Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan "kell" abbahagyni a szoptatást fórum

Hogyan "kell" abbahagyni a szoptatást (beszélgetős fórum)


1 2
2009. dec. 19. 21:54

Sziasztok!

Az én kislányom 15 hónapos.Igazából nem tudom,mikor lesz vége a szopizásnak.Változó,hogy hányszor kéri egy nap.Ha ketten vagyunk itthon akkor elég sokszor az ölembe ül és már keresi is a cicit.Viszont ha társaságba megyünk és elterelődik a figyelme,szinte teljesen megfeletkezik róla.Alváskor általában mindig kéri,de sokszor előfordul,hogy mire jönne belőle valami már alszik is.Szerintem is csupán a biztonságérzet miatt ragaszkodik még hozzá.Én nem erőltetem a leszokást,bízom benne,hogy magától megoldódik a dolog.Remélem így lesz....

Cumizni soha nem cumizott,pedig van neki.CSupán játéknak tekinti,de én nem bánom.

2009. dec. 19. 14:12

Van egy orvosi vicc: a medikusok vizsgáznak, az egyik az anyatejes táplálást kapja. Kb. azt válaszolja, hogy egészséges, olcsó, tápláló, kalóriadús, higienikus és jó a csomagolása... :-) Sajnos néhány nap után családi tragédia következtében elapadt, csak valami víz-szerű lötyi jött belőlem egy ideig. Így Ő kénytelen volt a a Linolac-ot inni. Pfúúúj! Cumija néhány napig volt, de köpte kifelé... de az ujját sem vette a szájába.


Akár 2-3 évig is tápláltam volna a kicsimet!!


Mindazok ellenére helyes fiatalember lett belőle, ahogy az az egyik fotómon látszik... :-))

30. Lipiani (válaszként erre: 29. - Mártus3)
2009. dec. 1. 19:48

Persze minden baba más.Kinek ez a jó,kinek meg az.

Az én kisfiam is cumizik.Én is ellene voltam,de megnyugtatta és nekem az a jó ami Neki.Viszont én már próbálom csak az alváshoz odaadni Neki,és nem hiányolja napközben ha nincs.Persze ha nagyon nyűgös,akkor odaadom.

Kíváncsi leszek az esti cumikáról hogy tudom majd leszoktatni és mikor.

2009. dec. 1. 19:32
persze mindenkinek az a jó ami nála bevált,ez igaz. nálunk a cumiról is egyik napról a másikra szokott le.A cici-leszokás után három hónappal történt.Én mindig ellene voltam a cuminak,amíg nem lett gyerekem.Be kellett látnom hogy nem olyan káros,mint ahogy gondoltam.De azért az ellenszenvem megmaradt és ezért mindig csak egy cumink volt.Ezt egyszer úgy elhagyta az udvaron hogy nem találtuk este.És mégis elaludt!Reggel persze meglett,de eldobtam,látva,az első éjszaka sikerét!!:) Utána pár napig ki sem ejtettük a szánkon a cumi-szót,és ő is elfelejtette.:D
28. Lipiani (válaszként erre: 27. - Mártus3)
2009. dec. 1. 19:13

Szerintem meg pont a fokozatosság a lényeg,de nem akarok vitázni.

Abban viszont egyetértek,hogy már nem a tejcsi miatt szopiznak ebben a korban,hanem a biztonság és a komfort miatt.

2009. dec. 1. 19:09

...Úgyhogy sztem egy babának nem a tej miatt kell a cici.Hanem a biztonságérzet miatt.Azt meg cici nélkül is tudod neki biztosítani.Tehát már csak a kajcsit kell pótolni vmi jó laktató étellel.:)

Sztem a fokozatos leszoktatás kínzás a babának.Most vagy kap cicit,vagy nem.Ő még nem érti miért csökkent le az adag.

2009. dec. 1. 19:03
szia pelenkas!az én kislányom 14 hós koráig szopott,napi 8szor,végig!!!!Lett volna még tejem tovább szoptatni,de már annyira legyengültem testileg,meg persze már lelkileg is kicsit terhes volt hogy még "meg vagyok kötve",nem bírtam tovább.Minden betegséget elkaptam,egyszer pedig annyira megfájdult a fogam,hogy nem láttam a fájdalomtól.Szinte csak arra koncentráltam,hogy ne fájjon csak egy percig...és így nem is bírtam engedni a kislányomnak.Nem adtam neki aznap csak reggel 8kor.Este kakaót kapott.Utána már direkt nem adtam neki,csak kakaót.Mindig eltereltem a figyelmét a ciciről és csak akkor feküdtem le mellé ha aludni kellett.Leszokott.Viszont a tejem még egy jó hónapig termelődött szakadatlan,fájt,sokat masszíroztam,meg fejtem,persze csak annyit,hogy ne gyulladjon be.Mostmár úgy gondolom jó döntés volt akkor leválasztani.
25. Nikice (válaszként erre: 24. - Palenkas)
2009. nov. 30. 09:12
Közben lepriviztük, de ide is kiírom, 13 hónapos, 3-5 alkalommal, annak nagy része altatás miatt.
24. palenkas (válaszként erre: 23. - Nikice)
2009. nov. 29. 14:31

Szia!

Nekem milyen idős a babád? És hányszor szopik még? Ma már nem sírt annyira délelőtt, viszont megint csak fél órát aludt. Muszáj kitartani, különben nem fog menni. De tényleg nagyon nehéz.

23. Nikice (válaszként erre: 22. - Palenkas)
2009. nov. 29. 08:22

Szia!


Elejétől olvasom a fórumot, sajnálom, hogy ilyen nehéz. :( Ettől én is félek, pedig lassan már nekünk sem fog menni. Most kellett volna nekem is valami steroid, mert nagyon-nagyon fáj a vállam, de nem lehet emiatt. Nekem is megfordult a fejemben, hogy leválasztom, de még nem jutottam el lelkileg eddig. Kitartást kívánok, és jobbulást Neked!

2009. nov. 28. 15:04
Ma kihagytam a délelőtti szopit. Tragikus volt. 40 perc alatt aludt el, kézben, sírva, letettem, felvettem, lefeküdtünk, felkeltünk... és mindössze fél órát aludt. Pedig azonnal el szokott aludni szopival, és 1 órát alszik.
21. ében11 (válaszként erre: 18. - Palenkas)
2009. nov. 27. 17:31

:) én is azt vártam hogy a fogzás lemenjen-mondjuk az enyém előtte csak egyszer ébredt meg enni.szóval vártam, elmúlt a fogzás-addigra meg jöttek az álmok, most meg fél a sötétben vagy engem keres álmában-szóval 100% még nem csak alvásról szól az éjszaka.

az enyém cumizik-néha,bár a fogait kifelé nyomta picit-nem vészesen.remélem erről is leszokik-ez csak este az alvásnál használja.most azt találtam ki hogy a saját kispárnámat adtam neki-hátha az anyaillat nyugtatja álmában.

20. zsuzsa68 (válaszként erre: 16. - Palenkas)
2009. nov. 27. 17:28

Mi még 1-2x, de a napközbeni inkább csak nyugtatásként. Sajnos nem megy, mert ha elhagyjuk, akkor este még éjfélig is sír, hogy szopizni szeretne. Még akkor sem nyugszik meg, hogy nincs szopi, ha az apukájával van. Csak a sírás megy. Volt már rá példa, hogy este nem szopizott, de csak akkor nem sír ha velem van. Egyébként nem egy sírós leány, de a szopiért nagyon tud hisztizni. :o(

Én már 9 hónapos kora óta szeretném ha elmaradna a szopi, mert nekem viszont a hátam fáj.

19. csgal (válaszként erre: 14. - Palenkas)
2009. nov. 27. 17:23
Mi is használtuk a babatejet, egy ideig szerette, aztán egyszer csak nem itta meg. De szuper anyatej helyett, tele van vitaminnal.
2009. nov. 27. 17:23
Igazából nem bánnám, ha már csak este és reggel lenne szopi, mert egyébként is gyakran felébred éjjel 3-4szer, és az egész olyan fárasztó. Ma 10 hónapos, de talán 6-8 éjszakát aludt végig eddig. Olyan jó lenne, ha hajnalban nem ébresztene fel (mondjuk jó lenne, ha egész éjjel nem ébresztene fel)
17. ében11 (válaszként erre: 14. - Palenkas)
2009. nov. 27. 17:21
igen rá van írva-a tápszerek között keresd-az van ráírva még hogy 1év+ és 2év+
16. palenkas (válaszként erre: 13. - Zsuzsa68)
2009. nov. 27. 17:21
Hát gondolom úgyis csak fokozatosan fog menni az elhagyás... és te még hányszor szoptatsz? És miért nem megy? Ő veri ki a hisztit? Vagy te sem igazán bánod hogy szopik?
15. ében11 (válaszként erre: 13. - Zsuzsa68)
2009. nov. 27. 17:20

igen akkor az a legjobb addig szopizik amíg csak lehet a bélflórának emésztésnek az a legjobb.

persze nekem a babatejről is csak jó véleményem van-attól allergia soha nem volt.

2009. nov. 27. 17:18
Nem nagyon akarok értetlenkedni, de erre az van ráírva, hogy babatej?
2009. nov. 27. 17:17

Szia,

a naplódban olvastam, hogy alergiára hajlamos Áron. Szerintem akkor még ne vond el tőle a szopit. Egyébként én is 9 hónapos (most 24 hónapos)korától szeretném elhagyni a szopit a lányomnál, de sajnos nem megy. :o(((

Viszont neked sok sikert, ha sikerülni fog!!!

12. ében11 (válaszként erre: 10. - Palenkas)
2009. nov. 27. 17:15
én tescóban és rossmanban vagy dm-ben vettem mert általában itt olcsóbb.az enyém nagyon szerette,hasonlóan édeskés volt mint az anyatej-de főzni is lehet vele.mi milupásat ittunk úgy 2,5 éves koráig-persze 1 éves korában már találkozott rendes tejjel is ételben(palacsinta főzelék).de inni csak babatej-vagy tejbegríznek.azért így mert ebben van vitamin a sima dobozos meg UH tejben semmi nincs :(.Csak ha házi.
11. csgal
2009. nov. 27. 17:11
Én is csak szoptattam 6 hónapos koráig, aztán fokozatosan hozzátápláltam, 1 éves korára még kétszer szopizott. Az én javaslatomra a szülinap másnapján nem adtam neki cicit reggel, nem viselte meg, mert kapott rendes reggelit, aztán két hét múlva elhagytam az estit, nem szólt semmit. Előtte cicifüggő volt, azt hittem, még az érettségi vizsga előtt is szopizni fog. Nem szabad lebecsülni őket.
10. palenkas (válaszként erre: 8. - Ében11)
2009. nov. 27. 17:08
Mi az a babatej, és hol lehet olyat venni? Ezt fel kell íratni, vagy simán megveszem a boltban?
2009. nov. 27. 17:07
Köszi a bókokat is, meg a tanácsokat is. Igazából a szopin kívül már négyszer eszik, reggel, délben, uzsonnára és vacsira, és szerintem a nappali szopik már csak "nyugtatásnak" kellenek. Már próbáltam abbahagyni a délelőttit, de fél óráig ordított, és megsajnáltam.
2009. nov. 27. 17:00
fokozatosan a nappalit kiváltja gyümölcs vagy főzelék-husival,később a reggeli és esti marad el-ott a vacsi és a reggeli mellé kaphat babatejet-ez már nem tápszer-de kb 1 évesen még jó ha kap két adag tejalapú ételt-és ez hasonlít az anyatejre-vitaminos+vas és van benne probiotikum is.
7. Lipiani (válaszként erre: 5. - 1c4f1f6e5a)
2009. nov. 27. 16:59
Egyetértek! :))) Nagyon cuki!!
2009. nov. 27. 16:58

Szerintem is most kezdd el csökkenteni a szopik számát,mégpedig a nappalival.Először csak egyet hagyjál el,aztán pár hét múlva ha már megszokta az új helyzetet,akkor a következőt.És így tovább...:)

Egy jótanácsot ha elfogadsz,akkor szerintem még a télen amíg jön-megy a sok betegség,vírus,járvány,addig hagyjál meg egy szopit.Védi a babádat az anyatej sokmindentől,és egy vitamin sem ér fel vele.

2009. nov. 27. 16:55
Nagyon édes a kisfiad :)
2009. nov. 27. 16:51
Szia a fokozatosság nem csak a baba miatt fontos hanem miattad is ugyanis a tejtermelés sem fog leállni egyik napról a másikra.Ahogy a többiek írták fokozatosan:))
2009. nov. 27. 16:44
Fokozatosan kell elválasztani, először a napközbeni egyiket, majd másik szoptatást hagyd el... aztán marad kettő este és reggel, a reggelit is kiváltanám valami mással..... és akkor csak marad az esti.... igy fokozatosan, lassan, ez hetekig is eltarthat...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook