Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell gyökereztetni a fűzfát? fórum

Hogyan kell gyökereztetni a fűzfát? (tudásbázis kérdés)


27. 55Judit (válaszként erre: 26. - Konkolybajna)
2022. máj. 26. 16:43
Én most fogom.
2012. szept. 30. 07:46
Mikor kell ültetni a szomorú fűzt!!!
2011. okt. 30. 10:00

Sziasztok.


Saját tapasztalat. :-)


Tavaly (2010)a szomszéddal leszúrtunk 2-2 szomorúfűz ágat az udvarunkra. Kb 1, 1.5 méter hosszú a föld felett, a földbe minimum 50 cm-re. Vastagsága kb mutatóujjnyi volt, persze csak a vastagabb vége. Nos, idén terebélyes FÁVÁ nőtte ki magát, csodálatosat fejlődött! Kb 2.5 méter magas és csodásan lombos fa, persze főldig lecsüngő ágakkal. Én amikor elkezdtek ágai nőni, egy erős karót vertem melléjük támasznak, majd azt a legmegfelelőbb ágat amely nekem tetszett és ez már több mint egy méter volt, felemeltem a karóhoz és oda kötöttem lazán több helyen, mintegy meghosszabbítván a törzset. A szomszéd ezt nem csinálta. Így nekem dupla magas fám lett, mert eggyé vált a törzzsel és ez is ágakat hozott.! :-) Nekem szivattyúval működő kutam van az udvaron, így nem a "csapról" kellett locsolnom ami mint tudjuk aranyárban van és jó bőségesen locsoltam is egész évben, előtte kitányérozva a földet a törzs körül, hogy a víz a megfelelő helyen szivárogjon a talajba. Szépek és még most sem hullajtják a levelet. Gondolom jövőre már "igazi" fákká fejlődnek. :-) / Morville ha egyszer ki leveledzett a leszúrt fűzfaág, nyugodt lehetsz, hogy megfogantak. Még egyet, a "lesz mit seperned"-hez. :-))) Ha az embernek kertje udvara van akkor nem azt kell nézni mint az egyik szomszédasszonyom, hogy jajj egy kósza levél van a kertjébe és azonnal megsemmisíteni! Hanem az avar jó zöldtrágyának, különben is nálam elfér a levél az udvaron. Ha valakit zavar össze sepri és kész.

2011. febr. 8. 16:06
Tutti tipp:Szerezz be egy vastagabb ágat úgy kb.seprűnyél vastagságot (ugyanis a vastagabb ágak gyorsabban lesznek fák,és a vékonyaknál sokkal erőteljesebben fognak nőni )és szúrd le simán a földbe ahol sok nap éri és ne homokos földbe ha lehet.A hossza legyen 1m körül ,a földben legyen minimum a fele az ágnak!
2010. okt. 31. 19:53

Sziasztok!

Kb. másfél hónapja ültettünk két fűzfaágat. Hetekig locsoltuk, de mostmár nem lehet az éjszakai fagyok miatt. Honnan és mikor lehet megtudni, hogy életben maradtak-e vagy sem? A leveleik teljesen leszáradtak, de gondolom ez normális.

2010. máj. 15. 06:55
Azóta már lombos is ugye?
21. csirike57 (válaszként erre: 19. - 7c0208f598)
2010. ápr. 8. 12:32
Egyetértek, így biztos megfakad. Lesz mit seperned.
2009. máj. 2. 17:05

Nálunk is bevált a ledugni,öntözni...

Sajna amit vízben gyökereztettünk,majd kiültettünk nem maradt meg.

2009. márc. 27. 17:50
Nem kell gyökereztetni afűzfát,elég,ha ledugod a földbe.Legyökerezik magától.
2008. jan. 24. 14:37
Én is gyökereztettem fűzfát, vízben. hatalmas gyökerei nőttek. Aztán kiültettem, de egyik sem maradt meg. Talán a talaj? Ősszel ültettem ki két sárgabarack fát, majd kiderül tavasszal, hogy mi van velük. A fűzfával pedig majd újra megpróbálkozom:))
17. Hmv.
2008. jan. 24. 08:17

Sok évvel ezelőtt mi is ledugtunk a földbe egy fűzfaágat, amit a gyerekek hoztak haza egy játék során.

A kisfiam 2-3 naponként kihúzta a földből, megnézni, hogy van-e már gyökere, egyúttal még lovagolt is vele.

Egyszercsak lett gyökere! Ilyen szekatúra után is.

2007. szept. 4. 17:16
Én is úgy tapasztaltam, hogy kérés nélkül is gyökeret ereszt.Én csak vázába tettem, zöldelltetni szándékoztam tavasszal.Óriási gyökeret produkált elképesztően rövid időn belül.Nagyon meglepődtem.:))
2007. aug. 29. 19:09
Ha a frissen kihajtott kis fáról beszélünk akkor nem is igazán kell hozzá metsző olló.Azok a kis oldalhajtások olyan vékonykák, hogy simán kézzel le lehet törni.Igaz mi folyamatosan leszedegettük őket, nem vártuk meg amíg megvastagodott.Egészen olyan magasságig szedegettük le róla, ahonnan szerettük volna,hogy az első ágai elágazzanak.Vagyis olyan magasságban legyenek.
14. Linn
2007. aug. 15. 09:05

Én azt hallottam, hogy ha pl. azt szeretnénk, hogy a törzse vastagodjon, akkor a felesleges oldalhajtásokat le kell metszeni. Viszont nem vagyok biztos abban, hogy ez így van, ezért gondoltam, rákérdezek.

Nagyon köszi a segítséget mindenkinek!

13. 3a0842d373 (válaszként erre: 10. - Linn)
2007. aug. 14. 16:14

Nekem sem jutott eszembe eddig a metszés, de most kinéztem az ablakon és gusztus kaptam. Tavasszal metszeném, na nem friss ültetés. Ha friss ültetés, akkor amint elgereblyézted körülötte a talajt, vágd vissza jelentősen. Mértéket azért nem tudok mondani, mert nem tudom, mekkora a fád. Már most kezdheted kialakítani a fácskát úgy, hogy a nemkívánatos irányú ágakat levágod. Metszés szempontjából nem fontos a kora.

Sok sikert :))

2007. aug. 14. 13:08

Én is szeretnék fűzfát,jó tippeket olvastam:)

Most is megprópálhatom,vagy várjak őszig?Bár ahogy olvasom,valaki mostanában próbálta,és sikerült neki:)Na mindegy,kipróbálom a vizes,és a földes változatot is,valamelyik csak megmarad:)

11. 754c7e07c3 (válaszként erre: 10. - Linn)
2007. aug. 14. 12:53
Én nem metszettem soha, így erre nem tudok válaszolni. Remélem sikerrel jársz!
10. Linn
2007. aug. 14. 12:31

Már próbálkoztunk azzal is, hogy egy jó nagy cserépben elültettünk 4 db kisebb ágat, és jól belocsoltuk (talán túlságosan is), de nem lett eredménye. Vagyis annyi, hogy elszáradtak a levelei. Lehet, hogy túl sok volt a víz, vagy túl vékonyak voltaz az ágak?

Amúgy már van egy nagyon szép fűzfánk (de szeretnénk még egyet), pár hónapos csak, de rengeteget nőtt.


Még annyit szeretnék kérdezni, hogy hogyan kell metszeni? Meg hogy mikortól (korát tekintve)? Szeretnénk, ha a törzse megvastagodna.


Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget, ötletet, a vízben gyökereztetést azért még egyszer kipróbáljuk!

Köszi mindekinek!

2007. aug. 13. 22:25
Mi úgy csináluuk,hogy vágtunk egy szép ágat,ami kb ceruza vastagságú és 50cm hosszú,annak furtunk egy lyukat azt jól belocsoltuk, hogy iszapos legyen.A föld felett ahol van az utolsó két szem ami egymással szemben van áljon ki a földből, kb 5-6cm.Azt be kell kupcolni laza földdel vagy homokkal.Ezt azárt kell csinálni,hogy ne száradjon ki a kis hajtás.Ezt mindíg nedvesen kell tartani mert a fűzfa szereti a vizet.Ha mégis megcserepesedik a teteje akkor meg kell egy kicsit morzsolni rajta a földet, hogy a kis hajtások könnyen áttörjenek rajta.Hogyha már eléggé nagy a hajtás akkor az eggyiket le kell törni róla.Nekünk így sikerült és van egy 5 éves gyönyörű fűzfánk.Ugyan mi egy hónappal korábban raktuk a földbe, de majd meglátjátok hogyan fog fejlődni.Mert ha még ősszel nem túl erős a törzsecskéje akkor vissza kell vágni megint két szemre és ismét felkupcolni mint a szőlőt.Nekem a férjem mondja, hogy mit kell vele majd csinálnod.Nem tudjuk mennyire értetek a szőlőhöz, de ugyan úgy kell rakni mint ahoigy a szőlőt.Sok sikert hozzá!Ha van még kérdés szívesen válaszolunk csak jelezz!KIcsit hosszúra sikeredett de remélem tudtunk segíteni!...
2007. aug. 13. 22:10
Mind a kettő megoldás. Vízben, és földben is hamar gyökeresedik. Sötétebb helyre tedd, ne cseréld a vizet, csak utántöltsd. Ha így nem megy, akkor sehogy sem fog! Kezd újra, tuti sikerül.
2007. aug. 13. 22:06
Mi is levágtunk 5-ágat a tavasszal,lenyomtuk a földbe,öntözgettük,és mind hajt szépen:-)
2007. aug. 13. 22:04
Most nincs egy hete, hogy vízbe tettünk két kis ágat és már látszanak a bajuszkák.
5. Imo
2007. aug. 13. 22:03
Tavasszal a főzfaágból levágsz egy 10-20 centis hajtáscsúcsot, és ezt ledugod a nedves földbe: 4-5 hét alatt gyökeresedik. Vízben is gyökereztethető, de így lassúbb a folyamat. Az utóbbi esetében ültetéskor ügyelj arra, hogy a gyenge gyökerek ne sérüljenek meg.
2007. aug. 13. 22:03

anyukámnál van egy nagy fűzfa az udvaron, már úgy 20 éves lehet.. emlékeim szerint mi nem gyökereztettünk, csupán elültettünk egy fűzfaágat, locsoltuk és életben maradt..

szerintem első körben próbálkozz ezzel!:)

nem egy igényes fa.. a mienk már elég beteges, de nyomatja az újabbnál-újabb ágakat minden tavasszal..:)

3. f365c259b3 (válaszként erre: 2. - 754c7e07c3)
2007. aug. 13. 22:02
Már próbáltuk, de nem gyökeresedett meg egyik ág sem, hanem elszáradtak a levelek róla.
2007. aug. 13. 21:59
Víz kell neki, semmi más. Tedd vízbe, ha gyökeresedik, ültetsd ki.
1. Linn
2007. aug. 13. 21:58
Hogyan kell gyökereztetni a fűzfát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook