Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan hagyjam abba az antidepresszánst? fórum

Hogyan hagyjam abba az antidepresszánst? (beszélgetős fórum)


2016. szept. 5. 08:22
Mindenképpen kérjél segítséget orvostól szerintem!
2014. nov. 24. 08:34
fokozatosan szedjel be belole kevesebbet.
26. Cucicsillag (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2014. okt. 13. 22:58
Abban egyetertek, hgy nem mindenkinek jo ugyanaz a modszer, ez fix! Mint lehtoseg sztem erdemes kiprobalni-nyilvan ez az en tapasztalatom es tobbre tartom,mint a tablettakat. Viszont erdemes tobb emberhez is elmenni, mert ronda szoval elve, felhigult a szakma es sok olyan is foglalkozik vele, aki nem ert az emberek nyelven 😀
25. Cucicsillag (válaszként erre: 20. - Naplemente.)
2014. okt. 13. 22:52
Irtam privit!
2014. szept. 26. 18:38
Köszönöm
2014. szept. 26. 07:47
Már mindent elmondtak előttem, dokival beszéld meg, hogy érzed most magad, mitől félsz, és hogyan ,milyen adagcsökkentéssel hagyd abba.
22. Bucóka20 (válaszként erre: 19. - Cucicsillag)
2014. szept. 25. 15:52

Valószínű h simán abba tudnám hagyni,de azért csak bennem vana félsz,mint ahogy már azt le is írtam.

Természetesen annak idején nem a semmire írta fel a doktornő,hanem elég komoly pszichés problémám volt,amire csak a terápia vagy csak a sport vagy csak a dumáljuk ki magunkból a problémát nem használt.

Ahogy elkezdtem szedni még rosszabbul lettem mint előtte voltam,hiszen a szorongáscsökkentő minden tünetet felerősített,de ezt el is mondta az orvos.

Aztán elkezdett javulni a dolog...végül sikerült kimásznom belőle.


Elméletileg az agyban egy bizonyos dolog nem úgy működött ahogy annak kellett volna.

Konkrét oka nem volt,mindig is érzékeny típus voltam.....



Ma már csak azért szedem,mert még nem határoztam el magamban h jó,akkor most elkezdem csökkenteni,aztán lassan abba hagyom.


De bármikor elkedhetem abba hagyni.

21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Cucicsillag)
2014. szept. 24. 22:53

Pont a kineziológiáról beszélt egyik ismerősöm, hogy olyan nincs, hogy mindenkinek jó valaki, vagy valamilyen terápia, gyógyszer, mert van aki "vevő" pl. a kineziológiára, van aki nem, még családon belül is.

Nem biztos, hogy rossz valaki valamiben,hiszen nem vagyunk egyformák, nem mindenkire hat egyformán egy módszer.

20. Naplemente. (válaszként erre: 19. - Cucicsillag)
2014. szept. 24. 22:37

Tudnál nekem adni egy jó kinezes elérhetőségét?

Előre is köszönöm.

19. Cucicsillag (válaszként erre: 18. - Bucóka20)
2014. szept. 24. 22:27

Ertelelek, de akkor car kinezesnel vtal, mert elvileg ugy oldodik meg a problema, ha " feldolgozzuk"

Tehst, ha szukseged van x gyoszra, nyilvan van vmi a hatterben, amiert nem tudsz nelkule meglenni.

Ha nem maradtak tuskek, akkor miert szeded ill.mire azt a cuccot? A dokid nem probalt leszoktatni rola mar?

Mivel, nincs is miert szedned, ha jol ertem :)

18. Bucóka20 (válaszként erre: 16. - Cucicsillag)
2014. szept. 24. 22:04

Igen , jártam kineziologusnal de nem sokat segitett,pillanatnyilag jo volt,de nem o jelentette a hosszutavu megoldast.:S:)


Hosszu ez az egész,hiten régen voltam már 18-19 éves amikor ez az egész elkezdodott.

A mult mar nem erdekel,annak idejen ,kiforgattak rendesen.


Nekem a beszelgetes sosem jelentett problemat es bennem nem maradtak tuskek stb ami ilyet idezett volna elo.


Inkabb mar csak a jovomre szeretnek koncentralni.:)

17. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - Bucóka20)
2014. szept. 24. 22:00
Jo otlet, de kll melle az ok kideritese es a kivalto ok megszuntetese (marmint agyban)
16. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2014. szept. 24. 21:58

Mindenkeppen fokozatosan, ne hirtelen :)

Masreszt ugyanakkor kerss fel egy szakembert, aki fenyt derit arra,mi all a hatterben. ( a kinez pl.tudatalatti dolgokat is felderithet :)

Kineziologia,bocsi :)


Baboca elott mindenkepp le kell jonnod a szerrol, de menni fog! :)

Azt pedig ne programozd, hgy lesz is :)

15. Bucóka20 (válaszként erre: 14. - Madine)
2014. szept. 24. 21:55

Köszönöm a tanácsod,annak idején évekkel ezelőtt jártam mindkettőhőz.


Persze h ragaszkodok hozzá,hiszen 6 éve van velem.

És bennem van a félsz h mi lesz HA abba hagyom es utana meg rosszabbul leszek.

Sajnos nem felejtettem el,h annak idejen mennyit szenvedtem,egy pokol volt.

14. Madine
2014. szept. 24. 21:50
Szia! Szerintem, ha ennyire ragaszkodsz még hozzá, akkor érzelmileg nem vagy stabil. Keress fel pszichológust vagy kineziológust, aki tud segíteni. Tudom milyen szorongással élni nap mint nap, nekem kineziológus segített. Sok sikert!!!!
13. Bucóka20 (válaszként erre: 11. - Naplemente.)
2014. szept. 24. 21:49
Igen,én is a hosszu tavra leszek kivancsi.
12. Anyagi
2014. szept. 24. 21:40
Fokozatosan!
11. Naplemente. (válaszként erre: 10. - Bucóka20)
2014. szept. 24. 21:30

A barátnőm is ezt mondta, sőt a férjem is hízott tőle. :S

A férjem a napokban szokott le róla, kíváncsi vagyok, hogy sikerül hosszabb távon.

10. Bucóka20 (válaszként erre: 6. - Naplemente.)
2014. szept. 24. 21:22

Nem tudom h a gyógyszertől e vagy sem,mert sosem voltam vekony,de igen,dagi vagyok.


Ezert hagytam abba a fog gatlot is,es ezt is reszben ezert IS akarom abba hagyni,mert eleg nagy sulyfeleslegem van.

9. Bucóka20 (válaszként erre: 7. - Yuppita)
2014. szept. 24. 21:20
:) Jó ötlet nagyon.
2014. szept. 24. 21:19

Nagyon jó ez a doktornő,annak idején szó szerint ő mentette meg az életemet.

Régebben surun jartam hozza,felülvizsgalat meg beszelgetes meg minden anyam kinyja.

Utolso alkalommal amikor voltam,más miatt kellett mennem és akkor kérdeztem ráa a gyógyszerre h abba hagyhatom e?

Beszélgettünk és mondta h igen.


Elmondta h hogyan kell , fokozatosan stb...

A pontos adag elhagyasra mar nem emlekszem sajna szita az agyam.


Nem a gyakorlati elhagyasra gondoltam,hogy hogyan csinaljam hanem erzelmileg stb.:)

7. yuppita (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2014. szept. 24. 21:12
nem vagyok doki, de én a helyedben, beszereznék valami vitamint ami pont úgy néz ki mint a gyógyszered, majd elkezdeném azt szedni helyette.néha kicsit át kell verni magunkat a jó cél érdekében:)
6. Naplemente. (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2014. szept. 24. 21:12

Legalább 2 hetente negyeddel kell csökkenteni leszokáskor. Az egyik barátnőm is ezt szedte és sikerült neki lefogyni. Te nem híztál a gyógyszertől?

Sok sikert kívánok a leszokáshoz.

2014. szept. 24. 21:11
es ahogy irtak, csak orvosi ellenorzes mellett, amennyiben o ezt jonak latja
2014. szept. 24. 21:09

1. fokozatosan csokkentve az adagokat (pl. hetenkent 1/4-del)

2. teli idoszakra nem ajanljak az abba hagyasat

2014. szept. 24. 21:06
Keress egy másik dokit,aki nem mond hülyeségeket,hanem ha úgy látja,hogy abbahagyhatod,(vagy nem)akkor vezet.Elmondja,mit kell tenned.
2. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2014. szept. 24. 21:06

Nem ismerem a gyógyszert, de ha csak ilyen kis adag, akkor két héten keresztül, és fél szemével, vagy ha lehet negyedelni, akkor úgy :)


Egyszerre semmiképpen ne hagyd abba.

2014. szept. 24. 21:02

Röviden 6 éve szedem,kisebb megzsakitas volt 1x meg nagyon regen,de akkor ujbol elkedtem szedni,mert nem voltam jol.

Már a pszcihiater(em) regen mondta h abba hagyhatom és most már nem csak magam miatt kell akarnom,hanem előbb utóbb babát szeretnénk és én jóval előtte abba szeretném hagyni.


Évek óta tünetmentes vagyok.

De icike piciket megis felek.


Van vaalkinek tapasztalata?

Citapramot szedek 20mg-osat napi 1 szemet.

Generalizált szorongásom volt van lesz.:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook