Odzsi (válaszként erre: 16. - Iz_eniko)
2009. nov. 28. 14:19

Szia kedves Enikő!

Nagyon 1xrű és tökéletes majonéz készült a recepted alapján. Naon köszi, hogy +osztottad velünk.

Üdv: Gitta

2008. márc. 14. 17:29

Az igazi majonéz így készül:


Főzünk egy tojást. Amikor kihűlt, hozzácsurgatunk egy nyers tojássárgáját a kikanalazott sárgájához. Aztán nagy türelemmel (megéri!) nagyon lassan olajat adunk hozzá. Először egy cseppet és elkeverjük. Aztán két cseppnyit, majd egy kicsivel többet és keverés után fokozatosan emeljük az olajadagot. Amikor már krémes az állaga és a keverőtál közepére sűrűsödik, már jóval több olajat is önthetünk hozzá, mert nem fog elromlani.

Akkor kész, amikor olyan lesz, mint egy nagy adag krém az edény közepén.

Ezután ízesítjük, bővítjük, attól függően, hogy pl. töltött tojáshoz, padlizsánkrémhez, Sandocan túróhoz, stb. szükséges. Jó étvágyat! :)

2008. febr. 16. 14:47

Én olaj nélkül készítem, próbáljátok ki egyszer, igazán finom.

A lényeg a jó sűrű tejföl, ha túl híg, akkor le szoktam csöpögtetni. 2 deci tejfölbe belekeverek 1 tojássárgáját, csipetnyi sót, csipetnyi cukrot, őrölt fekete borsot, és kb. egy kávéskanál mustárt.

21. LoLiNa
2007. júl. 17. 06:30
párom tudja hogyan kell, szokott is néha csinálni.. én nem vagyok oda érte, a tojás miatt. inkább a boltit eszem :-D
2007. máj. 11. 21:01
Nagyon egyszeru>1 tojassargajat elkeverunk keves mustarral es kb. 2 dcl olajat fokozatosan hozzakeverunk,izesithetjuk soval borssal es tejfollel.Egy nagyon fontos dolog, ha kicsapodik az olaj helyre lehet hozni ha hozzakavarunk egy keves citromlevet vagy fott tojassargajat.
2007. márc. 24. 14:39

Majonéz készítése nagyon egyszerű,de néhány szabályra ,oda kell figyelni.A tojás mindig nagyon friss legyen! Ha régi a tojás néha meg sem köt,és veszélyes is.

Én igy készitem,és soha nem boltit hazsnálok.

2 nyers tojássárga,1 főtt tojássárga,2 káveskanál finom mustár tojásonként,ezeket elkavarom a mixerrel,utánna lassan csorgatom rá az olajat,az olaj mennnyisége függ,ki amenyit szeretne késziteni.én általában 6-7 deci olajjal készitem,és csak a mixernek az egyik habverőjével,és csak egyirányban keverem,nem össze vissza.

Ha estelek nem köt meg a majonéz, ez kiderül az első néhány csorgatás után,akkor még hozza adok 1-2 evőkanál mustárt,tovább kell keverni amig ujból összeáll, Ha akkor sem megy, kész,abból nem lesz majonéz. Mikor kész a majonéz,1-2 csepp friss citromlét,lehet hozza csepegteni.Ettől még világosabb lesz!

18. birogaby (válaszként erre: 12. - 6e423ffabc)
2007. márc. 23. 16:59
Nagyjabol nekem is ez a receptem,egy nyers tojassarga,ra mustar es lassan csurgatok ra kb. 1 deci olajat,kozben folyamatosan keverem.En par csepp citromlevet a vegen szoktam hozzaadni,es cukrot meg sosem tettem bele.De biztos ugy is finom,majd kiprobalom :-) Az,hogy tejfollel lazitom-e,az recepttol fugg,pl.toltott tojashoz teszek tejfolet,de a francia salataba nem.Ha tejfol van benne,az mar nem majonez,akkor mar tartarmartas a neve.A majonez lenyege (a szakacskonyvek szerint),hogy minden hozzavalo egyforma homersekletu legyen.De en ezt sosem tartottam be,veszem a tojast a hutobol,az olajat a kamrabol,es meg sosem volt gondom.Lehet,hogy csak szerencsem volt?:-)
2007. márc. 23. 14:22
Én ugykészitem ,hogy két nyers tojás sárgája egy fött kemény tojás sárgája ezt villával összetöröm ,utánna mixerrel apránként olajjal felöntve kikeverem ,aztán jön egy kanál mustár ,és a legvégén mikor készen lenne hozzá teszem a tejfölet.Ez nekem mindig bevált sosem futott össze.
2007. márc. 2. 20:17

ehez a majonezhez botmixerre van szukseg.Nagyon jo es konnyen elkeszitheto, erdemes kiprobalni!

Egy egesz tojast(sargaja es feherje is)egy csipet soval botmixerrel habosra verunk es hozzaadunk 200 ml olajat lehet egybol is vagy adagonkent, teszunk hozza egy kanal mustart. miutan keszlett adunk hozza negy jo evokanal tejfolt es osszekeverjuk, ettol kremesebb lesz.kivalloan alkalmas majonezes burgonyasalatahoz, karfiolpasztahoz, toltttojashoz.

15. gkreka
2007. jan. 29. 21:09

[link]


reform majonez

2007. jan. 29. 20:02

Francia majonéz:

2 tojássárgája,2 dl étolaj,1-1 evőkanál mustár és porcukor,pár csepp citromlé,só

Pár percig habverővel verem a tojássárgáját,majd cseppenként,azután vékony sugárban belekeverjük az olajat.Amikor vaj keménységü,hozzáadjuk az ízesítőket.

2007. jan. 23. 14:53
Én először a tojás sárgáját habverővel keverem az olajjal ebből -(amennyit felvesz) majd mikor egy masszát kapsz,bele a tejfölt. Ezután ízesítem a mustárral,borssal,sóval , pici cukorral.Finom!
12. 6e423ffabc (válaszként erre: 8. - 'szti)
2007. jan. 9. 16:55
az én majonézemhez nyers tojásásárgája kell, rá mustár, pár csepp citrom, porcukor, elkevered és lassan..magasról csurgatva öntesz rá kb egy deciliter olivát, vagy más olajat...közben sebesen kevered, amíg egy ,masszív masszát nem kapsz:))lazítani kell tejföllel, vagy natúr krémjoghurttal...én a bifidusszal csinálom.
2006. nov. 13. 12:00
Fogyis majonézem: 1 kefir, 1 tk.mustár, só, bors,citromlé, pici cukor és egy-két evőkanál tejföl. (Ha aznap még elfogyasztom akkor 1 tojássárgát is keverek bele Szerintem nem rossz és nem olyan émelygős mint az igazi.
10. 4726e582cf (válaszként erre: 8. - 'szti)
2006. júl. 3. 20:33
Nyami, ezt ki kell próbálnom :).
9. ábrahám (válaszként erre: 8. - 'szti)
2006. júl. 3. 15:32
Ez jó! Akkor, ha jól látom, nem olyan kalóriabomba, mint az igazi!! Kipróbálom
2006. ápr. 13. 08:43

Nekem van egy olaj nélküli receptem, ez tulképp tartár, nem majonéz,de én pl. jobban szeretem.

1 főtt tojás sárgája +

1 teáskanál mustár jól kikeverni

1 mokkáskanál porcukor

3 evőkanál tejföl

só, pár csepp citrom,(esetleg bors) ízlés szerint

7. Angela (válaszként erre: 5. - _kleo_)
2006. ápr. 12. 14:25

Kleo!


Én azért adom hozzá a mustárt előre, mert akkor boztosan nem csapódik ki az olaj, akkor sem, ha kicsit gyorsabban csurgatom hozzá. Ezzel időt spórolok meg és kevésbé kockézatos. Szerintem így nehezebb elrontani.

Angela

2006. márc. 7. 11:35

Én úgy tudom, anyum receptje alapján:


1 tojás sárgája

1/4 citrom leve

1 csipet só

őrölt bors - ki hogy szereti

1 evőkanál mustár

1 evőkanál cukor (persze diétázóknak édesítőszer)

Ezeket összekeverni, majd lassan csurgatva 2,5 dl olajat hozzáadni, robot géppel magas fordulaton.

Olyan puha vaj szerűnek kell lennie.

Ha hígra sikeredett, akkor még olajat bele, szintén csúrgatva.


Aztán, amit ebbe kutyulok az tejföl, így tartár lesz, bár ezt hívjuk általában majonéznek, és elcsodálkozunk, ha nem ezt a tartárt kapjuk majonéz gyanánt :-)


Minden féle majonézes salihoz ezt csinálom...

5. _kleo_ (válaszként erre: 3. - Angela)
2006. márc. 6. 13:42
En is ugy keszitem mint Angela, annyi kulonbseggel, hogy a tojassargajahoz csak olajat adok, a mustart csak a legvegen. En zoldfuszerekkel szoktam meg feldobni, petrezselyem, zeller, oregano, kapor, melyik etelhez mi illik legjobban.
4. Manon (válaszként erre: 3. - Angela)
2006. márc. 1. 11:42
ezt kis is próbálom mert imádom a majonéz!:)
3. Angela (válaszként erre: 2. - Manon)
2006. febr. 28. 14:27

A tradicionális majonéz recept valahjogy úgy van, hogy 1 dl olajhoz 1 tojás sárgája, mustár, fehér bors, édesítő, fehér bor, citromlé kell.

elkészítés: a tojás sárgájához tégy egy kévéskanál mustárt és nagyon lassan, apránként szinte cseppenként add hozzá az olajat. Alaposan keverd el. Keverés közben teljesen szalagos lesz és szinte kifehéredig a massza. Én géppel szoktam keverni, mert azzal sokkal gyorsabb. Azért fontos, hogy apránként add hozzá az olajat, mert a tojás csak lassan képes vegyülni vele. Ha túl gyorsan adod hozzá, kettéválik és nem lesz homogén, nem áll össze. Amikor mindez megvan, elég kemény, puding szerű masszát kell kapnod. Most jöhet az ízesítés. Édesítő, só, pici fehér bor, fehér bors, citromlé. Ez a majonéz. Ehhez szoktam tejfölt tenni és ezzel készítek mindenféle salátákat. Isteni, jobb, mint a bolti és nincsenek benne E-k és egyéb emulgálószerek, meg az ördög tudja még mik nem!

2006. febr. 28. 10:53

Szia!

én úgy készítem, hogy tejfölbe beleteszek mustárt, egy kis sót, borsot, meg egy pici olajat!

Sokkal jobban szeretem, mint a bolti cuccokat, mert így a saját ízlésemet tükrözi.

Bár valaki azt mondja hogy ez a tartár, de én majonézként használom a salikhoz is. És eddig mindenkinek izlett aki nálunk evett!

2006. febr. 28. 09:48
Hogyan kell házilag majonézt készíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook