Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan győzzük le a falánkságot? fórum

Hogyan győzzük le a falánkságot? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
22. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Panna.33)
2019. okt. 29. 10:50

A KalóriaBázist csak mankónak használom, olyan tájékoztató jelleggel, nálam semmi nincs kőbe vésve, elsősorban a szervezetemre hagyatkozok, de jó látnom, tudnom, hogy deficittel zártam, és nem túlzabáltam.


Nem én számolom a kcal-t, amit főztem, ettem, felvésem, és a sok-sok előjött azonos nevű receptből kiválasztom azt, amelyet úgy, vagy hasonló módon készítettek. Ugyanúgy felvésem rá, hogy azon a napon mennyit gyalogoltam, lépcsőztem, stb. és megnézem a végeredményt...

21. 55Judit (válaszként erre: 20. - Cinder ella)
2019. okt. 29. 10:44

[link]

Itt görgessél le a pajzsmirigyig. Majd a pajzsmirigyes cikkek címszavaiból válaszd ki azt ami érdekel. Mikor hírlevélben kaptam ezeket nagyon hasznosnak ítéltem meg.


Máshonnan kiderült az ásványanyagok pótlásának fontossága is, erre én a Huminiqumot találtam legmegfelelőbbnek. Kb 80 féle ásványianyagot, nyomelemet tartalmaz a megfelő arányban.Szedem is 3 hónapja, és érzem hogy sok minden vált jobbá bennem máris. Ezt megtartom állandóra.

20. cinder ella (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2019. okt. 29. 10:34
A pelaolitos ember :) nekem így van a fejemben. Na paleolitot próbáltam egy ideig még régebben, el is indult a fogyás, de a teljes tejtermék megvonásból egy idő után állandó izomgörcsök lettek, így feladtam egy idő után. Mielőtt írjátok, igen, próbáltam pótoli, szedtem kálcium, magnézium tabit. De persze nyitott vagyok, szívesen olvasok, köszi! Jöhet, ha van forrás!
19. cinder ella (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2019. okt. 29. 10:30
Annyira aranyos, vagy de én ezekhez tartom magam! Még gyümölcsöt sem eszek! Nem eszek gabonaféléket sem (max elvétve havi 1x bulgurt egy kevesen, vagy rizst pár falatnyit.) és semmi cukor!!!
18. Panna.33 (válaszként erre: 6. - Cinder ella)
2019. okt. 29. 10:29

Nekem is alulműködik a pajzsmirigyem.

Év elején kalóriabázist használva még fogytam is, aztán azt mondták, hogy a kakoriabázis nem jó, mert pontatlan, ezzel sikeresen beadagoltam egy adag leszarom tablettát. 😁


Most megint elkezdtem.


Sóvárgás nekem is van.

Szerintem a hormonháztartás okozza.

Én nem tudom, mit lehet ellene tenni. Igyekszem nemet mondani, vagy lemozogni, ha nem sikerül.

17. Epresturmix (válaszként erre: 7. - Cinder ella)
2019. okt. 29. 10:28
Nem is rád értettem, hanem magamra. :)
16. 55Judit (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2019. okt. 29. 10:25
Én fehérliszt helyett teljes kiürlésűt és durum lisztet, + rostot. Fehér cukor helyett Xukor zérót (eritrit). Fehér rizs helyett barnát, és bulgurt.
15. 55Judit (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2019. okt. 29. 10:22
OK a pajzsmirigyem.
14. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Cinder ella)
2019. okt. 29. 10:21
Én a fehér liszt helyett a Teljes Kiőrlésű lisztet használom, a fehér cukor helyett gyümölcs cukrot, igaz abból is 25 dkg. elég 3 hónapra, fehér rizs helyett bulgurt. Egészen jól elvagyok ezekkel.
13. 55Judit (válaszként erre: 10. - Cinder ella)
2019. okt. 29. 10:20
Kemény dió. Hála Istennek a pajzsmirigy alulműködést csak olvasás alapján ismerem, de azt tudom, Szendi Gábor írásaiban sok okosság van ezzel kapcsolatban amiből tudnál meríteni te is. Kérdés édekel-e, tudsz-e a lelőhelyről.
12. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Cinder ella)
2019. okt. 29. 10:18

[link]


Itt nézd át a gabonafélék, gyümölcsök, cukrok, hasonlók GI %-át (utolsó oszlop), az alacsony %-kal rendelkezőkben a ch lassan bomlik, tehát ritkábban éhezünk meg, ráadásul a cukorszintünk sem ugrál olyan mértékben.

Alacsony GI = 0 - 55 %

Közepes = 55 - 75 %

Magas = 75 - 100 %

Amit tudsz, cseréld le alacsonyra, ritkábban fogsz megéhezni.

11. 55Judit (válaszként erre: 6. - Cinder ella)
2019. okt. 29. 10:17

Én úgy érzem, mikor több rostot és fehérjét eszem, nemigen jön rám a nassolhatnék. Pl. sütök szinte szénhidrátmentes zsömlét és abból eszek 1-et egy pici sült hússal, vagy 1 tükörtojással, vagy 1 szelet saját baromfisonkával, úgy jóllakok mint a duda, és meg sem kívánok sokáig semmit. Persze variálni kell az ízeket, hogy ne legyen unalmas.

Nekem a kalória számolgatás végképp nem jött be. Amit most kezdtem szedni étrend kiegészítőt, küldtek vele egy segítséget, melyben többek között az állt, hogy naponta csak 2-3 alkalommal együnk, 80% telítettségig. Így alacsonyan tartható a vércukor és az inzulinszint. Hát nekem a 3x-i evésre szükségem van.

10. cinder ella (válaszként erre: 4. - 55Judit)
2019. okt. 29. 10:13
:) Persze ez nagyon logikus. Megint egy DE. De pajzsmirigy alulműködés és cukrobetegség miatt nem szabadon választott tevékenység. :) Az egészségemért teszem. Nem eszem egyáltalán finomított cukros cuccot, már nagyon régóta, de egy éve már tésztákat sem, sem péksütike, sőt már rizst is csak nagyon elvétve.. Amikor nasizok, akkor eszek egy kis sajtot, vagy sonkát, vagy szalámit, vagy pár szem diabetikus kekszet.. jellemzően mikor a tízórai lenne vagy uzsi.. meg vacsi után :D :D jajj...
9. Epresturmix (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2019. okt. 29. 10:12
Ezt saját magamnak alakítottam így, mert megfigyeltem magam, mire hogyan reagálok. Én eszek nagy tányêrból, a merîtêsre odafigyelek. Plusz ugye szedek savcsökkentőt, de ez nem azt jelenti, hogy akkor mértéktelen zabâlást folytatok le, mert a gyógyszer úgyis helyretesz. Eddig kétszer zabâltam túl magam. Felfordultam. :( Soha többet mohóság!
8. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - 55Judit)
2019. okt. 29. 10:11

Judit! Akartam már kérdezni tőled, hogy a pajzsmirigyednél minden oké? Nálam is addig nem mozdultak a kilók lefelé, amíg el nem kezdtem szedni a pm. alul-ra a szükséges kapszulákat. Éveket vesztegettem el miatta.

Így, ahogy írod. Idősebb korban már nehezebb, megbecsülünk minden dekát, és valóban nem fogyózni kell, hanem totál kidobni mindent, ami nem igazán egészséges, és helyette berakni valami mást.

Én is előnyben részesítem az alacsony GÍ %-ba tartozó kajákat, sokkal jobban telítenek és ritkábban éhezek meg.

7. cinder ella (válaszként erre: 3. - Epresturmix)
2019. okt. 29. 10:09
Én nem zabálok be. Talán félreérthető voltam. 1200-1400 kalória között eszek! És odafigyelek mit eszek. Főleg a szénhidrátokra, mert cukros vagyok. De a kajavágy még itt van.
6. cinder ella (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2019. okt. 29. 10:08
Orvosi utasításra napi 5x kezdtem enni. Hiába tartottam a megadott paramétereket, úgy sajnos nem fogytam. Bár nem volt nasikényszer ez igaz. AZtán olvastam egy doki blogját mekkor baromság a napi 5xi kajálás, azzal nem lehet fogyni, plusz a hasnyálmirigy vagyis az inzulintermelés folyton pörög, nincs szünet, hogy megpihenjen. Ő a napi 3x-i étkezést javasolja. Erre szoknék vissza, ami amúgy nekem régen rendben is volt. Amúgy cukorbeteg vagyok pajzsmirigy alulműködéssel. De meg fogom próbálni a kalóriabázist. Csak ez nekem kb olyan mint amit a gyerekem mondott appot, hogy rámszól x óránként, hogy mozogjak... ha éppen hajtás van, nem fogok felállni, csak mert egy gép azt mondja.. Én a vágy megszünését szeretném elérni! Nyilván idővel sikerül :D
5. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Epresturmix)
2019. okt. 29. 10:06

Ez a "mit-mivel-mikor" a Testkontroll szerinti módszer, vagy a saját gyomrod által diktált módszer??

Mondjuk arra már én is átálltam régen, hogy egy-egy evésnél kevesebbet egyek, Azzal kezdtem, hogy vásároltam gyerek-tányért, és kb. másfél hét alatt beállt a gyomrom, nem kellett repetázni. :))

4. 55Judit (válaszként erre: 1. - Cinder ella)
2019. okt. 29. 10:04

"amíg nem kezdtem diétázni célirányosan, nem is nagyon érdekelt a kaja" - Nem jellemző hogy megmondjam bárkinek is mit csináljon, de nem lehet hogy leírtad a megoldást? Ne diétázz! Egyébként sem származik belőle semmi jó, mert amikor abbahagyod, felrohan rád egy csomó zsírpárna és teljes erőből beléd kapaszkodik.


Én idősödöm. Érezhetően lassul az anyagcserém annak ellenére is, hogy évek óta nem eszem finomított cukrot(nagyon elvétve), finomított lisztet. Ha szénhidrát, csakis lassan felszívódó, de ha nem, akkor sok rostot mellé ami lassítja.


Kínlódok mert ennék valamit? Időnként még mindig van ilyen, de igyekszem egyre ritkábban enni ilyenkor, akkor is egészséges nasit: pár szem kesudió, 1 szem királydatolya, 1 szem paradió, ilyesmi. Éppen a mai napon bevetettem egy anyagcserét fokozó étrend kiegészítőt is, mert a pussz kilók sehogy nem akarnak távozni bármit is csinálok. Ebben napi torna, és 1 órányi gyors gyaloglás is beletartozik.

2019. okt. 29. 10:00
Nekem ezt a szervezetem hamar megoldotta. Elsavasodtam. Sokat voltam rosszul a bezabâlâsok után, így kénytelen vagyok nemet mondani bizonyos ételekre. Odafigyelek arra, hogy mit eszek, mivel eszem, mennyit. Amikor érzem, hogy elég volt, megállok. Nem nehéz amúgy. Nem szeretek kínlódni. Nem éri meg.
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Cinder ella)
2019. okt. 29. 09:56

- Egyrészt a KalóriaBázist vezetem, azt akkor sem hagytam abba, amikor beláttam, hogy nem fogyózni kell, hanem totál étkezési mód = életmód váltást végrehajtani.

Tehát az ad egy bizonyos kontrollt.

- Rávenni, rászoktatni magamat, magunkat arra, hogy napjában többször, de csak keveset enni, így a napi kcal-keretet sikerül tartani. Ennek viszont szerintem ott a lényege, hogy rendszeresen kb. ugyanabban az időpontban együnk: Reggeli-Tízórai-Ebéd-Uzsonna-Vacsora. Ez esetben a szervezet hozzászokik, és mi sem fogunk egész nap nasizni! Az uzsonna és tízórai nálam mindig valami gyümölcs, paradicsom, 1 db. uborka nyersen, akármi hasonlók, amikben szinte semmi kcal, semmi ch, csak éppen becsaptam magamat. De ez külön jó a szervezetnek, kell a vitamin. :))

- Olvastam olyat is, hogy amikor a szervezetnek bármilyen vitamin hiánya van, olyankor is éhség-jelet küld az agy, vagyis vacsora után 1-2 órával már nem a második vacsorához terítek, hanem 2-3 deci vízbe valamilyen pezsgőtablettát, és totál el is felejtem, hogy mi volt előtte 10 perccel.


De én is, mi is szívesen fogadunk újabb ötleteket, hogy te eddig mit találtál jónak?

2019. okt. 29. 09:45
Hogyan győzzük le a falánkságot, vagy nevezzük ehetnéknek, nasi vágynak, evéskényszernek, kajafüggőségnek....?? Ki mivel tudja kordában tartani? Mikor hosszú távú életmód váltás van, tehát nem egy pár hetes vagy hónapos diétát folytat az ember, és tulajdon képpen, még tartható is az étrend. Egészséges is. És itt jön a DE! De folyton motoszkál az ember fejében, hogy úgy bekapna egy falat kaját azon kívül amit mára beütemezett. De úgy elveszti a hatását, amiért elkezdte. Most komolyan. Rengeteget dolgozok, általában nincs időm ezzel foglalkozni, és amíg nem kezdtem diétázni célirányosan, nem is nagyon érdekelt a kaja... eszembe sem jutott, csak mikor ránéztem az órára, hogy basszus, délután van és nem ebédeltem. Na ez megváltozott.. De én ki akarom söpörni a fejemből ezeket a sóvárgó gondolatokat.. kitenni a szűrét a kajafüggésnek. Jelen pillanatban ahoz tudnám hasonlítani, mint amikor a cigit tettem le... a megvonási tünetek :D Meséljetek, nálatok van ilyen? És sikerült megfékezni? Mi a módszeretek?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook