Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan jeleznétek vissza a szomszédnak? fórum

Hogyan jeleznétek vissza a szomszédnak? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jún. 16. 11:42

Nade, ha amúgy szimpatikusak egymásnak, akkor kár lenne rögtön így elkapálni a dolgot... főleg, hogy ugye egymás mellett élnek, és fognak még évekig, évtizedekig...


Szerintem a szomszéd eddig nem érzett arra kényszert, hogy ő rendezze a bulit, mert mindig nálatok volt. Nyilván ez így kényelmesebb volt nekik, és bizony vannak olyanok, akik nem fogják fel, hogy ezt illik viszonozni, vagy pl., hogy üres kézzel nem megyünk egy ilyen buliba. Ez neveltetés kérdése szerintem.

11. 9242a6388c (válaszként erre: 8. - Jucusmucus)
2010. jún. 16. 11:42
Nagyon egyoldalúnak tűnik ez a barátság, nem lenne jobb lezárni?
10. Márti86 (válaszként erre: 5. - C0a3449bb0)
2010. jún. 16. 11:41
Ez jó. Én is azt tenném:)
9. c0a3449bb0 (válaszként erre: 7. - Survivor3)
2010. jún. 16. 11:40
Ez jó! :)
2010. jún. 16. 11:40

Hát igen, igazatok van.

Csak a probléma, hogy úgy érzem, kihasználtak minket. Nagyon sok mindent adtunk nekik, mégha csak kölcsönbe is.

Volt, hogy a botmixerem üzemképtelen állapotban kaptam vissza. A takarítógépem nekem kellett eltakarítanom....

7. survivor3 (válaszként erre: 1. - Jucusmucus)
2010. jún. 16. 11:39

Hívjátok meg szalonnázni a harmadik szomszédot!

:-)

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2010. jún. 16. 11:39

Mivel ti hívtátok őket nem illik szóvátenni, ne hívd őket többé, lehet ők nem igénylik a társaságotokat. Ami nem megy nem szabad erőltetni.

Az elfogyasztott áramot, ha ők kértek meg rá akkor megemlíteném, ha ti ajánlottátok fel akkor flejtsétek el, ilyenkor muszáj lenyelni a békát. Legyél urinő. :)

2010. jún. 16. 11:39
Semmi értelme vissza vágni! Érdek barátság volt az övék, most végre tudod! Vedd a lapot és ne foglalkozz velük! Ha meg közelítenek felétek hogy megint jönnének, akkor meg rákérdeznék hogy náluk miért nem lehet? Ennyi...
2010. jún. 16. 11:38
Nem kell összejárni ... :)
2010. jún. 16. 11:37

Szerintem igazad van. :-)

Viszont ne bosszantsd magad, inkább nyugodtabban próbáld megközelíteni a dolgot, és poénosan mindig kérdezz rá, hogy "na mikor sütünk már egy jó kis szalonnát nálatok is"???

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Jucusmucus)
2010. jún. 16. 11:36
Venném a lapot, és nem sértődötten visszavonulnék. Nem erőszak a disznótor.
2010. jún. 16. 11:32

Sziasztok !

Tanácsot szeretnék kérni, már pár hete foglalkoztat a téma...

Már 2 éve összejárunk (jobbanmondva jártunk) a szomszédainkkal. Gyerkőceink imádják egymást. Az összejárás azt jelenti, hogy mindig ők jöttek hozzánk, mi hívtuk át őket. Legyen szó szilveszterről, pörköltfőzésről, szalonnasütésről. Pl. a karácsonyi halászlevet is nálunk szoktuk megfőzni, és nagyjából elfelezzük. Viszont a probléma, ha mi nem hívjuk át őket, nekik eszükbe sem jut. Hát nem hívjuk őket. Ők sem minket. Természetesen 1-1 ilyen összejövetel nem ingyen van, nekünk kell a kaját-piát, innivalót megvenni. Pünkösdkor a férjem csinálta a garázsuk tetejét tűző napban, a mi áramunkkal üzemelt a flex. Meg sem kérdezték, hogy 2 napra kb. mennyibe került a villany. Szó volt az idén is a szalonnasütésről, a szomszéd említette meg, a férjem kérdezte, hogy nálatok, vagy nálunk. Nah most azóta szó sincs szalonnasütésről.

Ti hogy tennétek ezt szóvá, mert bennem már forr a düh. Nem azért, hogy meg akarom magunkat hívatni, de azért mégis....

Szerintetek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook