Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan hozzuk ki magunkból a legjobbat? fórum

Hogyan hozzuk ki magunkból a legjobbat? (beszélgetős fórum)

2013. jan. 12. 09:41

Hiába törjük magunkat, lassan 2 napja, hogy a fórumnindító még csak be sem nézett a fórumjára...


Szia Zselyke,

igen, aki sportoló, az jól ismeri ezt a 3 szót.

Annak teljesen természetes, hogy ha elkezdte, akkor befejezi - mese nincs.

A fiam is most ismertkedik a sporttal: el kell menni, le kell vetközni...

2013. jan. 11. 23:04
Már nem emlékszem,mi segített ,de votl valami idézet írva az egyik füzetembe, három szó - ami mindig továbblendített: kitartás, önmérséklet, és nem kis fáradtság!
2013. jan. 11. 23:03
Én nagy sportoló vagyok, de vizsgaidőszakban kizárt! Arra nincs idő.
2013. jan. 11. 22:57

Annieke,

sikerült visszarázódni a tanulásba??

Majd értesíts bennünket, légyszi..

Szorítunk, látod.


Csipkerózsika,

köszi az egyetértést.

Sok képességünk van, amit fejlesztünk, csak arról lehet, hogy nem kapunk bizonyítványt.

Most itt a levelezéssel pl. az EQ-t, az érzelmi intelligenciánkat fejlesztjük...


Hadd idézzek még egy top-menedzsert :

Ha ugy érzed, hogy egyáltalán nem megy,

akkor is csináld, ahogy tudod. Ne add fel!

15. Csipkerózsika (válaszként erre: 14. - Kata2013)
2013. jan. 11. 18:48

Azt hiszem, egyet tudok érteni veled.

Nem szükséges és nem is lehetséges mindig a legtöbbet és legjobban nyújtani, pontosan azért, mert valóban nem robotok vagyunk.

Persze saját érdekünkben érdemes megpróbálni, de fel kell ismerni a határainkat, elfogadni azt is, ha bármi nem sikerül, hisz ez az élet természetes része.

Mindemellett mindenki maga tudja kitapasztalni, hogy számára mi a legjobb kikapcsolódás - mert szerintem a fórumindítónak arra lenne szüksége átmenetileg - és élni vele.

14. Kata2013 (válaszként erre: 1. - Annieke88)
2013. jan. 11. 11:19

A fórumindítónak nagyon jó a kérdésfeltevése,

és nem csak vizsgára készülve, hanem a mindennapok során...

Ugyhogy köszönet érte!

Igen, reggel felkelek pont ezzel a gondolattal,mi mindent is fogok magamból aznap kihozni, aztán jön ez meg az, család, munka, elterelödik a figyelmem, mint pl. most itt a topikon, de 100 más dolog lehet, és csalódott vagyok este: megint nem végeztem azzal, amit elterveztem. Vagy mint tegnap este 10 után még belehúztam és éjfél után feküdtem...

Az alapvetö magyarázat erre nem csak az önfegyelemhiány, amivel én korholni szoktam magam, hanem az, hogy az ember NEM GÈP!

Hanem egy érzö lélek, egy szines egyéniség. Szerencsére.

Nem tudunk gombnyomásra magolni, referátumokat irni... és nem is tudjuk magunkat gombnyomásra kikapcsolni.

A szenvtelenebbek bizonyára itt -vizsgákon - jobban teljesítenek, de lehet, hogy ök szürkébb személyiségek lesznek.

Szerintem azért mi is át fogunk menni a vizsgán.

2013. jan. 11. 10:56
kitartó szeretettel
12. Kata2013 (válaszként erre: 2. - 88b7828ca9)
2013. jan. 11. 10:56

Szia Lujzi!

Te mit sportoltál?

Tényleg böven megtérül a mozgásra szánt idö, ebben teljesen idazad van, a mozgás alatt termelödö örömhormonokról nem is beszélve...

Ez az extra bonus!

11. Kata2013 (válaszként erre: 10. - Annieke88)
2013. jan. 11. 10:52

Èn is vizsgára készülök, nehéz ügy.

Èn sajnálom az idöt a mozgásra, de érzem, hogy nem megy nélküle.

Egy kiadós uszás-szauna egy elegáns helyen nekem nagyon sokat segít, az teljesen lazitja a vegetativ idegrendszert. Kicsit költséges...

Èn inkább este mozgok, lefekvés elött, hogy jól aludjak, ez a másnapi koncentráláshoz nélkülözhetetlen.

2013. jan. 8. 15:52

Görbe estet ebbe a hétbe nem tudok beleütemezni. A mozgás meg van, felkelés után egyből sétálni szoktam vagy tekerni a városban ;) Alapból sem bírnám ki, hogy ne mozogjak.

Egyszerűen úgy érzem, ami máskor megy, most nem. Pl. pikk pakk megírok a dolgozatokat, de most nem megy. A koncentrációval van bajom nem? Egyébként próbáltam kikapcsolódni, néztem filmet stb. de csak rosszabb lett a visszarázódásba...

9. 25800e2d09 (válaszként erre: 8. - Belial)
2013. jan. 8. 15:30
ennyi, és nem feltétlenül kell alkoholizálni ha épp nem akar csak egy kis lazulás a cimborákkal. :)
8. Belial (válaszként erre: 5. - 25800e2d09)
2013. jan. 8. 15:28
Szerintem is! Egy görbe este amikor kiadod a feszültséget sokat segíthet!
2013. jan. 8. 15:28
Illetve menj el sétálni, az segít kiszellőztetni a fejedet.
2013. jan. 8. 15:27
Maté tea ;-)
5. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Annieke88)
2013. jan. 8. 15:24
nekem egy kiadós kocsmázás anno sokat segített :D
2013. jan. 8. 15:22
magnézium és energiaital, persze nem egészséges, de hatásos.
2013. jan. 8. 15:21
Plusz ami nagyon jó: Q10 koenzim.
2. 88b7828ca9 (válaszként erre: 1. - Annieke88)
2013. jan. 8. 15:20

Gingko biloba és sport; utóbbi segített abban, hogy tudjak rendesen aludni, mert anélkül nekem nem ment a koncentráció.

Rászántam mozgásra azt az egy órát, ami utána megtérült, mert két óra alatt többet tudtam tanulni, mintha 6 órát vergődtem volna a könyv felett.

2013. jan. 8. 15:11
Szinte mindenki erre törekszik nap, mint nap, de van úgy, hogy bármennyire is akarjuk nem megy. Vizsgaidőszak legnehezebb hetén vagyok és megakadtam. Úgy érzem ennyi volt. Miből merítsek még egy utolsó nagy nekifutást? Hogyan javíthatok a koncentrációmon? Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook