Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan jutottál a mostani állásodhoz? fórum

Hogyan jutottál a mostani állásodhoz? (beszélgetős fórum)


2011. júl. 21. 05:38
Úgy, hogy megszűnt az osztályom, és kitettek az utcára. Most itthon vagyok, ez a "munkahelyem".
25. boglargica (válaszként erre: 24. - C948b987b1)
2010. szept. 28. 18:33
tökéletesen igazad van! :-s
2010. szept. 25. 08:18
Szerintem ma ahhoz, hogy valaki munkát kapjon vagy mázli kell, vagy ismeretség. Kevés a papír.
2010. szept. 24. 20:26

Én majdnem 2 évig voltam munkanélküli. Előtte sosem.

Naponta küldözgettem rengeteg helyre az önéletrajzomat, de alig hivtak be interjúra. Felhivtam néhány ismerőst is, de nem voltak olyan pozicióban, hogy bármit tudjanak tenni. Nagyon el voltam keseredve, beteg is lettem. A műtétem előtt 2 nappal hivott fel egy volt kollégám, hogy van e már állásom. Mondtam, hogy nincs, de holnap után megyek kórházba. Azt mondta szerinte nem baj, hivjam csak fel a volt közös főnökünket. (nem nagyon birtuk egymást) Felhivtam és mondta, hogy még a kórház előtt menjek be, azaz holnap egy interjúra, amin ő nem fog részt venni és bele sem szól a döntésbe. Az interjú inkább baráti csevejnek felelt meg, aztán útnak engedtek, hogy majd jelentkeznek jövő héten. Szomorú voltam, mert megint úgy gondoltam, hogy ez sem jött be, de 10 perc múlva hivott a volt főnököm, hogy menjek nyugodtan a kórházba, gyógyuljak, ne idegeskedjek, felvett:) Azóta itt dolgozok:)))

Sosem gondoltam volna, hogy a 10 évvel ezelőtti főnököm, akivel mint mondtam nem voltunk nagy barátok, fog segiteni, amikor már majdnem feladtam....

2010. szept. 24. 17:43
Jelenleg tanulok,de az utolsó munkámhoz(életem legjobb munkahelye volt),úgy jutottam,hogy jan.21-én eltört a mécses a melóhelyen,bementem,és azonnal felmondtam!2 napra rá,jött egy hívás,egy rokontól,hogy irodai munkára keresnek 1 főt,aki ért a sz.géphez,és nagy a szája!Mondtam nekik,holnap intézkedek papírügyben,és másnap már megyek dolgozni!Imádtam,ott dolgozni!Egyébként Tb ügyintézést csináltam :) A nagy száj,meg azért kellett,mert rám hallgattak :)
21. manul (válaszként erre: 20. - C948b987b1)
2010. szept. 24. 17:30

Ja!:DDDD

Én is jól házasodtam!:DDDD

2010. szept. 24. 14:59
Férjhez mentem a főnökhöz.:) Na jó: előbb hozzámentem, évekkel később lett a főnököm is.
2010. szept. 24. 14:37
Felhívtak, hogy menjek megnézni, elmentem megnéztem, tetszett :)
18. reni79
2010. szept. 24. 11:49
pár éve voltam beugró 3 hónapig az exem révén.Visszahivtak állandóra!
17. ujlany
2010. szept. 24. 11:48

A HVG-ben hirdetett egy angol fejvadasz ceg. Elkuldtem az eletrajzomat, visszairtak, hogy szuper, Pesten lesz az interju elso kore, a Kozep/Kelet Europabol kivalasztottaknak.

Egy nappal az interju elott hivtak, a ceg akihez jelentkeztem annyira meggyozonek talalta az eletrajzomat, hogy nem tartjak szuksegesnek a szelektalon valor eszvetelt, helyette egy telefonos interjut szeretnenek. Mielott az interju ideje eljott volna, szoltak, hogy ezen a rostan is atestem, es szeretnek, ha a kovetkezo heten felulnek a repulore, es talalkoznek veluk Eindhovenben.

Kuldtek egy elso osztalyu jegyet, taxi vart reggel a szallodanal. 6 oran keresztul interjuztattak. Az utolso interjun talalkoztam a nagyfonokkel, aki 10 perc utan azt mondta, o nem hiszi, hogy nekem egy ilyen allas valo, ulni a szamitogep mogott, es rendszereket testreszabni, van viszont egy fonoki allas egy masik osztalyon, szeretne ha beleegyeznek, hogy ott is legyen egy interjum, akkor, ott, azonnal. Beleegyeztem, megvolt, faradt es duhos voltam, ugy ereztem nem sikerult jol. Este hazarepultem. Masnap reggel 10-kor csorgott a telefonom, hogy megkaptam az allast.

Ez 11 eve volt, azota is naluk dolgozom.

16. Noorah (válaszként erre: 12. - C8a6111a55)
2010. szept. 24. 11:21
Mindkettő. :) Épp szeretnék állást váltani, meg kíváncsi is vagyok. Priviben megírnád hol dolgozol, mármint hol van tesztes felvételi?
2010. szept. 24. 10:50

Nagynéném ajánlotta, ismerte azt is aki felvett. Akkor még a világ legjobbja volt! :)

De azóta elköltözött a cég, én jöttem vele. A személyzet kicserélődött, az engem felvevő - barátnőm lett - elment innen. Minden más, már csak egy középszerű, átlagos hely, de pillanatnyilag nincs jobb... Meg amúgyis mindjárt babázok! :D

2010. szept. 24. 10:47
fősuli után az első hirdetés amire jelentkeztem, a város legjobb cégénél. Bementem interjúzni, előadtam magam, és megkaptam az állást:-) Pedig azt gondoltam, biztos nem kel nekik egy ilyen szókimondó, határozott nőci, de mégis:-)
2010. szept. 24. 10:46

Nekem szerencsém volt:)

Alighogy munkanélküli lettem szólt egy ismerősöm, hogy van ez a lehetőség. Nem hirdették újságban. Bejöttem, beszéltem a főnökséggel és fel is vettek. Immár több mint 8 éve dolgozom itt. Jó döntés volt, szeretem ezt a helyet:)

2010. szept. 24. 10:42

Álláshirdetés böngészése minden nap hónapokon keresztül - sokmillió önéletrajz elküldése - állásinterjú annál kevesebb.

Jelenlegi helyemre kellett egy tesztet írjak, azon megfeleltem, behívtak állásinterjúra. Megfeleltem, felvettek. Röviden-velősen. (Köze sincs a végzettségeimhez a jelenlegi munkámnra és mégis most keresek a legjobban).


Reménysugarat szeretnél, vagy csak a kíváncsiság hajt? :D

2010. szept. 24. 10:41
szerettem volna itt dolgozni, bementem a vezetőhöz leadtam az önéletrajzom, beszélgettünk stb...mondta sajnos most nincs státusz...na gondoltam mindenhol ezt mondják...majd egy évre rá hívott, hogy van státusz emlékszem-e még rá és kell-e még a munka? nekem volt már állásom, de mentem. beszélgettünk, felmondtam, felvettek :-) ennek 5 éve!
2010. szept. 24. 10:36
Ismerős ajánlotta.
2010. szept. 24. 10:36
Véletlenül.Egy régi barátnőm apukája elkottyantotta,hogy a lánya babát vár.Én gratuláltam neki az iwiwen.Ő a saját boltjába a helyére keresett valakit,én meg elvállaltam.Így vagyok itt már 2 és fél éve.
2010. szept. 24. 10:31
Regisztráltam egy álláskereső portálon, és a főnököm hívott fel h lenne náluk hely amire alkalmas lennék az önéletrajzom alapján. Jó h így történt, mert legalább nem nekem kellett bizonygatnom a sok száz jelentkező között h én vagyok a legalkalmasabb:)
2010. szept. 24. 10:31
Újsághirdetésre jelentkeztem, meghallgatás, majd telefonáltak, hogy megfeleltem.
2010. szept. 24. 10:30
Jókor voltam jó helyen.
2010. szept. 24. 10:30
100.éve Postaforgalmit végeztem és az iskolai gyakorlat után , ugyanoda vettek fel bennünket ahova gyakszira jártunk :))
2010. szept. 24. 10:28

Szió!

Éppen utolsó éves voltam a fősulin és gyakorlati helyet kerestem 2005 nyarán. Anyukám barátnője feltette egy levelezőlistára a CV-met (BME MBA lista), felhívott a főnököm, leinterjúztatott és azóta itt dolgozom.:) A vicces, h életem legrosszabbul sikerült interjújának éreztem az egészet.:D

2010. szept. 24. 10:28
Egy ismerősöm jelzett, hogy lenne egy üres hely,egy alapítványnál. Jelentkeztem és két kör állásinterjú után fel is vettek.
2010. szept. 24. 10:27
84-ben kerültem ide azóta itt vagyok.:D))
2010. szept. 24. 10:26
Történetekre lennék kíváncsi. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook