Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan ismerkedjek eladóként munka közben? fórum

Hogyan ismerkedjek eladóként munka közben? (beszélgetős fórum)


15. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 19. 08:29

De az is jó, ha megkérded tőle, hogy segíthetek valamiben? És ha köszöni, mindent megtalál, akkor folytatod egyenes beszéddel: ő neked nagyon szimpatikus, szívesen meghívnád egy kávéra, üdítőre. Amit erre válaszol, az adja a továbbiakat.

Hiszen az is bőven benne a pakliban, hogy nem szingli, és esze ágában sincs senkivel ismerkedni! Egy óvatos, kedves közeledést megér.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Nilem023)
2022. dec. 19. 08:21
Nem multi
2022. dec. 19. 08:21

Köszönöm a hasznos válaszokat.

Azzal sem lesz gond, hogy azt gondolhatja tévesen, hogy én ebből sportot űzök?

Nem kell erre is valahogy utalnom mikor bepróbálkozok?

pl.:Nem szokásom itt ismerkedni, de muszáj megragadnom a lehetőséget...

12. sanyinak (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 18. 16:31
Remélhetőleg nem egy kegyeleti szolgáltatásokat áruló cégnél vagy eladó...
11. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 18. 14:34

Dehát erre nincs semmilyen recept amit bemagolhatnál előre.

Az élet írja a legjobb forgatókönyveket, a szitu meg adja magát.

Az ismerkedés egy spontán valami amit mindig az adott szituáció kreál.

2022. dec. 18. 13:51
Kedves, de visszafogott mosollyal odalépsz a nézelődő hölgyhöz és megkérdezed: Segíthetek valamiben? A mosolyt mások is írták előttem. Ez nagyon fontos, ettől máris szimpatikusnak talál aki rád néz. Csak arra kell ügyelni, ne tűnj tolakodó eladónak.
2022. dec. 18. 13:43
Ez nagyon függ hol vagy eladó. Ha egy kisebb boltban könnyebben megy és valószínű többet is látodod az illetőt ha “törzsvásárló”. Ha multinál vagy sztem lehetetlen mert vagy nem futsz össze vele vagy ha éppen pénztárba vagy már ott is áll a következő vásárló a kiszemelted mögött és mindent hall amit mondasz.
2022. dec. 18. 10:08
Csak bátran, lazán, ne görcsölj rajta. Készülj fel a nemre is vmi vicces de kedves beszólassal. Kollégamnak bejött 😀
2022. dec. 18. 09:54
Kedvességgel, segitségnyújtással, mosollyal, szakértelemmel, türelemmel.
6. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Érdekes73)
2022. dec. 18. 09:36

Szerintem 1-2 mondat még belefér az időbe. Csak akkor gázos egy kicsit, ha FI. pult mögött dolgozik, mert akkor egy kicsit hangosabban kellene beszélni, mintha közelebb vannak egymáshoz.

Kezdhetné azzal, hogy szép idő van, kedvem lenne egy kávéhoz.

Vagy borult, álmosító idő van, szívesen innék egy kávét... Nem kell ebből nagy ügyet csinálni.

5. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 18. 09:36

Mosoly, kedvesség. Egy könnyed bók, amire a reakciója sok mindent elárul. Valami olyan, ami kötetlen, amit nem vehet tolakodónak. (Ha nem vagy az esete, vagy foglalt, akkor egy "köszönöm"-mel továbbléphet, de ha hajlik a folytatásra, azt is észreveheted a viselkedéséből.)

Sok sikert! :)

2022. dec. 18. 09:12
Nem mindegy szerintem hogy nőként vagy férfiként ismerkednél a vásárló nőkkel. Az se mindegy milyen jellegű eladó vagy. Alapvetően kábé senki se társkeresés céljából jár vásárolni. Inkább máshol kéne nem meló közben.
3. ariana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 18. 08:56
Legyél laza,kedves és közvetlen mindenkihez, így nem leszel lámpalázas, amikor jön a megfelelő hölgy, és el akarod csábítani. Nekem szimpatikusak az olyan eladók, pénztárosok, akik nem gépiesen végzik a munkájukat, hanem lehet velük kommunikálni is. Van 1-2 kedves szavuk,nem azért kivánnak további szép napot, mert elő van írva.
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 18. 08:40

Valami olyasmit mondanék, hogy:

"Úgy érzem munka után jól esne egy kávé. Szeretném, ha velem tartana. Meghívhatom?"

Azt te tudod, hogy magázod-e, vagy tegezni fogod. Ha igent mond, akkor megbeszélitek, hol és mikor, ha nemet mond, akkor annyi.

2022. dec. 18. 07:48

40 múltam. Az évek alatt, mióta eladóként dolgozom volt pár olyan szituáció, mikor nagyon megtetszett egy női vásárló kisugárzása és úgy éreztem, talán ő is hasonlóan érez felém.

Nem vagyok túl bátor, illetve a szituáció sem ad mindig lehetőséget ahhoz, hogy mindezt valamilyen formában kifejezzem felé. Mivel részmunkaidőben dolgozom, így lehet, hogy soha nem látom többé.

Rámenősnek tűnnék, de csak meg kellene ragadnom ezeket a helyzeteket, mert elég kevés van belőle és szeretnék egy párkapcsolatot.

Kíváncsi lennék a véleményetekre ezzel kapcsolatban, akár javaslatokkal, hogyan tudom pár mondatban megfelelő módon kifejezni azt, hogy szimpatikus és valamilyen kontakt lehetőséget elkérni tőle?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook