Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan kell "elengedni"? fórum

Hogyan kell "elengedni"? (beszélgetős fórum)


22. a0b7a939fe (válaszként erre: 15. - Judit Csodaországban)
2012. dec. 16. 21:58
Ezzel az EFT-VEL CSAK JÓLÉRZED MAGAD! VAGY BOLDOG IS VAGY NETÁN?
21. a0b7a939fe (válaszként erre: 11. - Judit Csodaországban)
2012. dec. 16. 21:54
Milyen jó,h ilyen nagytudású vagy és,h most jól érzed magad. Gratulálok.
20. a0b7a939fe (válaszként erre: 9. - Judit Csodaországban)
2012. dec. 16. 21:51
Ez már én is éreztem vagyis valaki erőteljesen éreztette velem! Most mintha most felszabadúlt lennék....nem is értem :)
2011. nov. 4. 08:10
le kell zarni a multat,s nyitott lenni az ujra,a jovodre.en kulfoldon vigasztalodtam,eletem legszebb eveiben volt reszem egy ferfi oldalan,de nem o volt valasom oka.
18. 978d6e406c (válaszként erre: 1. - Beliveinlove)
2011. okt. 30. 13:22

Én is sokat görcsöltem,az anyagiakon,meg hasonló dolgokon.Én megkértem az angyalokat,hogy segítsenek az anyagi problémáimon,és elengedni a folytonos aggódást.

Most úgy vagyok vele,hogy nem izgat,ha rosszabbul állok anyagilag,netán nincs pénzem.Néha frusztrál,de már nem tud igazán meghatni.

Fel lehet ajánlani a helyzetet,az angyaloknak,vagy Istennek,és el is kell engedni.Hinni kel,hogy segítséget kapunk.Néha nekünk magunknak kell tennünk érte,néha meg csak úgy jönnek a segítségek:)

2011. okt. 28. 15:33
Az a helyzet, hogy az elme így is úgy is választ valamilyen megküzdési módot, pl. nassolás, alkohol, drog, érzéketlenné válás, elmebetegségek stb. De ha már van lehetőség egy egészséges megküzdési módot választani (EFT) akkor miért ne próbálkoznánk meg vele? Még akkor is ha első ránézésre úgy érezzük hogy á, ezzel a helyzettel kizárt hogy meg tudnék békélni. Nekem nagyon sokszor van olyan érzésem, hogy á, erre nem EFT-zek, úgyse lesz jobb. Aztán mégis megpróbálom, és sikerül, jobban érzem magam. Máris eggyel kevesebb dolgon idegesítem magam. És minél kevesebb dolgon stresszelek, annál több szeretetet tudok adni másoknak.
16. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 15. - Judit Csodaországban)
2011. okt. 28. 15:07

Na :) ez jó volt arra,hogy elgondolkodjam..a halállal meg lehet békülni,ha előtte oylan volt az életed,hogy nem maradt hiányérzeted.

Azzal,hogy ellehetetlenítik az életed,pedig te csinálod-csinálnád,és tényleg már csak oylan lehetőségek(és még azok sem biztosak) maradnak a túlélésre,amibe a lelked hal bele..azzal kevésbé.

de persze igazad van általában

15. Judit Csodaországban (válaszként erre: 14. - Ec6e9cfd9f)
2011. okt. 28. 14:45
Valóban nagyon nehéz megbékélni az ilyen helyzetekkel, EFT nélkül legalábbis. EFT-vel viszont meg tudsz békélni bármilyen nehéz helyzettel, még a halállal is, de csak ha akarsz. Ha viszont mély meggyőződésed, hogy nem lehet megbékélni vele, és ezért meg sem próbálod, akkor valóban nem fogsz tudni megbékélni vele.
14. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 12. - Judit Csodaországban)
2011. okt. 28. 07:06

Igazad van legnagyobbrészt,de én korántsem beszéltem kastélyról,ezzel a példával felesleges jönni,ezt épeszű ember tudja.Ott,ahol az emberek többsége(pl.Kenya..) szerény körülmények között él,ott ez nem gond,meg lehet szokni.

Itt,MO-n szerintem az,hogy egy egyetemi végzettségű,több szakmával rendelkező ember feje fölött kikapcsolják az áramot-azzal nemigen lehet megbékélni.Onnan nagyon nehéz újra feljönni,miután a kisközösség.,amiben élsz,mindent tud rólad.

na mindegy,ez speciális eset,de azt a véleményemet tartom,hogy hazánkban megbékélni azzal,hogy elvehetik a tetőt a fejed fölül,teljesen önhibádon kívül csak azért,mert a világvégén élsz,ahol nincs munka,pedig dolgoznál- azzal nagyon nehëz,vagy nem is lehet

13. 44b8637c85 (válaszként erre: 6. - Bobe1953)
2011. okt. 27. 16:31
ajánlom Én is, de amihez jó tanácsként az van írva, hogy csak saját felelősségre, azt valóban csak saját felelősségre!!!!! tapasztalatból mondom :)
2011. okt. 27. 10:53
Egyébként pedig lakhatunk kastélyban is, ha nincs béke a fejünkben, akkor úgysem leszünk boldogok. Közhely, de igaz, hogy minden a fejben dől el. És az EFT az, amivel a fejben rendet lehet tenni.
11. Judit Csodaországban (válaszként erre: 10. - Ec6e9cfd9f)
2011. okt. 27. 08:50
Persze, a főbb szükségleteket nem tudod elengedni, hiába EFT-zel, attól még meg fogsz éhezni, és fázni fogsz ha nincs meleg lakásod. Amit itt el lehet engedni az az ezek bekövetkezésétől való bénító félelem, vagy ha már bekövetkezett, akkor az emiatt érzett érzések, például veszteség, szégyen, szomorúság, félelem stb. A negatív érzések nagyon rossz hatással vannak ránk, nyomasztanak, megbetegszünk tőlük. Ha van egy helyzet amin nem tudok változtatni, akkor még mindig dönthetek, hogy rosszul érzem magam tőle, vagy inkább elengedem (EFT segítségével) a helyzettel kapcsolatos negatív érzelmeimet és ha már elengedtem őket, akkor tudom azt mondani, hogy "nem érdekel hogy ilyen helyzetben vagyok, én megtettem ami tőlem tellett és azt választottam hogy mindezek ellenére inkább jól érzem magam." Egy barátnőm járt Kenyában, és úgy látta, hogy a rendkívüli szegénység ellenére sokkal több boldog ember van mint nálunk. Hogy lehet ez? Az elme rugalmas, sokkal többet el tudunk viselni mint amit fel tudunk tételezni magunkról. Az EFT-vel sok mindent meg lehet változtatni az elmében, ami nem hasznos, egyszerűen kidobjuk. Például fölösleges pánikolnom a repülőn, mert sokkal kevesebben halnak meg repülőbalesetben, mint mondjuk autóbalesetben. EFT-vel megtehetem, hogy ezt a fölösleges hátráltató félelmet semlegesítem, és könnyebbé teszem ezáltal a saját (és környezetem) életét.
2011. okt. 27. 06:53
Én is azt hiszem,hogy sok mindent el lehet engedni,de azt,hogy az ember miből fog megélni,legalább 1 minimum szinten: azt nem..Hogyan is tehetné?Ha ott állnak a kifizetetlen számlák,és mindenféle kikapcsolással fenyegetik?
2011. okt. 26. 17:48
Az Érzelmi Felszabadítás Technika (EFT vagy FasterEFT) a leghatékonyabb módszer jelenleg ha el akarsz engedni valamit, akár érzést, akár hiedelmet, akár emléket.
2011. okt. 26. 16:45

Az én életemben is voltak dolgok, amelyekre nagyon vágytam, de nem csak rajtam múlott, hogy sikerül-e elérnem/magkapnok őket.Én ekkor a következő módszert követtem:

Elképzeltem a vágyott célt/dolgot, de mindvégig úgy, hogy biztos egyszer sikerülni fog, és az sem baj, ha nem most azonnal valósul meg, hanem csak később valamikor.


Minden este amikor lecsuktam a szemem elalvás előtt, elképzeltem a szituációt, ahogyan a vágyott célom meg fog valósulni és azt is, hogy mennyire boldog leszek akkor.

Ez bevált.


Szerintem ez az elengedés dolog főleg akkor működik, ha nem életbevágóan fontos dolgokról - pl. munkahely - van szó, mert az ember nyilván nem tudja könnyedén venni hogy nincs munkája (Nekem nemigen menne)

2011. okt. 26. 16:39

Oh sokszor utamba akadt már ez a videó,de soha nem vettem rá magam hogy megnézzem az egészet.Most nekiállok,mert ezek szerint nem véletlen hogy olyan sokszor elmentem már mellette. :)

Köszönöm az ötletet!

2011. okt. 26. 16:34

ajánlom meghallgatásra az alábbi videót:

Rumblefish & Balogh Béla A tudatalatti tízparancsolata www.youtube.com/watch?v=iba3bPvfnGU. Én is hasonló dolgokon mentem át, sokszor voltam munkanélküli és most utoljára is az lettem és már sajnos nem vagyok fiatal, így semmi esélyt nem láttam. Elkezdtem hallgatni ezt a videót (10 részes)

és pár alkalom után felvettek egy munkahelyre dolgozni. Igaz ez sem örök életű, de ha rövid időre is mégis megoldást jelent. Határozottabban cselekszem és nagyobb lett az önbizalmam is. Ezért ajánlom. Azóta is szinte naponta meghallgatom amikor kicsi időm van rá.

2011. okt. 26. 16:27

Tetszik a videó,szeretem Domján László videóit :)

Úgy érzem elég sokat teszek azért hogy munkát találjak,minden nap több órán keresztül munkát keresek,kérdezősködök,járom a várost,érdeklődök,tehát a cselekvéssel nincs baj.Azt is teljesen elfogadtam,hogy most ez van,nincs munkám.Mindig vidáman azt mondom ha visszautasítanak: "Nem baj nem nekem lett szánva ez az állás,majd a következő az lesz".Csakhogy mostmár kezd kicsit kétségbeejtővé válni a helyzet,hogy abszolút nincs pozitív visszajelzés munkaügyben.Igyekszem én pozitív lenni,de csak a pofonokat kapom minden állás ügyben.Azért gondoltam hogy elengedem és rábízom a Felsőbb Hatalomra,és nem görcsölök többé.De nem nagyon megy,nem találom a megfelelő technikát,megerősítést.

4. danina (válaszként erre: 1. - Beliveinlove)
2011. okt. 26. 16:15

Gyere át hozzánk!!! :-)

A vonzás törvénye, mint életforma! c.fórum!!

Várunk szeretettel!

3. danina (válaszként erre: 1. - Beliveinlove)
2011. okt. 26. 16:12

Nézd meg ezt:

[link]

2011. okt. 26. 16:09
Úgy, hogy először elfogadod a jelen helyzeted. Esetedben, elfogadod hogy most ez van, nincsen munkám. Majd, pedig a sok negatív dolog helyett pozitívan igyekszel fogalmazni. Nézd csak meg hányszor írtad le, hogy "nem"?!
2011. okt. 26. 16:04
Nagyon érdekel mostanában az elengedés témája,hogy hogyan ne foglalkozzunk azzal amire nagyon szükségünk van,és akkor az jön magától.Valahogy ez nekem annyira visszás dolog,hogy nem tudom elképzelni azt,hogy hogyan ne görcsöljek például,hogy találjak már egy munkahelyet,mert nincs egy kanyi vasam se,munkahely meg sehol,hiába keresgélek naphosszat.Ezen nem tudok nem görcsölni,pedig tudom hogy csak rosszabb így.Például ezt a helyzetet ki hogyan engedné el? Van valakinek bevált technikája az elengedéshez? Nagyon érdekelne :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook