Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kell használni az eBay-t? fórum

Hogyan kell használni az eBay-t? (tudásbázis kérdés)

2014. jan. 18. 08:47
Látom elég régi az utolsó hozzászólás. Ebay, banggood,bluleans rendelésekben tudok segíteni bárkinek. Írjatok üzenetet ha szeretnél rendelni valamit. jelképes összegért(100Ft/ termék)megrendelek neked bármit amit csak szeretnél. A te címedre rendelem, a vásárlásrol kapott visszaigazolo leveleket is továbbítom neked. Ha valakit érdekel írjon és megbeszéljük
16. lego.andi (válaszként erre: 10. - Nyuszi.pok)
2012. jún. 18. 14:37
Ha nem eus országból jön a csomag,akkor bizonyos összeghatár felett vámot kell fizetni.Erre nem árt figyelni.
15. 5674644b5d (válaszként erre: 13. - Nyuszi.pok)
2012. jún. 18. 11:24

A confirm/debit your card után a 400 forintnak rajta kell lennie a paypal számládon, amennyiben vásároltál már akkor az a 400 ft le vásároltad.

Ugyanígy paypal-on belül a profile menü pont alatt megnézheted milyen kártya vagy kártyák vannak hozzá adva már a paypal regedhez.

14. Nyulacska88 (válaszként erre: 13. - Nyuszi.pok)
2012. jún. 18. 08:29

A 400 Ft aért kell, hogy ellenőrizzék, valóban tiéd a kártya és a hozzá tartozó számla. Minden esetben, amikor egy aukciós oldalra regelsz, ugyan ez a technika,legyen szó vateráról, e-bay-ről vagy bármilyen más oldalról.


A pay-pal számládon lehet pénz, de nem kell a vásárláshoz. Nem egy bankszámla, csak egy közvetítő számla.


Amikor vásárolsz valamit, és ezzel a lehetőséggel fizetsz, akkor semmi más nem történik, mint az, hogy az összeget a pay-pal lehúzza a kártyádról. Tehát tekintheted úgy is magát a pay-pal-t, mint egy saját bankkártya terminált.


A vásárláshoz nem kell más, mint azt, hogy a bankkártyádon legyen pénz, a paypal a bankkártyádat fogja használni.


A 400 Ft tehát ellenörző funkcióra való, és nem arra, hogy az a számládon legyen.


Már régen regeltem be, több mint 2 éve, így nem emlékszem, hova kellett beírni a pay-pal fiókon belül ezt a kódot, de rengeteg magyar nyelvű anyag van fent a neten, olvass utána, és hidd el, sikerülni fog a beállítás.

2012. jún. 4. 20:49
Miért van az h már hozzáadtam a bankkártyám és el is küldte e 4 négy jegyű kodot és most eltűnt az adatlapomrol a kártyám és nem negedi ujra hozzáadni mrt nincs rajta az a bizonyos 400 HUF? :O vlaki tud segíteni?
2012. jún. 3. 14:34
hmm nekem ezmég mindig magas ..
11. 5674644b5d (válaszként erre: 10. - Nyuszi.pok)
2012. jún. 3. 11:51
A paypal-on nem kell pénzednek lenni, elég a paypal-hoz rendelt kártyádon lennie az összegnek. Amint megerősíted a paypal-nak a vásárlási szándékod akkor az aktuális árfolyamnak megfelelő összeget le is fogja emelni a számládról.
2012. jún. 3. 11:01

Mannalány!

Nem haragszom dehogyis :) viszont kínából többnyire ingyen jönnek a termékek.. nem? legalábbis párnál az van írva :D


Viszont még mindig nem értem h tudok vásárolni hisz ha belépek paypalra azt írja h 0 HUFom van :S viszont a kártyámon meg van pénz.. tehát? :(

9. KátyaK (válaszként erre: 8. - Mannalány)
2012. jún. 2. 19:10

Ha valamit kiválasztasz, a "Postage and packaging" résznél látod egyből a postköltséget. Egy cipő cca. 5000 forintért jön ide.


K.

2012. jún. 2. 18:58
Ha már itt vagytok, akik használjátok, megírnátok, hogy a csomagok postai díjai kb. mennyibe kerülnek mondjuk az Egyesült Királyságból? Remélem a fórumindító nem haragszik ezért az off kérdésért....
2012. jún. 2. 18:22

Szia,

én is rendszeresen használom az ebay-t, ill. a pay pal-t. A pp kártyaregisztrációjakor kell a megadott kártyán (érdemes webkártyát használni erre a célra) lennie legalább 400 forintnak. A kártya konfirmációjakor levonják ezt az összeget, de aztán vissza is utalják. Na, ennél a tranzakciónál kell majd keresni a 4 jegyű kódot a bankszámlakivonaton (kb. 4-5 nappal lesz csak később a kivonaton, mint ahogy regisztráltad a kártyát). Nekem sem volt eddig rossz tapasztalatom. Ha szükséged van még segítségre, írj nyugodtan.


Üdv., Kátya

2012. jún. 2. 18:17
Egy bizonyos összeghatárig azt hiszem kb 50 dollar lehet vásárolni megerősített paypal reg nélkül is. Legalábbis kb 1 éve így volt.
2012. jún. 2. 17:52
naponta hasznalom az ebayt, nagyon biztonsagos, de sajna mar nem emlekszem a regnel kertek-e 4 jegyu kodot??!
2012. jún. 2. 17:36
nekem 400 HUF-ot emeltek le róla. és van online bankom beléptem a tranzakcionál írja h 31.-én leemelték a pénzt, de a közlemény ki van húzva.. :( ezek szerint nincs 4 jegyű kodom akkor nem is tudom aktiválni magam... rengeteg jó cucc van ebayen és olcsón kár lenne érte :(
2012. jún. 2. 17:33
Ezzel kapcsolatban annyit mondanék, hogy szépen leemelték a számlámról a pénzt, semmi négyjegyű kód nincs, és letiltották a számlát, pedig többet emeltek le, mint amennyit kellett volna. Ha valaki nincs tisztában ezzel a dologgal, az inkább ne tegye, mert közel nem ingyenes.
2012. jún. 2. 17:30

Szia,


a négyjegyű kód abban a sorban lesz, amiben a paypal leveszi a pénz a bankszámládról ( bankkivonaton). Ha van e-bank hozzáférésed, akkor ott meg tudod nézni.


A paypal a legjobb és legbiztonságosabb módja az e-bay-en való vásárlásnak, mivel reklamáció esetén azonnal visszakapod a pénzed, tehát nem az eladótól függ ez.


Lényeges, hogy amikor megvásárolsz egy árút, akkor az utalásnál bejelölöd azt a lehetőséget, hogy paypal-al akarsz fizetni, majd belépsz a saját Paypal fiókodba és csak engedélyezed a saját jelszavaddal az "utalást". E miatt az eladóddal nem kell felvenned a kapcsolatot, így a fizetéshez nem kell angolul tudni.


Amit én viszont elrontottam az elején, az a vezetéknév-keresztnév volt ( fordítva kellett volna írnom, mint ahogy én válaszoltam, ha jól emlékszem), de szerencsére a paypal segített ennek módosításában, hogy a bankszámlaszámnak megfelelelően szerepeljen minden. Érdemes utána olvasnod ennek, egész vaskos anyag van a neten erről. Mivel én elrontottam, addig, míg helyre nem hozták, nem tudtam használni a paypalt.

2012. jún. 2. 17:17

Sziasztok!

Valaki jártas esetleg ebayes vásárlásnál?

Beregisztráltam ebayre is paypalre is... viszint paypalon nem kpatam 4 jegyű kódót így nem tudom aktiválni a bankkártyámat... illetve ezt követően hogyan tudok vásárolni? Ugyanugy fel kell vennem a kapcsolatot ebayen azzal aki hirdette az adott terméket? (nyelv miatt kérdezem, mivel nem tudok angolul... )


Nagyon örülnék ha valaki részletes leírást adni, illetve tapasztalatokat is szívesen várok.. köszönöm szépen :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook