Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan ismerjem meg önmagam és szerezzek önbizalmat? fórum

Hogyan ismerjem meg önmagam és szerezzek önbizalmat? (beszélgetős fórum)


4. 6f18f6fd9c (válaszként erre: 1. - Édua1998)
2021. jún. 27. 12:52

Írt erről szakember könyvet, talán az lesz a legjobb, ha kezdetnek ezt elolvasod: [link]

A fórumon kapsz jó és rossz tanácsokat is kapni. Egyébként idővel ezek az érzések le fognak csillapodni. Sokáig így éreztem, majd fokozatosan elmúlt.

3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Édua1998)
2021. jún. 27. 10:44
Valóban itt az ideje, hogy elengedd a szüleid által beléd-sulykolt helytelen önképet. Senki sem úgy született, hogy mindent tökéletesen tudott. Ők sem tudtak söprögetni, amikor először a kezükbe nyomták a seprőt!!! Kizárólag azért tudják most, mert azóta gyakorolták és megtanulták!! Tedd ezt te is, mert a gyakorlat teszi a mestert! Kezd bele bármibe, gondold át, és csináld! És ha esetleg nem is sikerül elsőre tökéletesen, átgondolod hol, mit kell másként csinálni, és legközelebb már jó lesz. Kizárólag ezek az apró lépések vezetnek a célig. Kezdd el és csináld! Jusson eszedbe, senki sem úgy született, hogy bármit is tudott volna. :))
2. babyapocakban (válaszként erre: 1. - Édua1998)
2021. jún. 27. 10:01
Még fiatal lehetsz. Az idő és a tapasztalat sokat fog segíteni. Ahogy átéled, hogy sikerül valami, ahogy észreveszed, hogy képes vagy dolgokra, amikről azt hitted, hogy nem. Ezek mind mind segíteni fognak, csak kis lépésekben. Jó dolog, hogy felismerted a szüleid mit hibáztak, de azon lépj túl. Érted az okokat és most előtted az élet, hogy bizonyíts! Fogd fel így, majd te megmutatod, mennyire sokat érsz és mennyi mindenre képes vagy!
2021. jún. 27. 09:59
Világ életemben csendesebb gyerek voltam, sose szerettem a középpontban lenni. A szüleim mindig elvárták, hogy jól teljesítsek az élet minden területén, de ha valamibe belekezdtem, inkább kivették a kezemből a seprűt, mondván, hogy nem csinálom elég jól a dolgot, és akkor inkább ne is csináljam, majd ők elvégzik helyettem a munkát. Valahogy úgy éreztem, bármit is csinálok, az sose elég jó. Kialakult bennem egy félelem, ami visszahúz a mindennapokban. Diákmunkázom, munka közben viszont mindig rettegek, ha valamit elszúrok, mindig a legrosszabb kimenetelt képzelem el. Félek emberekkel kommunikálni, hogy valami hülyeséget mondok. Félek az ismeretlentől, ha egy helyzet adódik, akkor azt nem fogom tudni megoldani. Most már sikerült egy kicsit javítani magamon, könnyebben kommunikálok emberekkel és kezdem jobban érezni magam a bőrömben, de még így is sokat görcsölök. Hogyan tudnék ezen változtatni, hogyan merjek megnyílni és megmutatni a világnak, ki vagyok? Hogyan ismerjem meg az igazi énem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook