Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kell bejelenteni az elhalálozást? fórum

Hogyan kell bejelenteni az elhalálozást? (tudásbázis kérdés)


20. Idhikai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 6. 16:28

Én egy sima emailt írtam (törzsszámát beleírtam) és csatoltam a halotti anyakönyvi kivonatot. Elfogadták.

Őszinte részvétem! :(

19. meer
2021. dec. 6. 15:38
Az én anyukám sokáig beteg volt.. volt idő rákészülni.. mit kell tenni.. az iratai nálam voltak.. azzal bementem a temetkezési irodába..ők mindent intéztek az utolsó dologig. Egyetlen egy volt.. kh-ból átvinni a boncolás mellőzési papírt.. minden mást a temetkezés intézett.. ezt is akartam. de ennek azért időben utána jártam.. hol/kivel/mit/mennyiért
18. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 19:12
Őszinte részvétem!
2021. dec. 3. 19:11

Én kormányablakban intéztem,halotti anyakönyvi kivonatot vittem csak és ott töltöttem ki mindent.

Nem kellett külön nyugdíjfolyosítóhoz,NAV- hoz küldenem semmit.

16. syria (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 2. 13:40
Részvétem; és sok erőt az intézkedésekhez!
15. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Alessandro)
2021. dec. 2. 09:04
A NAV-nak akkor kell külön (nyomtatványon) jelenteni, amennyiben volt vállalkozói igazolványa, tehát nyugdíj mellett folytatott adóköteles jövedelmes. De ez esetben (oda kell figyelni!) hogy 15 napon belül be kell nyújtani az u.n. "záró bevallást", és az önkormányzathoz az "iparűzési bevallást" is!! függetlenül attól, hogy kell-e majd adót fizetni, vagy nem!!!
14. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2021. dec. 2. 09:01

A NYUFIG felé be kell jelenteni. Elég akár egy külön levélben is, csak legyen benne az elhunyt személyes adatain kívül a "nyugdíj-törzsszáma" is.

Mellékelni a halotti anyakönyvi kivonat fénymásolatát.

2021. dec. 2. 06:44
Köszönöm mindenkinek!
2021. dec. 1. 21:41

Mikor apukám meghalt hat éve, akkor meg kellett várni a halotti anyakönyvi kivonatot, amit a temetkezési vállalkozótól kaptunk meg. Ugyanis azzal tudsz majd intézkedni. Azzal kellett bemenni a Nyugdíjbiztosítási Hivatalba, és bejelenteni ott az elhalálozást, valamint kérni az özvegyi nyugdíjat, valamint mi kaptunk némi jó tanácsot is.

A hagyatékihoz nekünk nem kellett semmit intézni. Kaptunk hónapok múlva egy levelet a közjegyzőtől, akihez kerültünk, és annak fényében intéződött a hagyaték.

11. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 1. 18:35

Először is fogadd részvétemet!



A házi orvos állítja ki a Halotti Bizonyítványt és a temetkezési vállalkozó is ad róla papírt. Azokkal kell az önkormányzatnál bejelenteni a halálestet. Ahol mindjárt a temetéshez is lehet segélyt igényelni. Utána már minden automatikus, mert ők hivatalból jelzik a BM-nek és a NAV-nak. Legalább is nekem mást nem kellett intéznem amikor anyukám meghalt évekkel ezelőtt.

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 1. 18:16

Részvétem!


Amikor édesapám elhunyt,mindent a temetkezési iroda intézett.

Külön nem tudom a NYUFIG felé be kell-e jelenteni, szerintem azt autómatikusan megteszi az anyakönyvi hivatal.

2021. dec. 1. 18:12
Részvétem a családnak.
2021. dec. 1. 18:11
Az eddigieken túl még az önkormányzat jegyzőjétől (titkárnőtől) is kérni kell egy nyomtatványt. Ezen az elhunyt tulajdonában volt vagyon, ill. az esetlegesen hátrahagyott tartozások felsorolása, az örökösök neve, címe... ez a majdani hagyatéki eljárás megindításához szükséges.
7. Oneday (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 1. 17:28
Őszinte részvétem! :( Én már nem is emlékszem, pedig tavaly anyuval intéztük együtt a dolgokat. De amúgy sok helyen szerintem segítenek, mit hogyan.. Én a kórházzal szemben lévő temetkezési vállalattól kérdeztem ilyeneket, mikor megrendeltük a hamvasztast és urnát, előtte kaptuk meg a kórházból a papírokat.
2021. dec. 1. 17:08
Részvétem!
5. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 1. 17:07

Ez elég béna, mert a letöltött PDF nem módosítható:

Elhalálozás bejelentése és - NAV [link] › data › elhunyt_iratminta

4. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 1. 16:59
3. 8d00a82c06 (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2021. dec. 1. 16:57
Közben gondolkodtam, nekem a temetkezési vállalkozó adott mikor megjött a halotti anyakönyvi kivonat.
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 1. 16:54
Van formanyomtatvány.
2021. dec. 1. 16:48
Édesanyám meghalt hétvégén, tudom, hogy be kell jelentenem ezt a Nyugdíjfolyósítónak. Van erre formanyomtatvány? Vagy írjak e-mailt? Mi ennek a módja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook