Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan győzzük le a falánkságot? fórum

Hogyan győzzük le a falánkságot? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
112. 55Judit (válaszként erre: 111. - 55Judit)
2019. nov. 2. 12:32
jav: velejárója nélkül...
111. 55Judit (válaszként erre: 110. - Lávli)
2019. nov. 2. 12:31

Ha megkívánom, nekem is elég egy kevés. Újabban pár szem kesu dióval és 2 szem datolyával bűnözök délután, vagy sajnos este. De ez kielégít, oldja a feszültségemet, és elkönyveltem hogy ezért erre az egészséges nasira nekem szükségem van.


Tulajdonképpen nem vontad meg magadtól a szénhidrátot, mert a gyümölcsben van. Egészséges szénhidrát. Más lenne ha gyümölcs többi velejárója ékül ennéd a gyümölcscukrot magában. (Úgy szinte méreg.)


Áruld már el nekem milyen egészségügyi probléma kívánja meg a szénhidrátfogyasztást. Remélem nem a finomított cukrot és lisztet teszi kötelezővé.

110. Lávli (válaszként erre: 109. - Lávli)
2019. nov. 2. 09:38
Nem tudom, hogy ez nálam egyéni túlérzékenyseg e, vagy más is így van e ezzel, hogy tényleg nem falom állandóan, de az miatt a kevés miatt is állandóan kívánom.
109. Lávli (válaszként erre: 108. - 55Judit)
2019. nov. 2. 09:31

Dehát én egy pillanatig sem feltételeztem, hogy nyakló nélkül! 😱 Sőt, úgy látom, hogy nagyon is tudatosan és egészségesen táplálkozol!


Magamra, az én példámra, és a problémámra gondolva kérdeztem.

Az történt ugyanis, hogy tavasz óta minimalizaltam a szenhidrátot. Délelőtt gyümölcs, délután hús/zöldség, estefelé megint kis gyümölcs. Néha néha "bűnöztem". Tele lettem energiával egy hét után, nem kívántam egyáltalán édeset, semmi falási kényszer, semmi! Az első hét nehéz volt. :)

Aztán pár hónapja egy betegség miatt kénytelen vagyok CH-t enni.

És itt jön a probléma.

Állandóan azon jár az agyam, mit kéne nasizni. Milyen pogácsát vegyek a boltban. Be kéne kapni egy cukorkát elszopogatni. Mit süssek a férjemnek, amiből ugye majd lecsíphetek én is ... Stb.

Uralkodok magamon természetesen, de nagyon utálom, hogy ezekkel a gondolatokkal kell foglalkoznom, állandóan fegyelmezni magam, már már olyan, mintha valami függőséget éreznek. És tologatom a napokat, hogy maaaajd holnaptól nem eszem egyáltalán szénhidrátot.

Sokkal sokkal jobb volt úgy!

Csak ezért kérdeztem.

És majd összeszedem ám magam ...

108. 55Judit (válaszként erre: 107. - Lávli)
2019. nov. 2. 08:54

:D ! Mert erről írok, nem jelenti ám azt hogy nyakló nélkül eszem a szénhidrátot. Szafi palacsintát nagyon ritkán sütök, és hozzáadott cukor nélküli lekvárral eszem. Kenyérféleséget sem eszem minden nap, akkor is keveset.


Nem tartok kemény diétát, vagyis semilyet. Viszont barnarizst, bulgurt krumplit is eszem, és néha durum tésztát is, mert a kis nyugdíj miatt nem tehetem meg hogy az olcsó szénhidrátot kihagyjam.

Falánk nem vagyok, csak néha megkívánom az édességet. Ilyenkor az egészségesebbet preferálom:)

107. Lávli (válaszként erre: 106. - 55Judit)
2019. nov. 2. 08:45

Igen:))

A palacsinta-zsemle-kenyér nélküli étkezést próbáltad már? Az akármilyen liszt nélkülit?

106. 55Judit (válaszként erre: 102. - Lávli)
2019. nov. 2. 08:29

Látom Szafi oldalán hogy sokan tényleg nagyon rá vannak kattanva. Nekik valóban létforma. Nekem nem az, én csak próba képpen készítek ezt-azt. Egyedül a reform palacsintát állandósítom. Nála kaptam rá a bambuszrost lisztre, útifű maghéjat régen használok.

Néha sütök szénhidrát csökkentett zsemlét az ő rostkeverékével, de ezek nem az én zsebemhez vannak árazva hogy életformává tegyem.

Már a saját kitalált kenyerem is szénhidrát csökkentett, és annyira nem drága mintha teljesen Szafi cuccból lenne. Viszont az el kell fogadnunk hogy semmiből nem lesz semmi, és az egészségnek ára van. Úgy csináljuk hogy jusson és maradjon is. :))

105. 508cfd3589 (válaszként erre: 100. - 55Judit)
2019. nov. 1. 20:24
Összetett ételintolerancia miatt nekem csak a free termékek a jók,és azokból bízony nem sok finom van. Reform tele van nyomva kòkuszliszttel meg eritrittel ami nehezen emészthető így nálam kiesik. A free hajdinas palacsinta sem igazán jó, borzasztó mellekize van.de pizzát csak szafisat csinálok,az valóban jó.
104. Lávli (válaszként erre: 103. - Törpilla)
2019. nov. 1. 19:38
A rágó nem jó, mert beindítja az emésztő nedveket és még éhesebb leszel.
2019. nov. 1. 19:34
Sok vizet teát folyadékot kell inni. Rágózni többet.
102. Lávli (válaszként erre: 101. - 55Judit)
2019. nov. 1. 18:59

Ránéztem a receptre, kis túlzással nekem csak mákom lenne itthon hozzá ... :)

Ez a Szafis sütés-főzés egy létforma, egy külön világ, nem pusztán csak annyi, hogy kidobom a rizst és bulgurt veszek helyette.


Várom a bejgli-beszámolót!:)

101. 55Judit (válaszként erre: 97. - Lávli)
2019. nov. 1. 18:11
Holnap nem lesz itt mászkálás, nyugiban leszek és megcsinálom a bejglit. Mákos lesz, mert a diót törni kéne. :)
100. 55Judit (válaszként erre: 99. - 508cfd3589)
2019. nov. 1. 18:07
Hát így jártál. :) Nálam csak az expressz lisztkeverék a free, azzal semmi bajom, a többi ami van, az reform. A reform palacsintát agyon imádom pl. Finom édes és vaníliás, nagyon puha, könnyű kisütni nem szakad. Füge lekvárral eszem. A rostkeveréke is nagyon jó. Nem sok mindet vettem még. Van hajdinás palacsinta lisztkeverékem is, az free, és még nem próbáltam. Írja Szafi az oldalán is, hogy finomabb sokak szerint a reform. Nem baj, majd keresek recepteket hozzá, nem csak palacsintához lehet használni.
99. 508cfd3589 (válaszként erre: 98. - 55Judit)
2019. nov. 1. 16:35
Nekem sok szafi termék teljesen ehetetlen. A free kenyerek még muffin piskóta lisztet borzasztoak. De a pizzás lisztet nagyon szeretem és a fánkot is. De a kenyér ment a kukába.
98. 55Judit (válaszként erre: 97. - Lávli)
2019. nov. 1. 09:08

Jó! :)

Szafi receptjei mellett nehéz legyőzni a falánkságot.


Eredetileg nem bejglihez vettem a lisztet, de tegnap olvastam hogy készül, pont minden van itthon, néztem a fotókat, olvastam a véleményeket, hát úgy jártam vele mint a csirkemell sonkával. Nem nyugszok míg meg nem csinálom. :D

97. Lávli (válaszként erre: 96. - 55Judit)
2019. nov. 1. 09:04

Ez tényleg így van, jár az agyam, mint a motolla :)) képzeletben már 10 féle megvolt :))


Ránézek majd a bejglire délután. Légyszi, írd majd meg, hogy ízlett!

96. 55Judit (válaszként erre: 95. - Lávli)
2019. nov. 1. 08:53

Örülök hogy ízlik. Ezt eddig bárkinek ajánlottam, az első adag után kivétel nélkül mindenki azon filózik, milyen ízesítéssel, vagy zöldségekkel készítse legközelebb. :)


Én most a bejglit akarom kipróbálni ma, vagy holnap. Szintén Szafitól. Tegnap szénhidrát csökkentett zabos zsemléket sütöttem. Ez is pofon egyszerű, gyors, és csúcs. :)

95. Lávli
2019. nov. 1. 07:48

Tegnap elkészítettem az 55Judit által linkelt receptet, pulykamellből.

Nem tudok eléggé dicsérő szavakat használni, nagyon köszönöm a receptet!

Nálunk itthon ezentúl csakis hasonló felvágottak lesznek.

94. 55Judit (válaszként erre: 93. - D99d6840f5)
2019. okt. 31. 09:43
Nekem az életkorom miatt is egyre lassúbb már anyagcserém, plusz munka ennek is a visszafordítása. De kreatív vagyok még mindig, ezért természetesen vannak újabb praktikáim amit kipróbálhatok magamon. :))
93. d99d6840f5 (válaszként erre: 92. - 55Judit)
2019. okt. 31. 09:37

Szerintem vagyis legalábbis az én tapasztalatom az,ha kevesebbet is eszem,de egészséges tápanyagokat,pontosan ahogy írod sok rostot, kevés sót, teljes kiőrlésű szénhidrátokat,akkor az anyagcsere nem lassul le attól,hogy kevesebb a kalória bevitel. Bár ez lehet hogy egyéni. Nekem pont attól lassul be irgalmatlanul,ha fehér lisztet eszem, péksüteményt, sok zsírt.De egy kis szilva tejjel sokszor segít, sőt egy sima zabkása reggeli is hasonló hatással van.


De az igaz,hogy nem diéta hanem életmódváltás kell. Fehér lisztet, cukrot, felesleges sót kiiktatni.

92. 55Judit (válaszként erre: 91. - D99d6840f5)
2019. okt. 31. 09:26

Nekem csak annyi félelmem van a fogyókúrákkal kapcsolatban, hogy ha elkezdünk kevesebb kalóriát bevinni, azzal együtt lassul az anyagcsere is. Ebből következik, hogy hamarosan már a kevesebbtől is ugyanaz lesz az eredmény, mint most a soktól. Számtalanszor hallottam már környezetemben is, hogy "már alig eszem, mégis hízok". Vagy "én már a víztől is hízok". "Elég az ételre gondolnom, és máris hízok."


A gondom csak az, hogy hiába eszem egészségesen, attól nem fogyok. Természetesen a régebbi normális adagnál kicsivel kevesebb van a tányéron, nem sokkal mert attól csak feszült leszek, de vitaminban, ásványi anyagban, rostokban gazdagabb ételt eszem, szénhidrát szegényebben, illetve a rossz helyett jó szénhidrátok vannak és igyekszem annyit mozogni mint ifjabb koromban.

Jó, azt a néhai nasit még elhagyhatom, csak az a baj, hogy az egy örömforrást jelent nekem a szeretetlenség mellett. :))

91. d99d6840f5 (válaszként erre: 86. - Valakivagyok1984)
2019. okt. 30. 21:28
Jaj ezt csak most olvastam. Azt a műsort én is szoktam nézni. Jó tipp:D
2019. okt. 30. 21:26
Sziasztok! Szeretnék csatlakozni. Nekem is vannak néha falàsrohamaim, valószínű annak köszönhető,hogy tini korom óta kissé kényszeresen figyeltem az étkezésre,az ilyen meg ugye hosszú távon falàsrohamokba tör ki. Vannak bevált módszereitek ellene:)?
89. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 88. - Cinder ella)
2019. okt. 30. 21:13

Ja nem azert írtam.

Hanem nekem a 48kg-al elmegy a kedvem az evestől ha ez a műsor megy😁úgyhogy ezert ajanlom minden fogyókúrázónak.online meglehet nézni.Nem tudom írhatok e oldal neveket,de ha beírjatok google-be,hogy élet 250kg felett online akkor kidob egy par oldalt ahol fent van jó pár rész.

88. cinder ella (válaszként erre: 86. - Valakivagyok1984)
2019. okt. 30. 09:54

Haha ez nagyon jó! Bár lehet a posztom alapján azt képzelitek, hogy tömöm magamba az ételt és extrém méret vagyok, de nem erről van szó könyörgöm! Persze túlsúlyos vagyok, elismerem :D nem az anorexiás méretek a célom. 1200 max 1400 kalóriát eszek, és 100-120 gr között van a napi szénhidrát!

Halottam már mástól is ezt a műsort, de még soha nem láttam. Megnézem majd, hogy van-e ilyen csatornánk.

87. 55Judit (válaszként erre: 86. - Valakivagyok1984)
2019. okt. 30. 08:28
Rákerstem a tlc-re, megtaláltam a műsort. lehet ezt online is nézni? nekem tévén csak az ingyenes csatornák mennek.
86. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Cinder ella)
2019. okt. 29. 21:13

Rám ugyan ez egyáltalán nem jellemző..én azért eszek,hogy éljek de különösebben nem érdekel a kaja..viszont azt tudom,ha a tlc-n megy az élet 250kg felett műsor,még egy falat se megy le a torkomon..

Úgyhogy en a helyedbe ha ilyen gondom lenne csak bekapcsolnam azt a musort es elmenne a kedvem tőle😉

85. Lávli (válaszként erre: 83. - Lávli)
2019. okt. 29. 18:48

Tovább megyek, a táplálék kiegészítőket gyártók és forgalmazók se különbek, ők is meggazdagodni akarnak, de ők még ráadásul megtévesztik is az embereket, azt sugallják, hogy a termékük csoda, bármelyik orvosságnál jobb és földöntúli hatással rendelkezik. Klinikai vizsgálatok nélkül 👆

Megtehetik, töménytelen mennyiséget felvásárolnak az emberek.

Aztán mire orvoshoz kerülnek, mert nagy a baj, már késő. :(

84. 55Judit (válaszként erre: 81. - Globus)
2019. okt. 29. 18:42
Én is így gondolom.
83. Lávli (válaszként erre: 82. - Napsugár8)
2019. okt. 29. 18:31

Egyértelműen az orvosokról csevegtetek, nem az üzletemberekről.

Az tény, hogy a gyógyszergyárak a századik algopyrin után piacra dobják a százegyediket is, valami más néven, ugyan azon összetevővel, mert megtehetik, mert kereslet van rá, elfut mindenki megvenni, aki a reklámban látja.

Mindenkinek a maga dolga.

De hogy ettől aljas sötét lenne az orvostársadalom, és titkolják, rejtegetik a gyógyulás lehetőségét, mert nekik az az érdekük, hogy a beteg csak eljusson a patikáig ... Hát nem tudom, mi kell az ilyen világnézethez, az ilyen lelkülethez. De végtelenül elkeserítő és sajnálatra méltó. Attól még persze tiszteletben tartjuk a másik véleményét.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook