Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell befizetni az ingatlan-eladásból származó adót? fórum

Hogyan kell befizetni az ingatlan-eladásból származó adót? (tudásbázis kérdés)


2022. máj. 9. 20:25
Sajnos már nem így van, régebben lehetett így mentesülni, már nem. Max. ha minimálbérből élsz 10 gyerekkel, akkor...
15. Channa* (válaszként erre: 14. - Piroxén)
2022. máj. 9. 18:45
Na de ha eladtál és vettél, akkor az kiüti egymást, nem?
2022. máj. 9. 18:25
Köszönöm a válaszokat. Kicsit bonyolult mert van amit vettem, van amit ajándékozással kaptam és a kettőnek más a számolása viszont csak egy sor van. Végülis egy könyvelő segített és beírtam egy sorba, remélem nem fog üldözni a NAV. BTW elég igazságtalan a rendszer mert az eladott ingatlanokból ingatlant vettem ugyanúgy jóval magasabb áron mint a szerzéskori árak magamnak, ill. ahol én lakom a gyerekeimmel mert elváltam és erre leszed az állam 500 ezer Ft-tal. Pedig semmi nyereségem nem lett, sőt...
2022. máj. 3. 17:26
Letöltött programban magnéztem és 1 helyre kell beírni a 161. sorba az eladási költséget az 1. oszlopba, majd a költséget a 2.oszlopba, ami után számolja a program az adót és meg fog jelenni a befizetendő adóknál a 79. sorban.
12. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Globus)
2022. máj. 3. 13:51
Köszi! Tudok róla, bár gondolom, azóta már olvastad azt is. Csak azért írtam bele, ha valaki olyan olvassa a fórumot, aki örökölte, tudjon róla, hol keresse a bevallás nyomtatványon szereplő "szerzéskori értéket". :)
11. globus (válaszként erre: 8. - Aszparagusz)
2022. máj. 3. 13:14
Bocs, ezt Napsugár hozta fel, neki szól.
10. globus (válaszként erre: 8. - Aszparagusz)
2022. máj. 3. 13:13
Nem öröklésről írt FI. Hanem vett és eladott.
9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Aszparagusz)
2022. máj. 3. 07:27
Igazad van, de vannak esetek, amikor öröklés esetén van illetékbefizetés. Egyébként itt most teljesen mindegy, mert a szóban forgó ingatlant FI. vásárolta!!!
8. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2022. máj. 3. 07:16
Egyenesági rokontól, sőt testvértől is az öröklés ingyenes. Nincs illetékfizetési kötelezettség.
7. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Piroxén)
2022. máj. 3. 06:32

Bevétel kockába amennyiért most eladtad.


A szerzéskori érték sorba amennyiért az adás-vételi szerint megvetted, vagy amekkora összeg után (öröklés esetén) az öröklési illetéket befizetted.

Az értéknövelő beruházásba csak azok a tételek számolhatók bele, amelyek:

- az épület hasznos alapterületét növelik

- vagy a korábbi komfort-fokozatot javítják

Számlával igazolt, kifizetett tételek vehetők számításba.

6. aileron44 (válaszként erre: 1. - Piroxén)
2022. máj. 2. 21:06

[link]


Ha van kedved ezt nézd meg, vagy van ott telefonszám biztos segítenek :D

2022. máj. 2. 20:59

Ja, és ott az online már elkészítettnél kell rákeresned majd a szükséges sorokra és azt kitölteni.

Én egyébként úgy szoktam csinálni a számomra még ismeretleneket, hogy a letöltött programba írok be mindent, kisakkozom, ellenőrzésekkel dobja, hogy mi nem jó és miért, így ha minden ok a beírások után, akkor az online bevallásba eszerint kitöltöm a sorokat.

4. Channa* (válaszként erre: 3. - Aileron44)
2022. máj. 2. 20:57
Ja, bocsánat;)
3. aileron44 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2022. máj. 2. 20:55
Ott írta, hogy tavaly adta el!
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Piroxén)
2022. máj. 2. 20:53

Igen, a bevallásba kell beletenni, és ami ott kijön összeg azt át kell utalnod.


Mikor adtad el a lakást?

Ha idén, akkor a jövőre beadandó bevallásban kellszerepelnie, ha 2021-ben, akkor kell idén bevallani.

2022. máj. 2. 20:39
Kérlek segítsen aki csinált már ilyet! Eladtam tavaly egy lakást, amit 5 éven belül vettem, és drágábban adtam el, tehát adót kell fizetnem. Bonyolult kicsit, de kiszámoltam hogy mennyit kell végülis fizetnem. De akkor most hogyan tovább? A NAV-nak kell befizetni, azt tudom. Az adóbevallásban kell feltüntetenem, azt is sejtem. Mivel már van kész adóbevallásom, ami ugy automatikusan gyártódik, akkor tehát azt kell kiegészítenem ezzel a tétellel? Kihez forduljak és mi ennek a hivatalos útja? Mindenképp könyvelőhöz kell menjek vagy talán magam is elintézhetem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook