Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan győzzük le a falánkságot? fórum

Hogyan győzzük le a falánkságot? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
52. Panna.33 (válaszként erre: 45. - 55Judit)
2019. okt. 29. 14:08
Valamit nagyon rosszul csinálhatnak a gonosz háttérhatalmi összeesküvők, hiszen az átlagéletkor és a népesség is elég szépen növekszik folyamatosan.
51. Napsugár8 (válaszként erre: 49. - Cinder ella)
2019. okt. 29. 14:05
Akkor mitől jön rád a falási roham?
50. unom (válaszként erre: 45. - 55Judit)
2019. okt. 29. 13:56
Igen, már az ókori Rómában, Spártában is ezt tették, sőt, állatokat is mérgeznek vele 😀
49. cinder ella (válaszként erre: 47. - 55Judit)
2019. okt. 29. 13:54
Teljesen egyetértek. Nem is élek ilyenekkel!
48. Lávli
2019. okt. 29. 13:48

Tejfalussyhoz 😳😳😳 már végképp nem szeretnék hozzászólni, mert akkor kidobnak innen, annyit meg nem ér.


Egyet mondok lányok és asszonyok, vigyázzatok a vércukor szintetekre és vigyázzatok az édesítő szerekkel!

Akkor könnyebben úrrá tudtok lenni a falánkságon.

🍓🍒🍎🍉🍍🍏🍐🥝🍇🍅🍄🥕🥑🍆🥜🌰

🍀🍀🍀

2019. okt. 29. 13:43

Hogyan győzzük le a falánkságot???


Pl. Ne vásároljunk félkész ételeket, csipszeket, felvágottakat, mert ezek tele vannak egy csomó kétes hatású adalékkal.


Én azt tapasztalom, ha többet mozgok, többet kívánok enni is. :D

46. 55Judit (válaszként erre: 45. - 55Judit)
2019. okt. 29. 13:37
Azért pontoztam ki egy szót, mert bejegyzés elküldés előtt azt írta a rendszer, hogy trágár szót használok, pedig nem az volt. Na mindegy, akkor annak a szónak a szinonimáját írom ide hogy érthető legyen: ferde hajlamú.
45. 55Judit (válaszként erre: 43. - Napsugár8)
2019. okt. 29. 13:35

Én is láttam a filmet. Egyébként nem a hamisítás a legnagyobb gond a sóval, hanem az ellenőrizetlen kálium tartalom. Sokkal több káliumot etetnek az emberrel mint ami hasznára válik. És nem elég hogy a szívbetegeknek megvan a maguk baja, még pluszban káliumot is szedetnek velük. Na mióta ilyenekről tudomást szereztem, azóta kezdtem el használni a tiszta sót. Már sok évvel ez előtt. A Himalája, Parajdi, tengeri sókban ellenőrizetlen a kálium mennyiség, de hogy biztosan legyen bennük bőségesen, még adnak is hozzá. Hallottatok a nátrium szegény sóról? Milyen dolog már ez is? Annyi kálisót (műtrágyát) tesznek hozzá, hogy rá lehet írni hogy nátriumszegény só. A szívesek persze ennek örülnek, mert velük el van hitetve hogy kevés sót kell fogyasztaniuk. Tiszta agyrém.


A titkos kálium adagolás kapcsán Tejfalussy írja meg a tutit: Ez a népirtás legegyszerűbb formája. A túlzott kálium fogyasztás idézi elő az ..... az utódoknál, minek következtében, nekik már garantáltan nem születik gyerekük. :)

44. Napsugár8 (válaszként erre: 43. - Napsugár8)
2019. okt. 29. 13:17
* "hogy nem tudd: = hogy tudd..."
43. Napsugár8 (válaszként erre: 29. - 55Judit)
2019. okt. 29. 13:17
Ismerem a történetet, meg a filmet is láttam a tv-ben ahogy a valódi himalája sót lehozzák. Ezt csak azért írtam, hogy nem tudd: nem az általad kifogásolt jódozott sót eszem, és nem is a közönséges konyhasót... mindegy, ezt már megszoktam, akárhonnét is származik. Egyébként pedig előbb-utóbb mindent hamisítanak, amiben pénzt látnak.
42. 55Judit (válaszként erre: 41. - 55Judit)
2019. okt. 29. 13:05
jav: kezeli, és nem gyógyul meg.
2019. okt. 29. 13:03

Jól eltértünk az eredeti témától. :))

Csak azért mert ketten is véleményt alkottatok orvos kontra Szendi témában, és mert sok éve érzékenyen érint engem ha egy általam nagyra tartott emberről degradáló véleményt olvasok - ami persze mindenkinek szíve joga, és őszintén elfogadom - még egy utolsót reagálok ha megengeditek:


Orvosnak hinni megengedett dolog, sőt sokan úgy vélik, kötelező és amit mond, szinte szent írás. Bátran lehet szedni a tablettákat, amiknek a mellékhatásaira idővel egyre több más tablettákat is kénytelen az ember szedni, de aki figyel, előbb vagy utóbb rájön, a betegségnek csak a tünetét kezeli, és gyógyul meg.


Bennem akkor rendült meg végérvényesen az orvosokba vetett hitem, mikor rájöttem hogy a tablettától nem gyógyulok meg. Majd amikor nem csak 1 súlyos, és maradandó egészségkárosodást is okoztak nekem orvosok, végképp betelt a pohár. A másik dolog, rájöttem hogy egészségre vonatkozó tanácsot csak egészséges embertől fogadhatok el. Tudva levő, orvosaink nagy százaléka igen beteg.


Bár egy matematikus is adhat egészségre vonatkozóan hasznos tanácsot, főleg ha évtizedek óta beleássa magát a témába, viszont Szendi nem matematikus, hanem pszichológusként végzett. Azután mikor napvilágra hozta a pszichiátria disznóságait, súlyos pereket akasztottak a nyakába, amit rendre meg is nyert.


Végezetül egy idézet a lentebb belinkelt cikkéből, bár nem gondolom hogy titeket érdekel, de a teljesség kedvéért ideteszem:

"A "tények és tévhitek" webszájtot azért hoztam létre, mert úgy vélem, tenni kell valamit azért, hogy ne borítson el minket a tudományos szemét, hogy ne hintsenek port az emberek szemébe, ne mérgezzenek százmilliókat olyan gyógyszerekkel, amelyek hatástalanok."

[link]


Nem akarom senkivel elfogadtatni a saját nézeteimet, véleményemet. Viszont megengedem hogy elgondolkodjatok azon, hogy én az idő múlásával egyre egészségesebb vagyok. Most 64 évesen, mikor ilyentájt az embereknek inkább romlik az egészsége mint javul. Kivétel az a károsodás, amit az orvosok okoztak. Ezek megmaradnak, és nagyban rontják a hosszú élere való esélyemet is. Nem sorolom fel, de pl. az egyik károsodás miatt csökken a tüdőm légzőfelülete. De már túljutottam a lelki részén, már tudok együtt élni vele. :)

40. Panna.33 (válaszként erre: 39. - Panna.33)
2019. okt. 29. 12:27
Én is így vagyok vele, én a szakembereknek hiszek, és szempont még, hogy a bizonyítékokkal, kutatási eredményekkel érvelnek, nem anekdotákkal.
39. Panna.33 (válaszként erre: 37. - Lávli)
2019. okt. 29. 12:24
❤️
38. Lávli (válaszként erre: 36. - 55Judit)
2019. okt. 29. 11:59
Jó étvágyat! :)
37. Lávli (válaszként erre: 35. - 55Judit)
2019. okt. 29. 11:58

Az szupi, ha angol nyelvű forrásokat tudsz olvasni, én sajnos nem, de jók nekem a magyar orvosok.

Isten őrizz, hogy Szendi-témába belemenjek, vitába bonyolódjak, de annyit mindenképpen el kell itt most mondanom, hogy nekem az egészségről, betegségekről orvos beszéljen, ne matematikus!

Mások vagyunk, tiszteletben tartom.

2019. okt. 29. 11:50
Megyek, jó volt veletek. Mindjárt kész az étel, délután még benézek. Sziasztok. :)
35. 55Judit (válaszként erre: 33. - 55Judit)
2019. okt. 29. 11:49
Még annyit hozzátennék, Szendit azért szeretem olvasni és megfogadni tanácsait, mert minden írása alatt nagyon sok azt igazoló forrásra hivatkozik. Másrészt azért is hiteles ő számomra, mert már személyesen is volt nagy segítségemre önzetlenül.
34. Lávli (válaszként erre: 33. - 55Judit)
2019. okt. 29. 11:48

Ugye! :)

Szívesen

33. 55Judit (válaszként erre: 31. - Lávli)
2019. okt. 29. 11:47
Köszönöm. Valószínű, mindannyian jó szándékból ajánljuk az általunk olvasottakat, és ami nálunk bevált. Mindenkinek más és más, mert másak vagyunk. :)
32. Lávli (válaszként erre: 31. - Lávli)
2019. okt. 29. 11:40

ja, a link.


[link]

31. Lávli (válaszként erre: 27. - 55Judit)
2019. okt. 29. 11:39

dr. Benkő Éva csak egy az orvosok közül, aki ezzel a témával foglakozik, nincs időm mindent linkelni. Azért az Ő szavait érdemes elolvasni annak, aki falakba ütközik a diétája során, és megoldást keres.


"Az édesítőszerek, önmagában az édes íz, CH tartalom nélkül is, a vegetatív idegrendszeren keresztül inzulinszint emelkedést okozhatnak (ezzel kapcsolatban vannak pro és kontra adatok is)" - csak egy mondat az írásából, illetve az sem elhanyagolható, hogy az orvosok szerint az édesítők a bélflórát is tönkre teszik.


Én sokkal jobban érzem magam édesítők nélkül, mióta elhagytam őket. Nem muszáj engem követni, csak jó szándékkal osztottam meg az olvasott és a gyakorlati tapasztalataimat.

30. 55Judit (válaszként erre: 26. - Cinder ella)
2019. okt. 29. 11:33
Én is gratulálok! Nálam 20 évig tartott a pénzkidobás és egészségkárosítás e téren.
29. 55Judit (válaszként erre: 25. - Napsugár8)
2019. okt. 29. 11:32

Te egy igazán erős nő vagy! Tudom milyen a cigit elhagyni. :)

A himalája sódon nézd meg honnan származik. ha pl. Ausztriából, nagy valószínűséggel hamisítják. Olvastam erről a színezésen át sok mindenről. Arról is, hogy a himalájában ahol valóban fellelhető a bányászható só, egy vékony, meredek ösvény vezet. Szamarakkal járják, de egyszerre csak 1 szamár mehet fel, utána le. tehát azt a több tízezer tonnányi sót amit a viágban vásárolnak himalája só néven, képtelenség egyetlen szamárral lehordani. de engem ez nem érint, én tiszta sót fogyasztok.

28. Napsugár8 (válaszként erre: 26. - Cinder ella)
2019. okt. 29. 11:31

Én is gratula neked!

Én lassan 10 évvel ezelőtt, azóta nem szívom, de nem is hiányzik.

27. 55Judit (válaszként erre: 23. - Lávli)
2019. okt. 29. 11:27

Az inzulinszit nem édes íz hatására emelkedik.

Én az édesítől közül az eritritet preferálom. csak édes, és minden hatása egyenlő a 0-val.

[link] Ebből mindenre fény derül.

26. cinder ella (válaszként erre: 25. - Napsugár8)
2019. okt. 29. 11:07
Gratula!! Én is most tettem le, 5 hónapja a cigit. Erős dohányos voltam, vagy 30 évig. :)
25. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - 55Judit)
2019. okt. 29. 10:57

Köszi, majd alaposan átolvasom. Nekem a gyógynövényben szelént, barna algát és himalája sót adtak. Azóta valóban nem fulladok, nem vagyok felpuffadva, vizesedve, és még a kilóim is lassacskán, de mennek lefelé...

Igaz, hogy bő 3 év alatt, de sikerült a közel 20 kg-ot leadnom, ami a cigi elhagyása után ugrott rám. Én még most is azt állítom, hogy a nikotin elhagyása okozta a szervezetemben azt a sokkot, hogy a pm. kiugrott a helyes működéséből. 43 éven keresztül adagoltam magamnak a nikotint, utána pedig 0. Mindegy, akkor is örülök, hogy letettem, most már csak abból a bő 10 kg-ból szeretnék, akarok!! leadni valamicskét, ami előtte is rajtam volt! :))

24. cinder ella (válaszként erre: 21. - 55Judit)
2019. okt. 29. 10:57
Hálás Köszi! Átnézem! A ketogén étrend plö számomra nagyon vonzó, csak a diabetológusommal nem tudtam még zöldágra vergődni. Van egy szuri amit a cukorra heti1x kell szúrni. emiatt nem tudok belevágni. Mikor nagyon kevés CH-t vittem be, pedig nem ketós szint akkor lement a cukrom 3 alá..
23. Lávli (válaszként erre: 11. - 55Judit)
2019. okt. 29. 10:52

Abban tökéletesen igazad van, hogy az inzulin szintben van minden titok nyitja. Ahogy hirtelen megemelkedik, jön a farkaséhség.

Minél több rost és fehérje bevitel a CH bevitel "kárára", annál biztosabb a normál (vagy ha valaki beteg, a viszonylag alacsonyabb) vércukorszint.


A fórumtémához:

Aki szán rá pénzt, annak tudom javasolni, hogy ruházzon be egy olcsó, jó minőségű vércukormérőre, 4-4500 forintért már lehet kapni Accu-chek-et.

Egészen meg lehet lepődni, hogy amíg tart a falós, farkaséhséges, nasizós időszak, sokkal magasabb értékeket lehet mérni, mint az ember sejtené.


4-5 nap, de max 1 hét alatt át lehet állni a CH szegény táplálkozásra, arra az időre nincs praktika. Csakis úgy megy, ha azt mondja az ember: NEM!

Végszükségben nekem a kölesgolyó vált be nagyon, finom is, kalóriaszegény is, egészséges is. Persze csak egy fél marokkal :)


Egyébként mostanában egyre több helyen olvasom, hogy az édesítős, energiaszegény dolgok (üdítő, csoki, stb) többet ártanak, mint használnak: becsapják a szervezetet, hisz édes ízt érezni, így megindulhat az inzulinválasz is azonnal, a vércukor ugrik az egekbe, és vonja magával az összes következményt.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook