Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan induljak el az önismeret útján? fórum

Hogyan induljak el az önismeret útján? (beszélgetős fórum)


10. istván54621 (válaszként erre: 1. - B6b409e24a)
2013. máj. 12. 14:12
Próbálkozz az asztrológiával.A születésedkor a bolygók hejzete,egymáshoz való viszonya meghatározza az alapjellemvonásaidat.Nekem bejött.
2013. máj. 9. 18:40
Fontos az is, hogy váratlan helyzetekben hogy reagálsz. Ilyenkor mintegy kívűlről láthatod magad.
2013. máj. 9. 13:11
Már úton vagy ;) ne arra törekedj, hogy magadat ismerd meg, hanem próbálj másokat megismerni, és mások tükrében megismered önmagad is! :)
2013. máj. 9. 12:56
gyalog:)
6. stulika (válaszként erre: 5. - Molnarvanda)
2010. ápr. 8. 21:01
Tényleg nagyon csúcs könyv, a többi hasonló "barátjával" :)))
2010. ápr. 8. 08:51
Louise L. Hay: Éld az életed! c. könyve nagyon szuper, könyvtárból is hozzájuthatsz. Egyfajta virtuális pszichoterápia, gyakorlatokkal - remekül fejleszti az önismeretet, önbizalmat, határozottságot, pozitív gondolkodást. Nekem megváltoztatta az életemet.
4. b6b409e24a (válaszként erre: 3. - Stulika)
2010. ápr. 7. 21:34
köszönöm szépen :) kiprobálok mindent :) a számistika mondjuk nem annyira jön be..., de a többi igen
2010. ápr. 7. 19:12

Ez nehéz, de izgalmas utazás :)

Véleményem szerint minden ez irányú törekvés mögött a változtatás szándéka bújik meg. Bár Te még igen fiatal vagy, inkább az "öntudatra" ébredés korában vagy, ha jól gondolom :)

Kezdésnek tudnám javasolni, hogy egy papírra írd össze a pozitívumaidat és a negatívumaidat, ahogy Te látod önmagad. Ezt a lehető legtárgyilagosabban tedd, mert csak saját magad csaphatod be, nem mást.

Az önmegismerés egyik érdekes módja hozzád közelálló embereket megkérni, hogy őszintén (de csakis úgy) mondják el a véleményüket Rólad (bár ők inkább csak a pozitív oldalad domborítják majd, mivel nem akarnak megbántani). Legtöbbet olyan emberektől tudhatsz meg, aki(k) nem feltétlenül rajong(anak) érted. Ugyanis tanulni, építkezni a negatívumokból lehet legjobban. Ez viszont sokszor kellemetlen, fájdalmas szembesülés, nem is mindenki képes rá. Azt nem szabad elfelejteni, hogy lelke mélyén mindenki tudja a "tutit", csak az intuícióra kell hagyatkozni, nem a tudatra és az érzelmekre.

Másik módja az önmegismerésnek, ha rengeteg könyvet olvasol, hanganyagot hallgatsz, videót nézel a témához kapcsolódóan, és utánna elgondolkodol magadra vonatkoztatva, mennyire illik ez Rád?, Te hasonló helyzetben mit gondolnál, éreznél, cselekednél?, stb. Az önismeret megszerzését segíthetik a meditációk is.

Végül megemlítem még, hogy a számmisztika remek módja az önmegismerésnek.

Remélem tudtam segíteni, ha vmi nem érthető, kérdezz nyugodtan :)

2010. ápr. 7. 18:47
Szia! Vannak jó könyvek ilyen témákról. Könyvesboltokban általában a pszichológia címszó alatt találhatók.
2010. ápr. 7. 18:25
A sigitségét szeretném kérni annak aki jártas az ilyesmiben.., hogyan ismerhetem meg jobban önmagam...? hogy induljak el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook