Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan hízzon a 8 éves gyerek? fórum

Hogyan hízzon a 8 éves gyerek? (beszélgetős fórum)


15. ina87
2017. júl. 8. 18:06
minden képen orvos vagy agy turkász jobban mondva egy kis lelki beszélgetés,sok minden lehet a háttérben,valamint nem árt és gondolom ez új betegség lesz a szobából ki rángatni a gyereket,másként a gyerek nem mozog eleget sokat ülnek számítógép és a tv előtt így nincs mozgás ami azt eredményezi h nincs étvágy az h elmegy a gyerek az iskolába,óvodába az nem mozgás valamelyik gyerek még ott sem mozog eleget,aztán meg persze ebéd,vacsora időben alig eszik valamit a gyerek...
14. Durciful (válaszként erre: 1. - Pöttöm85)
2017. júl. 7. 18:50
Kedves Pöttöm. Ugyan sok év eltelt a topik óta, de hátha segít. Ezek itt a lisztérzékenység tűntei. Cöliákia panel vérvétel kell.
13. vica66 (válaszként erre: 12. - Pöttöm85)
2013. ápr. 3. 21:20

De korábban meg ezt írtad: "Orvosnál jártak vele. vérképe cukra pajzsmirigye.. minden ami ezzel kapcsolatos az orvos megnézte és rendben volt nála minden."

Mégse lehet ott rendben valami mert az a mennyiség, amit írsz tényleg nagyon kevés. Azért az én fiam nem ilyen szélsőségesen keveset eszik, bár rossz evő.

A keresztfiad esetében talán további vizsgálatok és egy pszichológus se ártana.

2013. ápr. 3. 18:29
Nem néz ki jól. Sokszor van rosszul. Túl sokszor nem vitték dokihoz. Próbálták az adagot emelni. De akkor már öklendezik ha csak meg hallja,h kicsit picit egyen többet. Az én 6 hónapos kislányom nagyobb mennyiséget eszik meg mint a 8éves keresztfiam. A kis srác még mindig a baba kori tálkájából eszik de az adag már attól is kisebb. Egy fél palacsinta is sok már neki. A pohárba is épp csak a nyelve hegyét dugja. Próbálták már szépen kérni próbálták "csúnyán". Semmi. Nem érdekli semmi.
11. vica66 (válaszként erre: 7. - Pöttöm85)
2013. ápr. 3. 14:42
Pöttöm, akkor abban lehet reménykedni, hogy talán a kamaszkor meghozza az étvágyát. Az én fiam most talán picit többet eszik (talán mert már nem nyaggatjuk ezzel folyton), de még most is minden más fontosabb, mint az evés.
2013. ápr. 3. 14:08

Peritol-t szedett már ?

(vényköteles)

9. 731e5b9ffb (válaszként erre: 7. - Pöttöm85)
2013. ápr. 3. 14:06
Ha nem eszik, akkor nincs az a táplálékkiegészítő/ multivitamin ami segítene. Ha megpróbálna tudatosan picivel egyre nagyobb adagokat enni, akkor tágulna a gyomra. Sok folyadékot is igyon, az is tágíthatja neki.
8. Krisz42 (válaszként erre: 7. - Pöttöm85)
2013. ápr. 3. 14:05
Ha ő jól érzi magát,akkor hagyni kellene.Lehet,h a sok orvoshoz mászkâlás is jobban kibillentette lelkileg.Ha nem foglalkoznának vele,talán javulna a helyzet.
7. Pöttöm85 (válaszként erre: 5. - Vica66)
2013. ápr. 3. 14:01
Így van ez nálunk is. Sportol is. Orvosnál jártak vele. vérképe cukra pajzsmirigye.. minden ami ezzel kapcsolatos az orvos megnézte és rendben volt nála minden. Nem szeret enni.
6. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Pöttöm85)
2013. ápr. 3. 13:58
Egyébként az egészsége is rossz, vagy azzal nincs baj?Az én lányom is nagyon sovány volt és pici is a korához képest,pedig ő is evett,rajta se látszott.Mivel egyébként semmi baja nem volt,mozgékony,energikus volt,én nem aggòdtam.Aztán 13éves korára felszedett pár kilót,formás feneke,combja let,mellei is elkezdtek nőni.Viszont 150cm marad és 33-as a lába-mérges is,h nincs rá csak gyerekcipő.
2013. ápr. 3. 13:54

Látni kéne, mennyire sovány. Gondolom látta orvos elégszer, esetleg ki is vizsgálták, nincs-e valamilyen egészségügyi problémája? Nem fáradékony?

Az én fiam is rossz evő volt világ életében, most sokat nőtt is, rém sovány. De nem találtak nála soha semmit, energikus, élénk gyerek.

4. szafaripók (válaszként erre: 1. - Pöttöm85)
2013. ápr. 3. 13:50

Valószínűleg nem hazudik: ha mindig rossz evő volt, össze van szűkülve a gyomra.

KÉrdeztétek már, miért nem eszik? Gyerek-gasztrós, pszichológus????

3. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Pöttöm85)
2013. ápr. 3. 13:47
Esetleg a sok hülye mesterséges szer helyett talán kellene egy alapos kivizsgálás, hogy nincs-e a háttérben valami szervi rendellenesség vagy krónikus betegség.
2013. ápr. 3. 13:45
Azt mondják a gyöngy hagyma meghozza a gyerek étvágyát.
2013. ápr. 3. 13:43
8 éves kisfiú iszonyatosan sovány. Nem hajlandó enni. Van hogy amit szeret abból eszik de abból sem kielégítő mennyiséget. Már baba kora óta rossz evő. De most már kritikussá fájlút a helyzet. Már mindent kipróbáltak. Béres csepp, c- vitaminok tömkelege, lechitin vitaminok... táplálék kiegészítők, multivitaminok, gyógyteák. Tényleg mindent. Volt egy jobb időszaka amikor már azt hitték minden rendben lesz.. evett. a mennyiség még akkor is is kevéske volt a korához képest de evett. Viszont hízni nem hízik. Most már kilátszódnak a csontjai csak bőr van rajta. Félelmetes. Attól félnek kórház lesz a vége. Ma reggel egy szelet kalácsból 2 harapott és azt mondta tele van. Nem tudják már mit tehetnének. Segítsen valaki. Az orvosok által felírt vitamin illetve étvágy gerjesztő cseppek tabletták sem segítettek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook