Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell a muskátlikat kiteleltetni? fórum

Hogyan kell a muskátlikat kiteleltetni? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 9. 10:59

Sziasztok!

Én azt hiszem az idén a cserepeset választom, leviszem a pincébe, de ott pl nincs ablak az nem baj? Összeültetem a 4 tőt, erősen visszavágom és majd meglátjuk hogy sikerül :)

2011. nov. 4. 09:47

eredeti kérdésre....ŐSZ KISZED A CSERÉPBŐL....PINCÉBE LEVISZ...FELLÓGAT FORDÍTVA..TAVASZ VISSZAFELÉ A SORREND de nem kiszed a vége h beültet...a pinyó jó ha 70-80% páratart bír

ennyi

2011. nov. 4. 08:11

szervusztok.

tudná-e valaki hogy a francia muskátli mkor virágzik?télen vagy nyáron?jelenleg a szobámban van.

9. Zsú1965 (válaszként erre: 4. - Lady Blakeney)
2011. szept. 8. 13:11
Nekem is ez vált be, hűvös, sötét oince, öntözés nélkül. De csak az álló muskátkinál, a futót ősszel kidobom, tavasszal újat veszek (pl. tesco, obi, stb.).
2011. szept. 8. 12:43

Anyukám is a déli ablakban telelteti a muskátlikat. Ő a kb. 5-6 db növénnyel könnyel elboldogul, de én a 40-45 db cserepet nehezen tudnám elhelyezni a lakásban.

Egyébként az erős visszavágás után a lenyesett ágak egy részét földbe dugom, amik tavaszra szépen meggyökeresednek. Ezekkel pótolom a pincében elpusztult példányokat. Ezeket a pici bujtásokat viszont a lakásban nevelem.

2011. szept. 8. 11:31
a futómuskátli déli fekvésű ablakban nagyon szépen kitelel. nálunk mindkét módszer bejött, a felakasztós és cserepezős is
6. globus (válaszként erre: 5. - Zsaliera)
2011. szept. 7. 23:04
Mi ezt csak egyszer próbáltuk, tavasszal az egész garnitúrát cserélni kellett.
2011. szept. 7. 22:28
kiszedem a cserépből,lerázom róla az összes földet majd felakasztom fejjel lefelé,(én kihúzott kötélre sorba rakom)világos fagymentes helyre.persze csak erős tővű muskátlival érdemes foglalkozni,ami már most sem szép azzal ne próbálkozz!álló muskátlim 95%-a és futó muskátlim 90%-a áttelel igy.tavaszig ne foglalkozz vele,majd kora tavasszal lemetszed tövig,beáztatod kb.1 órára és szokásos módon elülteted.kb.1hónap alatt kihajt(időjárás és napfénytől függ)igy szép és dús lesz..Én már 4 éve igy csinálom.Nekem ez vált be.
2011. szept. 7. 21:48
Én bent hagyom a cserepeikben a muskátlikat, de erősen visszavágom őket, majd lekerülnek a pincébe. Télen nagyon ritkán kapnak egy kevés vizet. Kb. a 90%-a életben marad. Ez szerintem nem rossz arány. Tavasszal amikor felhozom, már rajtuk vannak az új hajtások. Akkor a tavalyi elszáradt leveleket levagdosom, és átültetem őket új földbe.
2011. szept. 7. 14:35

A futó muskátlit még nem sikerült kiteleltetnem eddig:) Az álló muskátlit félárnyékos helyre teszem és időnként meglocsolom. Tavasszal pedig a száraz leveleket leszedem, visszatördelem a téli hajtásokat, csak az életerős hatás vagy tő rész marad. Friss virágföldbe ültetem és tápoldatozom.

Biztosan sokan vannak, akik szabad földbe ültetik ki, vagy másképp teleltetnek. Szívesen olvasnám én is a tapasztalatokat:)Pl. a szaporításról

2011. szept. 7. 14:32

Ezt találtam:)

1.) A muskátlit cserepestül, változatlan állapotban is át lehet

teleltetni. Világos helyiség, 6-8 °C-os hőmérséklet és

rendkívül csekély öntözés (épp ne legyen porszáraz a

talaj) kell hozzá. A növények jó része ugyan elpusztul, de

ha megfelelő körülményeink vannak e módszer

alkalmazásához, érdemes egyszer kipróbálnunk.


2.) Egy másik lehetőség, hogy kihúzzuk a földből növényeket,

alaposan visszametsszük a gyökereiket és hajtásaikat,

majd összeültetünk akár 15 tövet egyetlen nagyobb

cserépbe. Akár sötét helyiségben is tarthatjuk, de fontos,

hogy ne legyen fagy. Tavasszal kitermeljük a még

reményteljes töveket, vízbe áztatjuk, majd szétültetjük

őket.


3.) A harmadik módszer a hajtások eldugványozása. Ősszel,

szeptember-októberben hajtásokat vágunk az elvirágzott

muskátlitövekről, majd apró cserepekbe ültetve

meggyökeresítjük azokat. Világos és meleg helyet

igényelnek, mint pl. az ablakpárkány. Januárra

megerősödnek, tavaszra pedig akár virágoznak is.

2011. szept. 7. 14:27
Hogyan kell a muskátlikat kiteleltetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook