Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan kell értelmezni? A szerelem nem egy, hanem az egyetlen lehetőség, hogy boldogok legyünk... ez vallomás, vagy csak kijelentés? fórum

Hogyan kell értelmezni? A szerelem nem egy, hanem az egyetlen lehetőség, hogy boldogok legyünk... ez vallomás, vagy csak kijelentés? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
78. bbfd1052c7 (válaszként erre: 77. - Noarashi)
2011. dec. 3. 14:30

Ez a pszichopata:


A pszichopata kevés érzelmet mutat önmagán kívül bárki iránt. Erős hajlamot mutat a hazudozásra. Vakmerő, kalandvágyó, és tehetséges szélhámos, aki könnyedén manipulál másokat, és nem érez bűntudatot, ha fájdalmat, szenvedést okoz másoknak.


Az antiszociális személyiségű emberek kevés felelősségérzettel, fogyatékos erkölcsi érzékkel rendelkeznek, így nem törődnek másokkal. Viselkedésüket elsősorban szükségleteik irányítják, lelkiismeretük hiányzik. A pszichopata kevés érzelmet mutat önmagán kívül bárki iránt, nem érez bűntudatot, ha fájdalmat, szenvedést okoz másoknak.


Erős hajlamot mutat a hazudozásra, vakmerő izgalmakat, kalandokat keres, veszélyérzete és büntetéstől való félelme csekély. Mivel könnyedén manipulál másokat, "tehetséges" szélhámos: akár házasságszédelgőként, akár üzleti ügyekben képes "nagyszabású manőverekre". Ügyesen kelti a hatékonyság és őszinteség munkainterjúkon, ám a megszerzett állás megtartására azonban már többnyire képtelen.


Az antiszociális személyiségre jellemző a rendkívül gyenge frusztrációs tolerancia, ami azt jelenti, hogy az egyén képtelen örömszerző tevékenységét elhalasztani - a "normális" személyiség vágyainak kielégítését már igen korán megtanulja későbbre halasztani.


Nyugtalansága, kalandkeresése, impulzivitása miatt gyakran eladósodik, elhagyja családját, bűnügyekbe keveredik - korábban a pszichopátia fogalmát szorosan összekapcsolták a bűnözéssel. Ha lebukik, megbánása nagyon meggyőzőnek tűnik, gyakran kap új esélyt, azonban amit mond, egyszerűen nincs összefüggésben érzéseivel, cselekedeteivel.


Az antiszociális személyiség további jellemzői:


• simulékonyság, felületes kedvesség, báj,

• egocentrikus, nagyzásos önértékelés, szeretetképtelenség,

• hajlam az unalomra,

• kóros hazudozás, csalás,

• becsület, szégyenérzet és empátia hiánya,

• érzelmek szegényessége, emocionális mélység hiánya, másokkal való törődésre való képtelenség,

• "parazita" életstílus,

• promiszkuitás (gyakori partnerváltás) a szexuális kapcsolatokban,

• jó intellektus,

• több házasság, zavaros családi élet,

• reális, hosszú távú tervek hiánya.

2011. dec. 3. 14:25
Az ilyen emberek a pszichopaták. Kisgyermekkor, szar kapcsolat anyuval, felnőve édes kedves emberek, de érzelmileg nullák, és csakis érdekből tesznek bármit is. Gondolom, sokan ismerünk ilyen embereket.
76. bbfd1052c7 (válaszként erre: 71. - Reménylány)
2011. dec. 3. 14:14
Akiről én beszélek a gyerekei 40 hez közelítenek.
2011. dec. 3. 14:13
Bocsánat, mennem kell. Köszönöm amiket írtatok, köszönöm a jeleket és a tanácsokat is! Igyekszem összeszedni magam,és nemhogy túllépni,de nagyot ugrani.. puszi nektek! szép hétvégét kívánok!
74. bbfd1052c7 (válaszként erre: 71. - Reménylány)
2011. dec. 3. 14:13

Tudok olyan családról akik ugyan együtt vannak(már idősek) de a nő orba-szájba csalta a férjét, és hol elköltözött hol maradt a családjával.

A gyerekeiből meg emberi nullák lettek, minden kötödésre képtelenek, akik a családot egy rakás szemétnek tartják és gyűlölik az apjukat. Holott az egyetlen pasas abba a családba aki emberileg ér valamit.

73. Zizisicc (válaszként erre: 70. - Reménylány)
2011. dec. 3. 14:12
Igen ..... de ez az Ő megoldandó problémája, nem a nőé ...... minden csaj itt szúrja el ..... azt hiszi, hogy ő majd megmenti a pasit, hogy ő majd meg tudja változtatni ..... hiú ábránd ...... itt a pasinak kell felismerni és tudatosítani önmagában a problémát, és neki kell ezen tudatosan változtatni.
72. bbfd1052c7 (válaszként erre: 70. - Reménylány)
2011. dec. 3. 14:10

Azok a nők akik vele kezdenek meg is érdemlik.


Az ilyen embernek sosem tudod megmutatni mi az, hogy család, mi az hogy kötődés, mi az összetartozás. Ez nem az ő hibája, hanem a szüleié. Ezt útólag senkibe nem lehet "belenevelni" és az ilyen akár hány gyereke és papiron családja is lesz az élete folyamán semmit nem fog neki jelenteni (egyáltalán nem is érti, hogy mi az hogy család), akár nő, akár férfiről van szó.

2011. dec. 3. 14:08
neki együtt vannak a szülei, csak hát nem idilli a helyzet.. és ő mindig úgy gondolta,hogy neki kell egyben tartania a családot, neki kell segtenie, megoldani a problémákat, hátára vette a család keresztjét, és egyedül akarja cipelni
70. reménylány (válaszként erre: 68. - Bbfd1052c7)
2011. dec. 3. 14:07
igen, erre :) de ott van,hogy kitartás kell, és akkor akár rá lehet ébreszteni ,hogy megéri beleadni a szíved. megoldandó probléma :)
69. bbfd1052c7 (válaszként erre: 67. - Reménylány)
2011. dec. 3. 14:06
Valószínűleg gyerekkorába ide-oda ráncigálták, mivel a szülők elváltak, és az uj szülők jöttek mentek az életébe.
68. bbfd1052c7 (válaszként erre: 67. - Reménylány)
2011. dec. 3. 14:05

Erre gondoltál?


"Jó esetben hallomásból, rosszabb esetben testközelből, de mindenki ismeri azt a férfitípust, akit neveznek nőcsábásznak, szoknyapecérnek és mocskos gazembernek – mi most a kapcsolatszédelgőt választottuk a gazdag terminológiából. Arról a fajtáról van szó, aki nagy lelkesen kapcsolatba bonyolódik, majd amikor kezdene komolyra fordulni, pánikszerűen elmenekül, hogy rövid időn belül újabb nőt hódítson meg és hagyjon el, majd a végtelenségig ismételje ezt a forgatókönyvet. A végeredmény – élethossztól függően - számos megtört szívű nő, akik bosszúszomjasan gondolnak rá, és szívük szerint nyilvánosan megköveznék vagy még annál is cifrább dolgokat művelnének vele - a vérmesebbek meg is teszik-, de leginkább nem értik, hogy miért bántak el velük ilyen csúful. Mert magyarázat az nincs, legalábbis látszólag."


Erre egy mondatban lehet válaszolni:


Éretlen személyiség, akinél súlyos konfliktusok történtek gyerekkorában a szülőknél. Nincs stabilitása, nincs kialakult érzelemvilága, és kötődési képessége.

Felesleges ezért kövezni, hiszen 3 találkozás alkalmával simán kiszűrhető.

2011. dec. 3. 14:00
azt,hogy nem lehurrogtok,hanem tanácsokkal láttok el. őszinték vagytok velem
66. bbfd1052c7 (válaszként erre: 65. - Reménylány)
2011. dec. 3. 13:57
Mit köszöngetsz?:D
2011. dec. 3. 13:56
:)))) köszönöm nektek!!!!!
64. bbfd1052c7 (válaszként erre: 63. - Noarashi)
2011. dec. 3. 13:56

"idézet bajnoka "


Ez nagyon tetszett:DD

63. Noarashi (válaszként erre: 61. - Reménylány)
2011. dec. 3. 13:55

Idővel majd könnyebb lesz. Most én is átmegyek közhelyszótárba, de tényleg itt csak az idő segít!

Meg majd egy új fiú! Miután csinos és fiatal csaj vagy, nem hinném, hogy sokáig kellene várni egy új hódolóra! És ha kicsit is fog érdekelni az új fiú, szép lassan ez az idézet bajnoka a feledés homályába merül.

62. ea010c7029 (válaszként erre: 60. - Reménylány)
2011. dec. 3. 13:55
A jelek szerint ez kevés volt ahhoz,hogy működjetek!! Leszel még boldogabb mással,hidd el!!:D
61. reménylány (válaszként erre: 58. - Noarashi)
2011. dec. 3. 13:53
az smseit kitöröltem.. (hehe..bár megvan egy füzetben...) a képeit kitöröltem... a számát, kitöröltem..már csak őt magát kéne kitörölnöm a szívemből
60. reménylány (válaszként erre: 56. - Bbfd1052c7)
2011. dec. 3. 13:50
mert...szeretem..és talán nevetségesnek hangzik a számból ezt "hallani", de biztos vagyok benne,hogy amikor együtt voltunk, szeretett.. már nem úgy tűnik,de akkor szeretett.. és..tudom, előttem az élet, de.. eddigi életem során úgy érzem csak akkor voltam boldog, mikor velem volt.. voltam sokszor vidám,de boldog eddig csak vele.
59. bbfd1052c7 (válaszként erre: 57. - Reménylány)
2011. dec. 3. 13:49
Ez hiba. Ebbe sosem szabad reménykedned senkivel kapcsolatban, mert a gödör a tiéd, és onnan te egyedül mászol ki, vagy csücsülsz mélyen benne.
58. Noarashi (válaszként erre: 47. - Reménylány)
2011. dec. 3. 13:48

Megnéztem profilod, abban az a mottód, hogy álomvilágban élsz, és nem akarsz felébredni.

Pedig sajnos muszáj. Egyszerűbb belemenekülni egy álomvilágba és most azon sakkozni, hogy biztos engem szeret, ez valami tévedés, meg a csaj egy nagy k-rva akinek a legtöbb pasi úgysem tud ellenállni, de majd rájön hogy engem szeret, mert én nagyon szeretem őt.

Sztem a legtöbben ezen átestünk vagy átesünk.

Nagyon rossz a viszonzatlan szerelem. De vhogy úgy fogdd fel, hogy ez is tapasztalat volt, amitől nem hogy szegényebb de gazdagabb lettél.

Most picit gyászold meg ezt a kapcsolatot, tedd el a lelkedben egy dobozba, és rakd el.

De ha egy tanácsom lehet, ne nézegesd a közösségi oldalakon, h mit művel. Mi nők szeretünk mazochisták lenni, de ennek semmi haszna, csak gyilkoljuk magunkat. Továbbá ha írt szerelmes smseket, én javaslom hogy azokat töröld ki.

Na bocsi hogy itt adom a tanácsokat.

Csak nem szeretem, mikor egy nő magát hibáztatja akkor is, amikor nem kellene, és nem szabad önmagadat lekicsínyleni.

2011. dec. 3. 13:47
én értem,hogy elváltak útjaink... hiszen én leestem a szakadékba... de reménykedtem, hogy lemászik értem.. vagy hogy nekem sikerül visszatérnem arra az útra, ahol elváltunk
56. bbfd1052c7 (válaszként erre: 54. - Reménylány)
2011. dec. 3. 13:47
De miért foglalkozol vele?? hiszen még önálló gondolata érzése sincs, azért idézget. Ha lennének, mást találtál volna, nem ezt nem ilyet.
2011. dec. 3. 13:46
*megy közösen egy darabig
2011. dec. 3. 13:46

olvastam egy cikket: googleban találtam: kapcsolatszédelgők

mintha róla szólna :S

53. bbfd1052c7 (válaszként erre: 52. - Reménylány)
2011. dec. 3. 13:45
Egyszerűen attól a pillanattól fogva ha egy veled élő ember letér a közös utatokról, az már nem veled van. Ez tény. Ez az amit veled együtt sokan nem értenek:) Amíg közös az út addig vagy vele, aztán van amikor ujra találkozik egy út és megy egy darabig. Felfogás kérdése szerintem.
2011. dec. 3. 13:42

:)))) gondoltam,hogy nekem szólt :)

őszintén örülök Sagal,hogy nem volt ilyen problémád! irigyellek. de ne érts félre kérlek, nem negatív értelemben!

51. bbfd1052c7 (válaszként erre: 49. - Ea010c7029)
2011. dec. 3. 13:42
Aki mással akar lenni az mással van, ez nem kérdés.
50. ea010c7029 (válaszként erre: 1. - Reménylány)
2011. dec. 3. 13:41
Egyetértek! Nem az a lényeg, hogy kinek mit miért írt, hanem az, hogy nem Veled van, hanem mással!! Ezt kell tudomásul venned, és tovább lépned!!
49. ea010c7029 (válaszként erre: 48. - Bbfd1052c7)
2011. dec. 3. 13:41
Bocs! Mert Veled értettem egyet,de persze a fórumindítónak szólt!:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook