Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan hozzátok össze? Gyerekek, munka, háztartás? fórum

Hogyan hozzátok össze? Gyerekek, munka, háztartás? (beszélgetős fórum)


27. Zsolna
2013. ápr. 24. 20:14
Szerintem jól csinálod!:-)A gyerekek előtt meleg étel, tiszta, vasalt ruhába járnak,tanulsz velük, hidd el, több ez, mint amit a legtöbben megtesznek a családjukért.Ja, hogy a porszemeket nem állítod sorba minden nap? Na bumm! De hogy a kérdésedre is válaszoljak, engem a vacsorakészítés tesz a sírba,és nálunk csak a friss kaja fogy, ezért kicsit csalok... én lettem a "frigó királynője", vagyis ha van időm kifőzős napokat csinálok, rengeteget készítek mindenből, porciózok és fagyasztok. Például több kiló darálthúst veszek, egyik feléből fasírt, a másikból hamburger hús készül és mehet a fagyasztóba. Ugyanez igaz a rántott dolgokra, sajt, husi zsupsz bele! Levest is egy kondérral főzök, aztán az alaplevet kis bödönökbe lefagyasztom, de tésztaféléket is, tulajdonképpen bármit! Nem tudom segít-e, de én ezzel spórolok sok időt és energiát!:-)
26. Caren36 (válaszként erre: 21. - Csengu)
2013. márc. 21. 21:02

Van mosogatógép. Hát, nem tudom.


Amikor nagy a kupi, sok a mosatlan, nagyon hasznos, de ha csak pár tányér van, nem nyitom ki a mosogatógép ajtaját, kevesebb ideig tart elmosni a pár cuccot.

Jó, jó dolog, de, ha elromlik, bedöglik, nem veszek másikat. Néha kifejezetten jó érzés mosogatni, csak nyúlkálni a forró vízben. (a legdzsuvásabb dolgokat, mint pl. sülthúsos tepsi, rakkottkrumplis jénai, rántottás serpenyő úgyis kézzel kell sikálni )

2013. márc. 18. 08:48

Nem az én példámat hozom, mert nekem csak egy gyerekem van és biztos kapnék azért, amit írnék:)


Hárman vagyunk testvérek és anyukám mindig úgy csinálta, hogy amikor hazaértünk kb. 1-1,5 órában főzött, pakolt, stb. ez idő alatt apukám foglalkozott velünk (lecke írás, ha a napköziben nem sikerült megcsinálni, szórzótábla, vers kikérdezés, bepakolás ellenőrzés, stb., majd játszottunk vagy együtt hárman vagy apukánkkal). Vacsora, fürdés. Amíg fürödtünk anyukám elmosogatott, kikészítette a másnapi ruhát, ha úgy látta, akkor nem csak felsöpört, hanem fel is mosott, de ezeket inkább hétvégén szombaton csinálta. Szombat délelőtt mosott, porszívozott, stb. Vasalás a vasárnapi film alatt.

Én ezt az idő beosztást alkalmazom 1 gyerekkel.

Takarítás csak hétvégén van (porszívózás, felmosás, portörlés, vasalás, mosás, stb.)

Nagy takarítást nálam nincs, mert a rendszeres takarítással erre nincs szükség. Én a konyhaszekrényt is letörölgetem hétvégente, vagy kipakolom és kitörlöm. Esténként igyekszem elpakolni mindent, mert már ettől rend van. Ha úgy látom, akkor hétközben is felporszívózok vagy felmosok, de erre ritkán van szükség.

Mosogatás esténként van, de volt már rá példa, hogy otthagytam és reggel csináltam meg.

Nem tudom, hogy a férjed otthon van e esténként, de amíg rendet raksz addig foglalkozhatna a gyerekekkel. Ha dolgozik otthon is, akkor az a fél 1 óra már úgy sem számít.

24. csengu
2013. márc. 18. 00:35
majd veszek egyszer, ha lesz rávalóm ... :)
23. 5427edee11 (válaszként erre: 21. - Csengu)
2013. márc. 18. 00:22

Vegyél egyet, majd meglátod, hogy nem felesleges!!!


Én is mindig ezt mondtam, de ha tönkremenne, meghalnék nélküle :D Rengeteg időt spórolok vele!


Amúgy anyám egy nagyon pedáns nő, ott tényleg minden vigyázzban áll, de amióta kapott gépet ő sem mosogat kézzel.

22. 91d4989ab9 (válaszként erre: 21. - Csengu)
2013. márc. 17. 23:36
nagyon nem! de majd meglátod ha veszel:D
21. csengu (válaszként erre: 20. - 91d4989ab9)
2013. márc. 17. 23:34
na a mosagatás aztán tényleg nem sok időt vesz el.... szerintem meg felesleges mosogatógép
2013. márc. 17. 23:24
mosogatógéped van? ha nincs vegyél azonnal
19. csengu (válaszként erre: 8. - Caren36)
2013. márc. 17. 23:20
Én mosás után nem szoktam vasalni! elrakom a szekrénybe a ruhákat, és mindig reggel vasalom ki az a pár ruhát amit felveszünk... szerintem ezzel is rengeteg időt lehet spórolni :)
2013. márc. 17. 23:05

Nekem valahogy sose megy!

2 gyerkőcöm van, az egyik 6 a másik 2,5 éves. Amikor a kicsi 1 éves lett akkor álltam be dolgozni. Annyi a szerencsém, hogy itthon dolgozok, én vagyok a főnök, így könnyebben tudok halasztani a munkában, már amikor lehetséges.

Kertes házban lakunk, így van nagy kert és udvar, hatalmas utcarész.


Ami hasznos számomra:

Mindennek legyen szekrényben a helye, semmi se legyen elöl. -így könnyebb a portörlés, jó eséllyel rögtön megy minden a helyére használat után.

Csak olyan ruhákat hordunk, amit nem kell vasalni és eszerint is teregetek, a mosógépen pedig beállítom a vasalás könnyítést.

Ha nagyon vészes csak akkor vasalok.


Így is elúszok, van hogy felkelni sincs erőm.

Viszont ha nincsenek gyerekek itthon, akkor csinálom a házimunkát vagy az udvart teszem rendbe.

17. Caren36 (válaszként erre: 16. - Zsuzsika83)
2013. márc. 17. 22:55

Köszönöm!


Nem mellékes, hogy imádok főzni:)

16. zsuzsika83 (válaszként erre: 14. - Caren36)
2013. márc. 17. 22:52
Ja értem. Akkor azért szombat de. sokra tudsz haladni. Hát több ötletem nincs sajna. Még tényleg azt lehet, hogy csak azt vasald, amit nagyon muszáj, meg a kaja rendelés.
2013. márc. 17. 22:48
a kajarendelést meg ki kell számolni, hátha még beleférne a keretbe és akkor újabb órákat nyersz
14. Caren36 (válaszként erre: 12. - Zsuzsika83)
2013. márc. 17. 22:47
Nem egy teljes nap. Csak a péntek este. Szombaton a férjem már dolgozik, én meg reggel ötkor már mosok, takrítok.
13. 91d4989ab9 (válaszként erre: 10. - Caren36)
2013. márc. 17. 22:46

nyugi ez már pár év múlva úgyse igy lesz, lesz időd vasalni:D



erre van egy trükköm, csak olyan ruhát veszek a hétköznapokra amiket nem kell vasalni. teregetés előtt ha jól kirázod sima lesz.

12. zsuzsika83 (válaszként erre: 10. - Caren36)
2013. márc. 17. 22:44
Hát ez nem rossz dolog, de akkor azért nincs olyan nagy gáz nálatok, mert a legtöbb családban nem "engedhetik" meg maguknak, hogy minden héten 1 teljes nap a romantikájé legyen. Nekünk 1 gyerek mellett jó ha jut 2-3 hetente 2-3 óra.
11. zsuzsika83 (válaszként erre: 8. - Caren36)
2013. márc. 17. 22:42
Hát lehet...de sztem azért a semmitől több, mert azt az 5 órát is a gyerekekkel tudnád tölteni, vagy pihenéssel. Nem mondom én, hogy mindent meg lehetne csinálni ennyi idő alatt, de nekem ez is segítség lenne. Másik lehetőség a kaja rendelés. Én soha nem voltam annak sem híve. De lehet jó áron rendelni, és nem csak a főzés idejét spórolja meg az ember, de a takarítás és egy csomó bevásárlásét is.
10. Caren36 (válaszként erre: 9. - 408020f45e)
2013. márc. 17. 22:41

Lehet így lehetnék hatékonyabb. De én nem erre fordítom a gyerekmentes péntekeket.

Én arra fordítom, hogy gyertyákkal rakom tele a kádat, habfürdőben fekszem órákig,

De leginkább extra gyertyafényes vacsorával várom a férjem. Egész délután sütök-főzök csak neki, pezsgőt bontok, közös fürdő, stb.



Szombaton meg ott a sok mosatlan :)

2013. márc. 17. 22:37
Bocsánat, hogy ezt mondom, de talán akkor a pénteket kellene hatékonyabban kihasználnod. Nem? Akkor lehetne csak igazán a heti cuccot a géppel kimosni, amíg a gép mos lehet takarítani, vagy több napra megfőzni, akár késő estélig és bepakolni a fagyasztóba.Nincsenek láb alatt a gyerekek és pergősen mehet minden egymás után. Aztán másnap lehet akár 10-ig aludni is:)És mivel minden megvan, szombat délután még közös családi progi is jöhet. Vasárnap pedig a felkészülés a hétfőre, nagyobbal tanulni, kicsik addig rajzolgatnak, legoznak, stb. este közös mese stb.
8. Caren36 (válaszként erre: 6. - Zsuzsika83)
2013. márc. 17. 22:31

Hát nem tudom......... Én most végeztem a vasalással, a heti extra vasalnivalók, elpakolással négy óra volt. Tudom, mert néztem, hogy mennyi rész futott le a Jóbarátokból. Egy héten csak négy óra a vasalás. Trikók, pólók, tesi cucc, edzőcucc, az én ruháim, a férjem pólói stb. Nagyon sok.

Öt óra segítség semmit nem jelentene? Ott nem lenne takarítás, csak mosás, vasalás.

2013. márc. 17. 22:27

Értem én. :)

Én ugyan nem járok suliba, de hétköznap az öt napból háromszor főzök, mivel sem én sem a férjem nem tud ebédelni a munkahelyen, csak amit itthonról visz. Hétfőn a hétvégi maradékot és csütörtökön ugyanazt, mint szerdán, mert akkor extra adagot főzök.

Pénteken lazulok, olyankor a mamánál vannak a gyerekek déltől szombat délig :)

6. zsuzsika83 (válaszként erre: 5. - Kismanó86)
2013. márc. 17. 22:25
Tudom, hogy nehéz, de néha sem. Errefelé 600 ft/óráért már simán van. Ha 1 hónapban 1x jön csak 5 órát, az 3000 ft. És 5 óra alatt azért puccba lehet vágni egy lakást, meg el lehet tüntetni rengeteg vasalni valót.
5. Kismanó86 (válaszként erre: 3. - Zsuzsika83)
2013. márc. 17. 22:22
Tökre igazad van, de nem telik rá sajnos. :-(
2013. márc. 17. 22:21

Hát piszok nehéz, de hátha valakinek van tanácsa. Én úszok az árral. :-)

Főzni nem főzök hétköznap, eszünk a munkahelyünkön, a kicsi a bölcsiben főtt ételt, estére már nem kell. Vacsira szendvics, max. bundáskenyér, ilyenek.

Hétköznap csak apró dolgokat csinálok. Pici rendrakás, mosogatás, nem megy több. Én este hatra érek haza, jó esetben lehetek egy órát a Lányommal, utána már fürdés, vacsi. Olyankor ő fontosabb.

Hú, jó zagyva lett. Nehéz nagyon. Ja, én még suliba is járok mellette. :-(

3. zsuzsika83 (válaszként erre: 1. - Caren36)
2013. márc. 17. 22:20
Szerintem ez az a szitu, amikor nem szabadna sajnálni egy takarítónőre időnként. Ha csak egy hónapban 1x v. 2 x jönne pár órára, akkor is könnyebb lenne a rendet fenntartani, Ráadásul megcsinálhatná még az olyan munkákat (vasalás, ablakpuculás...stb.), ami szintén nagyon sok időt vesz el. Én még csak a 2.-at várom, de 3 után valahogy így tervezem. Nem csak azért, mert szinte lehetetlen megcsinálni, hanem azért, mert ha már ennyit dolgozok, mint ti is, ahogy írtad, azt a kevéske időt szeretném a gyerekekkel tölteni, nem az állandó házi munkával. Meg persze jó lenne ha a hétvége nem a takarításról, hanem a közös családi programokról szólna nagyrészt.
2013. márc. 17. 22:17
Hogyan oldjátok meg, amikor egész este tanulni kell a naggyal, közben a két kicsi csak rajzol magában? De igen kell vele gyakorolni, mert dolgozat lesz, vagy a vereset harmadjára mondja fel, esetleg a matekházi még nektek is fejtörést okoz.
2013. márc. 17. 22:14

Másfél éve dolgozom újra, a második, harmadik gyerek után.


Elnyel a házimunka. Reggel semmire nincs idő, kelés, öltözés, indulás, három gyerek után, örülök, ha végre a munkahelyemen lehetek.


Délután ötre érünk haza, mosni kell, főzni kell, nem ártana összepakoni sem.


A párom igen sokat segít, a bevárárlás, néha a takarítás övé. Ha megkérem a két kisebbet ő viszi haza az oviból. (Ő még itthon a munka után maszekol)


Hétvégén mindent puccba vágok, de ahogy telik a hét úgy süllyed a ház........


Ti ezt hogy oldjátok meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook