Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan járok legjobban ha a GYES után a régi munkahelyre nem szeretnék visszamenni? fórum

Hogyan járok legjobban ha a GYES után a régi munkahelyre nem szeretnék visszamenni? (tudásbázis kérdés)


9. padry (válaszként erre: 6. - Patyoma)
2013. jún. 14. 12:56

Wow, ezt eddig nem tudtam!

Mindig tanul az ember. :)

8. Hedi13 (válaszként erre: 7. - Csikobelló)
2013. jún. 13. 22:12
Ha nem akarsz visszamenni, akkor ne menj. Kérdés megválaszolva. :) A pénz nem minden. Ha felmondasz, akkor gondolom kifizetik a bent lévő szabikat is.
2013. jún. 13. 16:30
A GYes mellett részmunkaidőben dolgozom,egy másik cégnél.A baj az hogy ahonnan elmentem gyesre,akkor amikor terhes voltam mindenkit kirugtak mert elvitték az irodát.Én maradtam állományban mert terhes voltam.Most nekem nincs hová menni és amit ajánélgatnak erősen kamunak tűnik.A másik ahol dolgozm átvenne teles munkaidőbe is.Én nem akaraok visszamenni a régihez,csak szeretném megkapni ami jár és persze kihozni a maximumot.Pl. a béremet sem emelték meg pedig kéne Munkatörvénykönyve 59 & szerint mert az ezelőtt 5 évvel lévő bérem van. Jó nem?
6. patyoma (válaszként erre: 4. - Padry)
2013. jún. 13. 15:49
gyes mellett lehet dolgozni már, akár máshol is, mint ahonnan a fizetés nélkülit kéri az ember.
5. patyoma (válaszként erre: 3. - Csikobelló)
2013. jún. 13. 15:48
megteheted és naptári nap
2013. jún. 13. 14:20

Ezt nem értem...

Van egy munkahelyed, ahonnan eljöttél gyesre, ugye? És azt mondod, van egy 6 órás állásod most. Ezt így lehet? Nem kell ahhoz felmondanod a régi munkáltatódnál, hogy egy másik helyen dolgozhass? Mert nála még ugye passzívan ugyan, de állományban vagy.

3. Csikobelló (válaszként erre: 1. - Csikobelló)
2013. jún. 13. 14:08
Gyes után a hátam mögött 9 év munkaviszonnyal a régi munkáltatóm nem akar elküldeni mert végkielégítést nem akar fizetni.( Két havi járna.)Most van egy jó állásom ahol 6 órában dolgozom.A régi felajánlott egy állást amit nem tudtam elfogadni,nem mintha el akartam volna.Nem volt a végzettségemnek megfelelő.Most ajánlott egy újat " eléggé kamu állásnak tűnik" ,ami a végzetttségemnek megfeleő.Megtehetem hogy elfogadom lévén még a felgyülemlett szabim töltöm,majd mielőtt mennem kellene felmondok és onnantól pedig már a felmondási időm töltöm?Úgy tudom a felmondási idő 30 nap az naptári nap vagy munkanapra értendő? Az én esetemben még 20 nap jön hozzá tekintettel arra hogy 9 éve a cégnél vagyok.
2. Hedi13 (válaszként erre: 1. - Csikobelló)
2013. jún. 13. 14:07
Milyen szempontból szeretnél jobban járni??
2013. jún. 13. 13:52
Hogyan járok legjobban ha a GYES után a régi munkahelyre nem szeretnék visszamenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook