Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell használni az Evrika félautomata mosógépet? fórum

Hogyan kell használni az Evrika félautomata mosógépet? (tudásbázis kérdés)


15. dafyfy (válaszként erre: 13. - Kristo_f)
2022. okt. 29. 20:32
Az is érdekelne... Ha valakinek megvan. 1x már javítottam a programkapcsolóját.....
14. dafyfy (válaszként erre: 1. - Marel2)
2022. okt. 29. 20:31
De hol a használati? Érdekelne. Csak e miatt reggeltem most.
2013. jún. 3. 21:31

Teszem hozzá,

ha elromlana, legalább a szerelőnek adaadhatod a kapcsolási rajzát is

12. kristo_f (válaszként erre: 11. - Marel2)
2013. jún. 3. 21:29

Akkor hurrá!

Kiokosodtál valamit belőle?


Azért ennél bonyolultabb vezérlésű mosógépet is megfejtettem már :)

11. marel2 (válaszként erre: 10. - Kristo_f)
2013. jún. 3. 20:18

Kedves kristo-f!

Nagyon szépen köszönöm, nem is tudom, hogy háláljam meg! :)

Nagy segítség ez nekem.

10. kristo_f (válaszként erre: 9. - Marel2)
2013. jún. 3. 14:41

Ez inkább javitási leirás, de az ikonok magukért beszélnek

Amúgy a gépen rajta van, mit csinál melyik állásban

Egyszerű mint egy faék

Most néztem orosz oldalakon is, megvan több helyen, de csak SMS küldésével lehet letölteni, oszt ki tudja mennyire emelt díjas

Ezen a linken van a gyártó fóruma, irtam hogy kellene egy használati s nem javitási könyv, lehet válaszolnak, vagy nem :)

Azért elküldöm neked ami van

9. marel2 (válaszként erre: 6. - Kristo_f)
2013. jún. 2. 23:48

Kedves kristo-f!

Nem tudom nekem beszkennelni és elküldeni? Nagyon megköszönném!

8. marel2 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2013. jún. 2. 23:46
Nekünk ez az EVRIKA 3M van. Van rajta normál mosás és kimélő mosás. A vizet kézzel kell beletenni, nem melegíti, viszont magától szivattyúz illetve ürít. Amikor beleteszem a vizet és a ruhát, akkor a kivánt mosásra állítom (normál ill. finom) lenyomom a gombot és úgy indul. Egy kis óraszerű ketyeg benne az jelzi, hogy hol tart a mosás. De ha én pl. nem akarok 4-szer vagy 5-ször öblíteni akkor hogy tudom azt kihagyni, vagy ha közben centrizni szeretnék akkor mit kell csinálnom. Jó lenne egy komplett használati utasítás, akár oroszul is.
2013. jún. 2. 21:36
nekem volt ilyen mosogépem régen mosott öblitett centrifugázott vizet a kiválasztott höfokra melegitette az öblitöt az utolsó centrifugálásnál a dobra kellett önteni mivel nem volt külön öblitötartálya különben szépen mosott
2013. jún. 2. 21:30
Oroszul van nekem
2013. jún. 2. 21:12

Ezt írta a neten róla valaki:


"


Ez a modell (SZMP-3) nem félautomata, csak egyszerűen forgódobos mosógép. A félautomata meghatározás csak az SZMP-3B típusokra, vagyis az EVRIKA-3M modellekre érthető, ott "poluavtomat"-ként fel is van tüntetve a kezelőtáblán, az "EVRIKA" felirat alatt. Az is csak azért félautomata, mert volt olyan művelet, amit automatikusan elvégzett a programszakaszok végén, azaz magától szivattyúzott, és az utolsó két öblítésnél magától centrifugált, kézi beavatkozás nélkül, de mindemellett vizet még mindig manuálisan kellett adagolni. Ezek mellett félautomata volt még az EVRIKA-86 (SZMP-3.5), EVRIKA-91 (SZMP-3.5B), EVRIKA-92 (SZMP-4B) is. A 91 és a 92-es modellek már 4-féle programmenettel rendelkeztek: 'intenzív' - 'kímélő' - 'gyapjú' - 'rövidmosás'. Mindegyik mellé megfelelő számú öblítés tartozott, a centrifugáls pedig már 500 ford/perces volt. Ezeknél a modelleknél már csak a víz betöltése volt kézi művelet, mert egy beépített vízszintszabályozó érzékelte a megfelelő mennyiségű vizet, és automatikusan indította a program hátralevő részét. Majd az EVRIKA-11 (SZMA-3 és 3B) már teljes automatává vált egy keletnémet származású vezérlőegységgel :-) Ám a finom, NDK-s automatika megkövetelte a kíméletes (majdnem rezgésmentes) üzemet, így visszaminősítették a gépet 380 ford/perces centrifugálásra."

2013. jún. 2. 21:11

Ezt találtam:


"EVRIKA 3 fantázianevű, SZMP-3 típusú forgódobos mosógép. Szovjet gyártmány, agyonverhetetlen konstrukció. A közhiedelemben félautomataként ismert, ugyanis minden műveletet az előzőleg beállított időtartamig végez. Azonban ez a modell szimplán egy forgódobos mosógép, több szerkezeti hiányossága van, amivel egy félautomatának hivatott gép bír. Választható "MOSÁS - ÜRÍTÉS - CENTRIFUGÁLÁS - MOTOR KI" állás. Ezek egymás utáni kombinálásával hajtható végre a teljes mosás. Melegvizet igényelt, mert fűtőbetét nincs benne. A vizet egy töltőcsövön, vagy szokásos módon, ahogy panel fürdőszobákban végezték: zuhanyzóval töltötték bele. Van benne egy vízszintjelző úszó, amely a gép fedélkeretének szélén nyitott fedél mellett jelezte a szükséges vízmennyiséget. Mosáskor a fehér jelzésig, öblítéskor pedig a pirosig kellett vizet tölteni. Szerelmes minden WC-csészébe. Ahogy egy is a közelébe kerül, az első adandó alkalommal két vállra fekteti..."

2013. jún. 2. 21:09
Nem sok programja ven, mert gyakorlatilag melegíti a vizet, és mos. Centrifugázni nem tud.
2013. jún. 2. 20:41

Hozzájutottunk egy félautomata Evrika mosógéphez. Tudna nekem segíteni valaki, hogy hogy kell használni?

A víz feltöltéssel nincs gond, viszont a programokat hogy kell beállítani? Segítene valaki?

Köszi! A neten nem találtam róla semmit!

2013. jún. 2. 20:39
Evrika félautomata mosógép használati utasítása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook