Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell alaposan port törölni? fórum

Hogyan kell alaposan port törölni? (tudásbázis kérdés)


14. globus
2016. ápr. 8. 09:34

Felülről kezdve, lefelé haladva, enyhén nedvesített ronggyal. Esetleg bútorápolót használva. Szárazon soha. Szekrények tetejét újságpapírral letakartam, ha már nagyon poros, csak óvatosan összehajtom és kicserélem. Néha tiszta partvissal a falakat lesöpröm. Könyveket ötösével egymáshoz ütögetve lehet portalanítani. Használj folyékony mosószert, mert a mosóporból is maradnak elemi maradványok, melyek szétszóródnak a ruhák kezelésekor.

Sajnos, mindig újratermeli magát :(

2016. ápr. 8. 05:26

Míg 1gyerekem volt hetente törölgettem de többször porszívóztam és mostam fel...

Két gyereknékl,ráadásul a kicsi asztmás mindent gyakrabban csinálok ne legyen por...legalábbis sok ne,mert képtelenség tőle megszabadulni.....pláne főút mellett...

2016. ápr. 7. 14:26

tetrapelenkával, Pronto-val



Ja, és soha nem lesz tökéletes!!! Ebbe bele kell nyugodni.

2016. ápr. 7. 08:57

Szia

én felsöprök hetente többször, hetente-két hetente (ahogy időm van, ill. van hogy beosztom a helyiségeket egyszer egyik szoba, máskor másik) porszívózok, felmosok.

Törölgetni, mikor olyannak látom, talán havi egy... De szinte minden hétvégén kellett mikor még régiek voltak a nyílászárók. Mióta megvolt az ablakcsere, s minden át lett festve a házban (felújítás), tényleg elég havonta is törölgetni. S az sem mindegy hol lakik az ember, bel- vagy külváros, más a por koncentrációja -szerintem.

Házba nem jöhet állat, s a cipőt le kell venni.

Én ezt munka és kisgyerek mellett csinálom így. Mikor otthon voltam kisgyerekkel én is gyakrabban mostam fel, de mivel otthon voltunk többet ott többet is koszoltunk, több időm is volt észre venni, meg több időm is volt megcsinálni.


Igen, picit meg kell tanulni hagyni a dolgot.

Hidd el szerintem azt a port, foltot csak Te látod, más nem.

2016. ápr. 7. 08:47

Nagyon nem mindegy, hogy milyen a porszívó!

A silányabb gépek felszívják ugyan a port (és egyéb apróbb tárgyakat) de a kifújt levegő még jobban felkavarhatja. Ha a porzsák megtelt akkor nemcsak nehezebben szív a gép hanem a porzsák fala is telítődik és így már a külső falára átjutott porrészecskéket hátul kifújja a levegőbe. Ez egy állandó körforgás.

A jobb gépekben nem csak a porzsákot kell cserélni hanem a légszűrőt is. A hagyományos szövet porzsákot nem szabad kimosni mert attól kezdve átengedi a port.

A portörléshez hozzátartozik a szekrény és egyéb magasabb bútor tetejének rendszeres portalanítása is mert ezekről is lehullik szellőztetéskor vagy porszívózáskor a por.

TERMÉSZETESEN EZEK MIND ELMÉLETI FEJTEGETÉSEK. :)

2016. ápr. 7. 08:15
Akkor porszívóztam, törölgettem minden nap, mikor a gyerekem csúszó-mászó korszakát élte:) Se előtte, se utána.
8. gbedit (válaszként erre: 1. - 81móni)
2016. ápr. 7. 08:04
A por nem kintről jön be.. A ruhák, ágyneműk stb. A benti járkálás mind-mind felkavarja a levegőt. Éjszaka nincs mozgás, így az meg tud ülepedni mindenhol. Én is minden nap porszívózok, vagy feltörlöm a parkettát antisztatikus törlővel, de reggelre ugyan azt látom. Lerakódott por a TV-n padlón, mindenhol. Ez egy körforgás. Ha nem bírod elviselni akkor minden nap ezt kell csinálnod. Mint én is. Persze már sokszor nagyon unom.. :( Még kipróbáltam valamit amit nemrég olvastam: nylon harisnyával törölgetni, ami magához vonzza a port, egyben antisztatikus.
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - 81móni)
2016. ápr. 7. 07:56

Mindig por van.

Én naponta porszívózok, de port ritkán törlök. Megtanultam leszarni.

2016. ápr. 7. 07:55
Leporszívózom. Na nem ám naponta, max. 2 hetente. Minket nem zavar. Kevés olyan bútorom van, amin látszik.
5. pieta4 (válaszként erre: 1. - 81móni)
2016. ápr. 7. 07:51

Hogy van erre időd minden nap?

Az otthon nem egy patika. Nem kell sterilnek lennie.

A lakás, ház van értünk és nem fordítva.

4. pieta4 (válaszként erre: 3. - 16b5d6ae34)
2016. ápr. 7. 07:49

De van!:)

Le kell húzni a redőnyt:) Nem látod a port és a koszos ablakot se:)

3. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 2. - Pieta4)
2016. ápr. 7. 07:47

Milyen igazad van! :)

Ennél jobb tanács biztos nem létezik:)

2016. ápr. 7. 07:45

A por már csak ilyen:)

Megoldás: ne nagyítóval járj:)

2016. ápr. 7. 07:43
Sziasztok! Hogyan kell megszabadulni az otthoni portól, ki mivel,és milyen gyakran töröl port,takarít? Én minden nap porszívózok, takarítok mégis mindig por van. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook