Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan ismerhető fel a candida fertőzés, mik a jelei? fórum

Hogyan ismerhető fel a candida fertőzés, mik a jelei? (tudásbázis kérdés)


1 2
43. b235ac96d5 (válaszként erre: 14. - 0260f21e84)
2012. okt. 1. 22:10
Gondolom a férfiak is lehetnek candidásak. Hasonló tünetekkel. Ez a teszt nekik is jó? Vagy számukra van egy másik féle?
42. Cszsuka (válaszként erre: 38. - 0716d92a9e)
2010. márc. 11. 22:04

Ha így érezted, jobb, ha nem vettél meg semmit, mert a candida terápiát rendesen össze kell rakni, nem elég, hogy megrendelsz egy csomó cuccot egy csomó pénzért,aztán beszeded.

Ha valóban érdekel a dolog benneteket, az "Ex-candidások tapasztalatai" című fórumban sokan vannak, akik már megcsinálták, vagy most csinálják, vagy most készülnek rá, s rengeteg tapasztalatot lehet cserélni. Javaslom, hogy előbb úgy informálódjatok, hogy kialakuljon bennetek egy kép,hogy miért csináljátok, s hogy nektek valóban megéri-e..

41. Cszsuka (válaszként erre: 37. - Dudika76)
2010. márc. 11. 22:01
Ne haragudj, csak most vettem észre a kérdésed. Ha még mindig érdekel, akkor tudok segíteni.
40. Cszsuka (válaszként erre: 36. - G.Maresz)
2010. márc. 11. 22:00
Csak egy termék megvásárlásával nem fogod meg a candidát sajnos. Ettől függetlenül a Reg-enor valóban jó alkotóeleme a candida terápiának.
39. 0716d92a9e (válaszként erre: 37. - Dudika76)
2010. márc. 11. 21:24
Ez engem is nagyon érdekelne..
38. 0716d92a9e (válaszként erre: 36. - G.Maresz)
2010. márc. 11. 21:23
Nekem is ajánlották. Kb. 100-110 ezer Ft-ba kerül. Legalábbis nekem ennyit mondtak. De az is lehet, hogy csak rám akartak sózni egy jópár cuccot. Bár ez nem valószínű, mert így semmit nem rendeltem végül.
2010. jan. 17. 19:53
Sziasztok! Csajok vérvételre szeretnék elmenni candida ügyben....Tudtok segíteni merre induljak ? Mennyibe kerül, és mennyi idő kb az eredmény ? Köszönöm !
36. G.Maresz (válaszként erre: 10. - Zsuzso58)
2010. jan. 15. 20:44
A CANDIDA fertozest nagyon jol lehet kezelni az OKONET által forgalmazott REG-ENORral,hozza van mellékelve hogy miket zsabad fogyasztani vagyis miket kell enni amig ezt fogyasztod..nekem be vált..biztosan nalatok is lehet kapni
35. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 34. - Bnedora)
2009. dec. 8. 12:51

Arra vigyázz, hogy a dokik nem mindenhol ismerik el a candida létét és vizsgálatot sem nagyon szoktak rá elrendelni. Mivel minden emberben benne van, ha pozitiv is a teszt elintézhetik ennyivel. Széklettenyésztés vagy vérvizsgálat viszonylag biztos módszerek. Nekem a biorezonancia segitett, hogy megismerjem a valódi helyzetet más vizsgálat nem is történt. A nőgyógyis szakterületen kívül ami már jobban elismeri a candida patogén létét.

Ezek a tünetek voltaképp nagyon általánosak, szerintem a candidán kívül csomó minden okozhat ilyesmiket. Persze azért jobb utánajárni. Sok sikert!

34. bnedora (válaszként erre: 32. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 8. 12:39

Sziasztok!

Elolvastam a cikket. Már én is gondoltam rá, hogy Candidás beteg vagyok, a leírt tünetek ismeretében. Azt hiszem, januárban elmegyek az orvoshoz, és kivizsgáltatom magam.

2009. dec. 8. 09:17

Tanácstalan vagyok. Olvasgatok a neten, egyik oldal azt írja lehet tojást, kaukázusi kefírt, almát enni, a másik oldal meg azt, hogy nem.

Most akkor mi van???

2009. dec. 4. 09:01
2009. dec. 4. 08:59

égő viszkető szúrkáló érzés, alhasi fájdalmak sárgás trutyis folyás, máskor nyálkás nyúlós undorító. A bélrendszerben: puffadás, szelesedés, székrekedés v. hasmenés, nyálkás széklet, végbélviszketés

ezen kívül még ezer és egy tünet amiről a neten egy egész oldal felsorolás van!

2009. dec. 4. 08:25

Sziasztok!


Szerdán voltam nőgyógyásznál, és azt mondta Candidam van. Amúgy semmi jele nincs nálam, kivéve a folyást. Nincs égető, viszkető érzés, nincs alhasi fájdalom, a külső nemi szervek is normális színűek stb. Sosem voltam még ilyen helyzetben, és ugye azt sem tudják megmondani mitől van. Egyből a pasikat veszik elő először. Biztos tőle kaptad el...

Most hüvelytablettázom még 3 napig.

Mit tanácsoltok? Kerüljem az édes ételeket? Lentebb láttam olyan kiírást, hogy a bélben van a candida. TEjtermékek segíthetnek a gyorsabb gyógyulásban?

29. Ely10
2009. dec. 3. 17:29
Az orvos nem látott semmit a hüvelyemben,de attól megmaradhatott a szervezetemben,s vajon okozhat tüneteket?
28. Ely10
2009. dec. 3. 17:28
Engem a puffadás zavar a leginkább.Múlt héten valaki megkérdezte -nem tölem,hanem mástól,hogy vajon terhes vagyok -e.
2009. dec. 3. 16:32

fáradékonyság, puffadás!!

hüvelyfolyás, ekcémás tünetek a kézfejemen

26. Ely10
2009. dec. 3. 16:29
Candidások, Nektek milyen tüneteitek voltak, vannak?
2009. okt. 19. 11:20

Sziasztok!

Nagyon el vagyok keseredve. nekem már egy éve nem múlik el a hólyaggyulladásom, tükrözéssel lakóhelyemtől távol gombás felrakódást láttak, adtak rá napi 2x50 mg Diflucant, de nem használt. Erre az orvos azt mondta,hogy akkor nem tud mást. Állítólag valahogy le lehetne égetni a hólyagfalról, de a helyi urológusok nem is foglalkoznak vele, el se hiszik, hogy gomba. Közben már 15-17 kilót lefogytam, a pénzem is elfogyott. Egy hónapja már a vesém is fáj, nagyon félek. Az itteni orvosok nem foglalkoznak vele, szerintem nem ismerik ezt a betegséget. Szerintetek milyen szakorvoshoz menjek, aki ki tudná mutatni? Egy egyszerű belgyógyász tud ilyen vizsgálatot csinálni államilag finanszírozott úton vagy csak, ha maszekul megyek. Szegeden és környékén nem tudtok egy normális urológust, belgyógyászt vagy candida szakértőt?

Előre is köszi.

24. Cszsuka (válaszként erre: 23. - 769918d4ef)
2009. máj. 6. 07:28

Szia!


Ha így folytatod, akkor előbb-utóbb akkor is az leszel, ha még nem. Az édességzabálás elsősorban lelki okok miatt alakul ki. A gomba pedig olyan emberben tud elszaporodni, akinél tartósan felborul az egyensúly, akár lelki, akár testi szinten.

Lehet, hogy érdemes lenne egy vizsgálatot megcsináltatni, de ha eddig nem voltak ilyen panaszaid az életed során, akkor valószínűleg még nem vagy candidás (de ez csak magánvélemény, s nagyon sok mindent nem tudok rólad, ami alapján dönteni lehetne), ennek ellenére minden embernek csak jót tesz a candida terápia, akár gombás, akár nem, mivel megelőzésre is nagyon jó.


Ha elmész a nőgyógyászhoz, s kimutatja a candidát, akkor a bélben is túl sok van, mivel többnyire onnan kerül át a hüvelybe.

2009. máj. 5. 20:58
Mostanaban nagyon levert,erotlen vagyok(pl kepes vagyok kavezas kozben is elaludni...),nincs etvagyam(csak olyan dolgokra amit nagyon szeretek),es egyfolytaban kivanom az edesseget,foleg a csokit.Emiatt sokszor pattis az arcom,es nagyon idegesit.Es meg van egy par dolog ami idegesit ,pl a normalisnal tobb folyas ....Szerintetek candidas vagyok:(?
2008. júl. 26. 16:13

Sziasztok!

Köszi a sok hasznos infot.

Mindenkinek mielőbbi gyógyulást kívánok!

2008. júl. 23. 00:12

Sziasztok!


Szerintem is érdemes orvoshoz fordulni, mert ha nagy a baj, akkor nem elég a diéta, gyógyszeres kezelés is kell.

Olvastam, hogy a hüvelygombánál hatásos, ha élőflórás natúr joghurtot kevés vízzel hígítva hüvely öblítést végzünk, vagy élőflórás natúr joghurtba mártott tampont helyezünk fel.

20. Orsy27 (válaszként erre: 19. - Cszsuka)
2008. jún. 3. 07:06
Köszi szépen! :)
19. Cszsuka (válaszként erre: 18. - Orsy27)
2008. jún. 3. 07:05

Szia!

Figyelmedbe ajánlom Dr. László Mária: Candidiasis című könyvét! Sokat lehet belőle tanulni, s képek is vannak (pl. egy ilyen arc is benne van gyógyulás előtt és után.)

Van még egy topic: "Ex-candidások tapasztalatai" azt is olvasd el!

Üdv: Zsu

18. Orsy27
2008. jún. 3. 06:31

Sziasztok!


Nálam a napokban derült ki a Candida, s legfőbb jele az volt, hogy az arcomon egy pár hete megjelentek vöröses apró kiütések. Mivel sajnos nem fogyasztottam elég folyadékot, így elsőre mindenki azt mondta, hogy ki van száradva a bőröm, igyak többet, s majd elmúlik. Nos, nemrég kiderült, hogy kiszáradásról szó sincs, ez Candida bizony, amely hál' Istennek "csak" az arcomon van jelen. Nőgyógyászatilag rendben vagyok, semmi nem utal gombára. (Azért el fogok menni egy dokihoz.) Találkoztatok már arcon levő kiütéssel? Mivel kezeltétek? Nekem a teafaolajat ajánlották. Tapasztalatok?

17. Cszsuka (válaszként erre: 16. - 0260f21e84)
2008. márc. 2. 16:31
Ja, vagy úgy?
16. 0260f21e84 (válaszként erre: 15. - Cszsuka)
2008. márc. 2. 16:20
En lattam a formajat:) nekem ezert volt egyertelmu
15. Cszsuka (válaszként erre: 14. - 0260f21e84)
2008. márc. 2. 16:15

Köszi, már értem!

Nem, egyáltalán nem egyértelmű, hogy hüvelyből vett minta kell. Ugyanis én gyógyult candidásnak számítok, nekem vérből nézték meg a candida toxinja ellen termelt ellenanyagszintemet. Ugyanis, akinek hüvelyben van, annak bélben is tutira túl sok van, de akinek bélben túl sok, még nem biztos, hogy hüvelyileg is fertőzött már.

Normál esetben a candida a bélben lakozik és fontos feladatokat lát el. Csak akkor jut ki onnan és okoz problémákat, betegségeket, ha nem jól bánunk a testünkkel.

14. 0260f21e84 (válaszként erre: 13. - Cszsuka)
2008. márc. 2. 15:51
Nem hasznaltam meg, de jo otletnek gondolom. Huvelybol vett minta kell, bar ez egyertelmu. Szerintem gyogyszertarban, drogeriaban megmondanak mindent errol a termekrol
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook