Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan kell ápolni a sarkat? fórum

Hogyan kell ápolni a sarkat? (tudásbázis kérdés)


16. mendez sanchez (válaszként erre: 6. - E71af41436)
2008. aug. 25. 14:22
:)
15. seven
2007. júl. 30. 13:09
én a sholl termékeit ajánlom
2007. jan. 30. 22:08
Scholl saropuhítója,az valami TUTI!Na,egy próbát megér.A pedikürös jó csak drága,költsd inkább a Pocakmanódra.Kell rá,hidd el én csak tudom,2,5 hónapos a Picikém.
2006. nov. 27. 10:05
A legjobb pedikűrösre bízni, mert pl. én rendszeresen nagyon ledörzsöltem a bőrt és akkor utána nagyon fájt, sajnos. Így pocakosan meg pláne jobb, ha szakember végzi el rajtunk.
2006. szept. 26. 20:33
Én általában bőrradírt és sarokpuhító krémet használok.
11. 4726e582cf (válaszként erre: 10. - Elvira1)
2006. szept. 21. 10:58

Szia!


Lehet gombásodás is. Nekem és anyumnak az volt, hiába fordítottunk különös figyelmet a lábunk ápolására, mire is az egyik "boszi" (én már csak így hívom a nőt, mert mindenre van népi gyógymódja, vagy ötlete, mit lehet kezdeni egy-egy betegséggel) - anyum barátnője mondta, hogy lehet, hogy gombás fertőzés és azt pusztán napi ápolással vagy pedikűrrel sem lehet megszűntetni.

Lábgomba elleni krémet kell venni patikában, két féle is van, de egyiknek sem jut most az eszembe a neve. De nem Canesten, mert az lassú, hanem a másik kettő valamelyike. Teljesen rendbetette a lábunkat, úgyhogy simán lehet, hogy nálad is ez van, ha más nem használ már.

2006. szept. 21. 09:26
No bezzeg az enyemet dorzsolhetem ,csaknem kirepedezik pedig van extra saraokapolo radirom es kremem is.Nem tudom mi tevo legyek!
2006. aug. 1. 11:31

A sarokápolás a mindennapi tusolás része nálam.

A tusolás végén átdörzsölöm természtes habkővel, utána bekenem valamilyen puhító krémmel.

8. 4726e582cf (válaszként erre: 6. - E71af41436)
2006. júl. 31. 10:47

Azaz! Azt hittem csak nekem tűnik fel az ilyesmi, de elájulok, hogy kis cifra lánykák, amúgy ok az egész csaj, de kemény sarokbőr, amiről mindenki azt hiszi, hogy csak a cipő, vagy a túlsúly az oka. Tévedés, gomba is okozhat bőrkeményedést, gyakran így van.


Amúgy én minden nap foglalkozom valamilyen szinten a lábikámmal :)), anyám szerint már túlzásba viszem, de nem lehet rajta kiszáradt bőr, sarokkeményedés, repedezett akármi, lepattogzott festék stb.

2006. júl. 28. 23:37

Hali, én nem szoktam minden nap gondozni a sarkam bár ilyenkor nyáron gyakrabban kell.

Oriflame-s bőrpuhítóm van, mikor jól kiáztatom a lábam és még vizesen dörzs kővel alaposan átdörzsölöm. Szárazra törlés után vastagon kenek krémet és bebugyolálom a sarkam nejlon zacsival, zoknit veszek és néhány órát így pihentetem ( vagy egész éjszaka). Napokig kitart az eredmény! :))

2006. júl. 28. 22:45
pedig milyen guszta mikor egy egyébként csini nő lába retek,meg a köröm vastag a gombától,de azért ki van festve....hányinger....
2006. júl. 28. 15:32
Bocsi:) most olvasom,hogy a körömvirág kenőcs nagyon jó többekközött a lábgombára is,da a belőle készített főzet is javasolt!Mellesleg visszére(ha van)is jó!"eltünteti"
2006. júl. 28. 12:52
Én a Dm-ben vettem egy krémet, Doktor sarokbalzsam a neve. Ez volt a legolcsóbb, 80-as évek kinézete van (sárga, zöld színű), de nagyon jó. Még csak reszelnem sem kell a bőrt, teljesen puha lett tőle.
2006. júl. 28. 12:04
:) Én is valami hasonlót csinálok. Nyáron ugyanis jobban megvastagszik a sarkamon a bőr. Vettem különböző lábápoló szereket, és minden este lábáztatást csinálok, majd sarokreszelővel kezelésbe veszem a kezelendő területet, majd bekenem sarokpuhító krémmel, és pihentetem a lábamat 1 időre.
2006. júl. 28. 11:07
Ilyenkor minden nap pluszba lábfürdöt-áztatom pihentetem-:) is veszek!Körömfefével átdörzsölöm a talpamat-a vérkerinfésre is jó-szárazra törlöm,majs finoman sarokreszelővel eltüntetem a papucs okozta bőr elváltozásokat:)Idén nyáron körömvirág kenőccsel maszírozom be a lábaimat, utána lefekszem(nem aludni) párnára helyezem csülkeimet és pihentetem.::))
2006. júl. 28. 10:33
Ki hogyan szokta ápolni a sarkát? (Főleg nyáron, mikor hamar megvastagszik a bőr a papucs miatt)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook