Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell fokhagyma mártást készíteni? fórum

Hogyan kell fokhagyma mártást készíteni? (tudásbázis kérdés)


2008. nov. 19. 14:49
2-3 ek.liszttel 1 ek. zsirral szép, barna rántást készitünk. 3-4 cikk összezuzott fokhagymát teszünk bele, és huslével felengedjük. 10-15 percig főzzük
2008. júl. 19. 21:11
Van az adatlapomon is egy fokhagymamártás, én nagyon szeretem.
2008. júl. 19. 16:31

Én úgy készítek nagyon fini fokhagyma mártást, hogy attól függően, mennyit akarok készíteni, olajjal, liszttel rántást készítek. Dobok bele pár gerezd reszelt, vagy összenyomott fokhagymát, kicsit pirítom, csak amíg kifehéredik, teszek rá egy kevés őrölt paprikát és felengedem hideg vízzel. Sózom, kiforralom, majd amikor késznek ítélem meg, beleöntök személyenként 2 db elhabart tojást, azzal már csak addig főzöm - kevergetve -, míg a tojás megfő.

Ez önálló étel, csak kenyér és pl. saláta, v. savanyúság szükséges hozzá.

2008. jan. 17. 11:08
Köszönöm a segitséget,kipróbálom.
2008. jan. 9. 19:02
Én úgy szoktam, hogy fele vajon és fele étolajon megfuttatok elég sok (kb 10-12 gerezd) apróra vágott (nem nyomott, nem reszelt) fokhagymát. Vigyázni kell, le ne égjen. Utána felöntöm 2-3 dl főzőtejszínnel, és kb 10 percig forralom, majd hozzáadok 0,5 dl száraz fehérbort, ízlés szerint sót, kevés borsot, és alaposan kiforralom. A főzőtejszín elég sűrű, így nem kell bele liszt. Nagyon finom, mert áthatóan érezni a fokhagymát, vannak benne darabok is, mégis olyan "krémes" az íze.
2. Hoxa
2008. jan. 9. 18:57
Az én apukám úgy csinálta, hogy olajon apróra vágott fokhagymát pirított, megszórta egy kis liszttel, majd tejföllel engedte fel. Ez egy zalai módszer, a nagymamámtól tanulta még.
2008. jan. 9. 18:50
Segitsetek nekem!!Ha valaki tudja hogyan kell elkésziteni a fokhagyma mártást irja le gyorsan.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook