Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell gondozni a kakaófát? fórum

Hogyan kell gondozni a kakaófát? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 9. 09:41

Én tavaly vettem egy kakaófát.Kicsit félve,mert nem volt olcsó,ráadásul olyan kis nyeszlett is volt.Nem is ment egyről kettőre,nyár elejéig.Akkor vettem egy nagy levegőt és lesz ami lesz,kitettem a teraszra.Árnyékos helyre.leveleit permeteztem és forralt,lehűtött vízzel öntöztem,alulról.Szeptemberre,gyönyörű lett,rengeteg levelet hozott,legalább 15 cm-t nőtt.

Október elején vittem be a lakásba,két hete azonban költöztünk,most elkezdtek sárgulni a levelei.Vagy megfázott,vagy nem szereti a helyét,nem tudom.Az előző lakásba,kopolit üveg előtt volt.Itt nincs olyan,úgyhogy egy olyan ablakba tettem,ami alatt nincs radiátor.

Bízom benne,megmarad,akkor tavasszal újra kiteszem.

6. vronie (válaszként erre: 5. - Vronie)
2007. nov. 13. 08:38
Utánajártam...: ez ilyenkor normális :-)
2007. nov. 6. 15:19
Hü! A kakaófa (Pachira) gondozás engem is érdekelne, mert igyekszem a nagykönyvben leírtak szerint gondozni, de valahogy hetente-két hetente mindig lehullajt egy-egy levelet a kicsikém :-( Vagy ez normális lenne?
4. esjé (válaszként erre: 2. - Emagdi)
2007. aug. 14. 20:42
Júúj, túl gyors voltál. Nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan reagál valaki is. További kérdésem lásd eggyel lejjebb. :))
2007. aug. 14. 20:39

Na már most. Ma megkaptuk az új starkl újságot és láttunk benne kakaófát. Nagyon felkeltette az érdeklődésünket anyukámmal egyetemben, így adódna a kérdés/kérés, ha esetleg valakinek már van ilyene, leírhatná hogy lakásban hogyan kell gondozni, mikor hoz termést stb.

Köszönöm a válaszokat előre is.

2007. aug. 14. 20:39
VALAKINEK biztos van, egyébként nem teremne kakaó:))) főleg Afrikában és Dél-Amerikában lehet sok ilyen ember (azt hiszem:)))
2007. aug. 14. 20:36
Van-e valakinek kakaófája?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook