Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell elkésziteni a steak-et? fórum

Hogyan kell elkésziteni a steak-et? (tudásbázis kérdés)


6. loch ness (válaszként erre: 5. - Dodi44)
2016. máj. 18. 08:58
Nem baj, biztos lesz még olyan, akit érdekel egy jó recept.
2016. máj. 18. 06:51

Vak vagyok, vagy csak figyelmetlen...

Nem neztem meg a datumot.. a forum kiroja mar nincs is a hoxan.

2016. máj. 18. 06:44

A marhahus vastagsaga kb 2.5-4 cm vastag szokott lenni a nagysaga az kulonbozo nevekkel van ellatva, es a sutesi modjuk is.

Van olyan amiben csont van a husban es vanamiben nincsen. Az egyik legjobbnak tartott marha fajta erre a celra az :Angus" Japanban van egy fajta marha, amiket sorrel itatnak, hogy meg kulonlegesebb legyen a husa ize.

Van akik barbecue suton szeretik sutni, vannak akik egy benti palacsintasutoben keszitik el, vannak akik faszenen folott szereti sutni, van aki propangaz folott suti. Legjobb ize van a faszenen sutotteknek, mert a faszen gaza ad egy kis fustolt izt hozza. (persze ezt a szabadban kell csinalni) Van aki a barbecue ra'csa'ra aluminium foliat tesz, es a steakbol kijovo leben is suti, de az eredetit ugy is csinaljak, hogy csak a tiszta racsra teszik ra a tuzfole sutni, akiolvado zsir el eg, es annak a fustje is izesiti.

Nem vagyok szakacs, en csak amatorkent sutom magamnak, a magam izlese szerint. Az ettermek homerovel merik a hus belso homersekletet, es szeretik eros tuzon gyorsan csinalni, mert akkor a centi vastag szirral korulvett hus nem szarad ki, nedves marad.

Magamnak szeretem jo sotet pirosra sutni. Ha van jo nagy ketagu villad, idonkent szurjal a husba, es ha puha akkor mar jo lesz, viszont valakik csak ugy 5-6 percig hagyjak a grillen az elso oldalan es 3 percig a masik oldalan. Szerintem az nagyon keves ido az atsulesehez.

De a netten talalni nagyon sokfele receptet es leirast hogyan csinaljak o"k.

De vegeredmenyben annak az izlese szamit, annak kell megfelelnie, aki elfogyasztja... A pincer mindig megkerdezi, hogy hogyan keszitsek a vendegnek, mert izlesek es ... kulonbozok.

Valaszd ki milyen fajtara szereti akinek csinalod: Rear , medium, well down.

A rear, azt jelenti hogy ha a hust kette vagod, akkor meg veres.

Nekem a jol atsutott izlik, amely a "well down" annak a kozepe nem rozsaszinu, inkabb barnas. (de vigyazni kell, mert ha tulsutjuk szaraz lesz a hus belseje is!)

A steak-et mielott sutod, meg izesitjuk, vannak kulonbozo izesito keverekek, amik kozott vannak kulonbozo szosz szeru izesito keverekek. vannak akik sutese kozben ontik ra, vannak akik mar az elottuklevo talon levore, (ha etterrembe kersz, ahhoz kulon hozzak ki az uto izesito szoszokat.) Vannak hus puhito izesito keverekek az izesitest videkenkent mashogy, mas izesitokbol keverik Vannak akik a kedvenc izesitojukbe egy napig aztatjak (Merinateing), es utanna sutik.

Vannak kik szeletekre vagot fej hagymat, olajban meg barnitjak es azzal szeretik, de a typikus steak-hez egy nagy krumplit egeszben jol mossal meg, ha kell meg koromkefevel is, csomagold be aluminium foliaba, es abban susd meg. (az aluminium foliaban a salyat gozeben meg is fol. Amikor kesz, akkor az alu foliat es a krumpli teteje kozepen vagd meg es a krumpli ket veget nyomd ossze egy kicsiket felfele nyomva, a krumpli a kozepen felhasad, abba szoktak olvasztott tejfolos sajt es bacon kevereket tenni kelleknek. Az egesz krumplit hagyd benne a foliaban ugy szervirozd. (Hejastol is meg lehet enni a krumplit (abban van a vitamin!).

2015. okt. 13. 14:31

Engem is nagyon érdekelne, szívesen készítenék a páromnak, és elég sok recept is van az interneten, de állítólag nagyon könnyű elrontani. Ha esetleg van itt köztünk gyakorlott steak sütő egy jól bevált recepttel, nagyon szívesen venném a segítségét!

Például elég-e csak serpenyőben sütni, vagy érdemes esetleg utána még sütőbe is tenni?

2010. febr. 24. 19:41
pfffffff,senki sem tudja??
2010. febr. 24. 12:12
Hogyan kell elkésziteni a steak-et?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook