Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan irthatók ki a csigák az akváriumból? fórum

Hogyan irthatók ki a csigák az akváriumból? (tudásbázis kérdés)


1 2
27. emily (válaszként erre: 26. - Cikicakk)
2007. nov. 7. 16:36

Végülis megéri mondjuk Győrből elutazni Gyulára 3 Neonért... A halak kb. 600 Ft-ot érnek összesen a maradék 10 rongy meg a benzinköltség... :-DDD


(Mellesleg ez egy tudásbázis kérdés nem pedig a Tesz-v... és a téma sem ez volt. Bocsi.)

26. cikicakk (válaszként erre: 25. - Cicaanya)
2007. nov. 7. 14:42
Azért azt megfigyelném,hogy ha estleg valakinek van,akkor hogy tudtok cserélni? Ne haragudj,csak beindult a fantáziam,a Postával.
2007. nov. 7. 13:54

nincs valakinek fölös halacskája??? (neon??)

cserébe 1 ancit adok(ha kapok 2-3 neonhalat,vagy dánió)

anci 4-5 cm szép nagy családból vannak!

cicaanya@citromail.hu

24. zohori
2007. okt. 13. 22:28
Én is szedegetem egy darabig, amikor viszont túlerőbe kerülnek, én is kifőzöm a köveket, s egy darabig megint levan a gond a kis dögökről.
23. Henie
2007. okt. 6. 13:40

hasznosak? en csak annyit latok, hogy keptelen vagyok kiirtani oket es allandoan megzabaljak az osszes novenyt..

de mar kezdem azthinni hogy az en csigaim csak ilyenek...

multkor azthittem, hogy ezzel a fozos modszerrel megoldodott minden, de valoszinuleg valahol maradhatott valamelyik novenyen 1 db.. es mostmar vannak megint 10000en:(

2007. okt. 6. 10:02

VAn egy kb. 80 literes akváriumom, ebben a lakásban máe másfél éve. Még egyszer sem takarítottam, szép tiszta. Csigák is vannak, jó sokan. A felelsleges csigát egyszerűen ki kell venni és kidobni...

Nagyon hasznosak.

21. Henie
2007. szept. 4. 17:08

Ez a kifozos modszer nekem bejott!!! Koszi a tanacsot:))

Eljen a csigamentes elet!:D

2007. aug. 28. 17:52
Nekünk gyerekkoromban 200 literes akváriumunk volt. Mi úgy szedtük ki a csigákat, hogy kivettük a levegőztetőt egy időre, és így a csigák feljöttek a felszínre. Akkor kishálóval kihalásztuk, és átdobtuk a terráriumba a teknősöknek. Nekik a csiga jó páncélerősítő és nagyon szeretik is :)
19. rosewood (válaszként erre: 15. - Henie)
2007. aug. 8. 11:25
:DDD ;-)
18. emily (válaszként erre: 17. - Dobos)
2007. aug. 8. 09:15
??? Hány literes??? :-DDD
17. dobos
2007. aug. 8. 08:01
Nekem is van akváriumom literes,a csigákat úgy tudtam kiirtani,hogy a kavicsot is kikellett cserélni.Orsós csigák voltak.
16. emily (válaszként erre: 10. - Roni24)
2007. aug. 8. 07:19
"Csak" 70 literes! :-DDD
15. Henie (válaszként erre: 13. - Rosewood)
2007. aug. 8. 07:10

Ohat a ferfiaknak mindig emelni kell az EGOjukat... es akkor tuti megmaradnak ha istenkent tekintunk rajuk..:D:D A csigak pedig nyugodjanak bekeben!:D

En meg varok szerintem ezzel mert meg 1 hete sincs, hogy teljesen szetszedtem darabokra az akvariumot, es szegeny halakat azert megterheli a folyamatos vizcsere... Megvarom amig az osszes csiga feltamad :D:D

14. Rozália (válaszként erre: 5. - Emily)
2007. aug. 8. 06:02
Akkor simán ki kell dobni őket.
13. rosewood (válaszként erre: 12. - Henie)
2007. aug. 8. 05:52
Jaj, bár minden téren ennyire türelms volna! De a forrázást ki fogja próbálni, mondtam neki. :) Meg a dicséretet is, hadd dagadjon a mája. még a végén elhiszi a Drága, hogy türelmes :D tudod, önmagát beteljesítő jóslat :P
12. Henie (válaszként erre: 11. - Rosewood)
2007. aug. 7. 18:23

:D:D Ilyen turelmes csaladot mindenkinek!!:D

Na de most jon majd a forrazas es akkor elkerulnek az idegesito tenyezok a lakasbol :P

11. rosewood (válaszként erre: 6. - Henie)
2007. aug. 7. 17:38
Ue a helyzet! :) a Férjem csipesszel halászgatja a kicsike csigákat. Türelmes ember :) A kisfiam *csigának nevezi őket. nem egyszerű játszma, de ez van...én nézni se bírom, mert felidegesít :)
10. Roni24
2007. aug. 7. 17:22

Igen én is ezt tettem annó! :))

Nem mertem mondani, gondoltam, ha neked esetleg egy 200 literes akváriumod van, lehet hogy elküldesz melegebb éghajlatokra! :))))))))))))

9. emily (válaszként erre: 7. - Gonoszdi)
2007. aug. 7. 17:13
Na ezt kipróbálom! Köszi! :-)
2007. aug. 7. 17:13
ez a felforrazos dolog jo.. mert nekem is a kavicszatba bujnak meg... na de kiprobalom, koszi!!
2007. aug. 7. 17:09
Sziasztok. Én úgx oldottam meg,hogy leforráztam a sódert,a növényeket jól lemostam folyóvízalatt. akváriumot is jó forróvízzel alaposan kimostam,átsikáltam.nálam ez bevált.
2007. aug. 7. 16:56
Sziasztok, ez engem is nagyon erdekelne!! En mar mindent kiprobaltam, adtak nekem "csigaevo" halakat (mondvan vegyszert ne tegyek bele), de az lett a vege, hogy a halaimat zabaltak meg inkabb, legalabbis amelyiket megtudtak, ugyhogy lehuztam oket a wc-n... De a csigak azota ugy elszaporodtak, hogy keptelen vagyok kiszedni is.. Pont most tartottam "nagytakaritast", de a kis 20 literes akvariumomban 3 nap alatt lett 30 csiga... Ha csak 1 tuleli mar szaporodnak:(( Mitcsinaljak???? A halevo halakon kivul?:)
5. emily (válaszként erre: 2. - Rozália)
2007. aug. 7. 16:55
Arra van nekem tapadóharcsám, az elvileg tisztítja az üveget, a csigákkal viszont az a legfőbb gondom, hogy felzabálják a növényeket!
4. emily (válaszként erre: 3. - Roni24)
2007. aug. 7. 16:53
Ne is mondd! Minden nap kiszedek egy sereget...Vettem csigairtót, beleraktam, de sz.rtak rá a csigák... :-DDD
2007. aug. 7. 16:48

Hát, nehezen! :)

Szerintem szedd ki az összeset, és engedd valahol szabadon őket, vagy, ha van hozzá lelked, húzd le őket a wc-n!

Amennyire emlékszem, a csigáknak nagyon apró tojásaik vannak, pici, ovális alakzatban rakják le őket!

Az üveg falán észre veheted őket, a köveken, vagy növényeken már nehezebben! Ha ezeket eltünteted, akkor is talán kissé visszább tudod fogni a szaporodásukat! Én is szenvedtem velük még mikor volt akváriumom! Nagyon tudnak szaporodni! :)

2007. aug. 7. 16:47
Csigák az akvárium oldalát tartják tisztán. Ha nagyon elszaporodnak, ki kell dobálni a felesleget. Csiga nélkül mohásodik az akvárium oldala - úgy tudom, legalábbis.
2007. aug. 7. 16:38
Hogyan irthatók ki a csigák az akváriumból?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook