Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan győzzük le a falánkságot? fórum

Hogyan győzzük le a falánkságot? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
126. 55Judit (válaszként erre: 125. - Evelinedző)
ma 08:58
Biztos hogy van igazság abban amit írsz. Többnyire az embernem saját magának kell rájönni segítség híján, milyen módon kell az étkezését változtatni hogy megszűnjön a nasi utáni vágya. Viszont nem biztos hogy mindenkinél ennyire egyszerű a dolog. Lehet ennek lelki háttere is. Csak 1 példát mondok: Szeretetlenség. Létezik olyan hogy nincs már családja valakinek, vagy ha van is, nem kap szeretet senkitől. Mindig csak ad és ad, közben nagyon vágyik arra is, hogy őt is szeressék. Mivel nem kapja meg, finom falatokba folytja bánatát, ez okoz neki pillanatnyi "kielégülést". Ezzel vigasztalódik.
ma 01:00
Én továbbra is csakis arra esküszöm amit át is adok másnak, hogy egy jól megállapitott anyagcseretípussal, nagyon frankón le lehet győzni a nasi iránti vágyat. Hiszen az a jó arányok eltalálásáról szól.
124. 55Judit
nov. 4. 11:38
Nem jön ki a lépés hogy megsüssem a bejglit. Mindig közbe jön valami. Most kenyeret kell sütnöm mert elfogyott. Közben a nagy takarítás is félbe van. de az agyam kattog rajta, a napokban megcsinálom. :)
123. 55Judit
nov. 2. 14:51

Ez meg itt egy 4 évvel ezelőtti saját aszalt zserbóm, egy másik fórumból másolom ide:

[link]

122. 55Judit
nov. 2. 14:41

Itt egy nagyon egyszerű zserbó golyó:

[link] A magokat másakkal is lehet helyettesíteni, lényeg a datolya és a fahéj. Mármint nekem. :)

121. 55Judit
nov. 2. 14:37
Van nyers zsebó választék bőven, nem hiszem hogy férjednek a lisztes-cukros felelne meg: [link]
120. 55Judit (válaszként erre: 116. - Lávli)
nov. 2. 14:32
Készíts neki nyers zserbót és bounty szeletet. Mondd neki, nem kell mindent hőkezelni anélkül is jó. Sőt!. :))
119. 55Judit (válaszként erre: 114. - Lávli)
nov. 2. 14:30
Így igaz, én így csinálom. nagyon elvétve, bő havonta ha becsúszik egy kis csokika. De nem olyan nagy bűn az se. :)
118. Törpilla (válaszként erre: 104. - Lávli)
nov. 2. 14:30
Én nem szoktam éhesebb lenni tőle pedig. Hmm de ma is tanultam valamit. Köszi 😉
117. 55Judit (válaszként erre: 115. - 508cfd3589)
nov. 2. 14:29
Nincs arról szó hogy orrba-szájba kell enni. Csupán arról, hogy ha nagyon megkívánjuk, akkor a szénhidrát legegészségesebb formájával elégítsük ki a vágyainkat. Nem zabálásig, hanem néha egy kis szelettel. Egészséges embernek ez belefér. Aki beteg vagy túl kövér, annak a diétájába biztos ennyi sem fér bele. Az én életembe igen. :)
116. Lávli (válaszként erre: 113. - 55Judit)
nov. 2. 14:26

Hát ez a citromos máktorta nagyon pazar!!! Ki is fogom próbálni! Főleg, hogy nem kér cukrot, édesítőszert sem!

A gyümölcstál mindig az asztalon áll, saját gyümölcs is, piaci is.

Nehéz lenne megmagyarázni, hogy elég neked ezt enni életem, ne kívánj zserbót, túrós rétest, bounty szeletet .. :))) Nem nem. Egye csak, örülök, hogy elkészíthetem.

115. 508cfd3589 (válaszként erre: 113. - 55Judit)
nov. 2. 14:22
De hát ebben is rengeteg cukor van, ha gyümölcsöt eszünk orrba szájba az is ingatztatja S vércukorszintet nem is kicsit. Teljes kiőrlésű jó szénhidrátokrs az emberi szervezetnek szüksége van
114. Lávli (válaszként erre: 111. - 55Judit)
nov. 2. 14:17

Hát ezaz, nem is mondtam, hogy megvontam, hanem hogy minimalizáltam.

Szerintem a napi normál adag gyümölcsben, zöldségben lévő CH kielégíti egy ember igényét, semmi szükség nem lenne az egyéb szénhidrátokra, amik csak az inzulin szintet hullámvasútoztatják és hízlalnak.

113. 55Judit
nov. 2. 13:11

Lávli most neked ötletelek. Kíváncsi leszek a véleményedre.

Van egy mondás, mi szerint aki szereti a családját ne süteményt, hanem egy tál gyümölcsöt tegyen eléje. Ennek kapcsán arra gondoltam, mi lenne ha nem sütnél a férjednek, hanem elmesélnéd neki először hogy a liszt-cukor-zsiradék kombónál van sokkal egészségesebb édesség is. Ráadásul te is büntetlenül eheted. Csak 1 példát mutatok:

[link]

Az a torta pl. nagy kedvencem. 18cm-es formában készítve 10 szeletre vágva elsőre viccesen kis szeletnek tűnik, de hamar kiderül hogy 1 evésre pont elég. Tele ásványi anyaggal, vitaminokkal, élő enzimekkel, és csak 1 szem datolyát, +1 mokkáskanálnyi mézet eszel meg vele.

(Én király datolyát használok ha van, abból az alsó rétegbe 6 szemet, a másikba 5 szemet teszek. A 12 deka helyett elég 10.)

Érdemes a jobboldali menüben szétnézni mert könnyen elkészíthető egészséges édességeket találsz. Elsőre némelyik drágának tűnik, de a gyakorlatban kiderül hogy nem az. Keveset eszünk belőle egyszerre, ráadásul egészségvédők. Ha a sok finomított lisztes, cukros süteménytől amibe aztán tényleg semmi hasznos nincs megbetegszünk, sokkal többe fog kerülni.

+Írd a keresőbe hogy nyers süti, és rengeteg ötletet találsz. De szerintem Gitta a legjobb a kismillió receptjével.

112. 55Judit (válaszként erre: 111. - 55Judit)
nov. 2. 12:32
jav: velejárója nélkül...
111. 55Judit (válaszként erre: 110. - Lávli)
nov. 2. 12:31

Ha megkívánom, nekem is elég egy kevés. Újabban pár szem kesu dióval és 2 szem datolyával bűnözök délután, vagy sajnos este. De ez kielégít, oldja a feszültségemet, és elkönyveltem hogy ezért erre az egészséges nasira nekem szükségem van.

Tulajdonképpen nem vontad meg magadtól a szénhidrátot, mert a gyümölcsben van. Egészséges szénhidrát. Más lenne ha gyümölcs többi velejárója ékül ennéd a gyümölcscukrot magában. (Úgy szinte méreg.)

Áruld már el nekem milyen egészségügyi probléma kívánja meg a szénhidrátfogyasztást. Remélem nem a finomított cukrot és lisztet teszi kötelezővé.

110. Lávli (válaszként erre: 109. - Lávli)
nov. 2. 09:38
Nem tudom, hogy ez nálam egyéni túlérzékenyseg e, vagy más is így van e ezzel, hogy tényleg nem falom állandóan, de az miatt a kevés miatt is állandóan kívánom.
109. Lávli (válaszként erre: 108. - 55Judit)
nov. 2. 09:31

Dehát én egy pillanatig sem feltételeztem, hogy nyakló nélkül! 😱 Sőt, úgy látom, hogy nagyon is tudatosan és egészségesen táplálkozol!

Magamra, az én példámra, és a problémámra gondolva kérdeztem.

Az történt ugyanis, hogy tavasz óta minimalizaltam a szenhidrátot. Délelőtt gyümölcs, délután hús/zöldség, estefelé megint kis gyümölcs. Néha néha "bűnöztem". Tele lettem energiával egy hét után, nem kívántam egyáltalán édeset, semmi falási kényszer, semmi! Az első hét nehéz volt. :)

Aztán pár hónapja egy betegség miatt kénytelen vagyok CH-t enni.

És itt jön a probléma.

Állandóan azon jár az agyam, mit kéne nasizni. Milyen pogácsát vegyek a boltban. Be kéne kapni egy cukorkát elszopogatni. Mit süssek a férjemnek, amiből ugye majd lecsíphetek én is ... Stb.

Uralkodok magamon természetesen, de nagyon utálom, hogy ezekkel a gondolatokkal kell foglalkoznom, állandóan fegyelmezni magam, már már olyan, mintha valami függőséget éreznek. És tologatom a napokat, hogy maaaajd holnaptól nem eszem egyáltalán szénhidrátot.

Sokkal sokkal jobb volt úgy!

Csak ezért kérdeztem.

És majd összeszedem ám magam ...

108. 55Judit (válaszként erre: 107. - Lávli)
nov. 2. 08:54

:D ! Mert erről írok, nem jelenti ám azt hogy nyakló nélkül eszem a szénhidrátot. Szafi palacsintát nagyon ritkán sütök, és hozzáadott cukor nélküli lekvárral eszem. Kenyérféleséget sem eszem minden nap, akkor is keveset.

Nem tartok kemény diétát, vagyis semilyet. Viszont barnarizst, bulgurt krumplit is eszem, és néha durum tésztát is, mert a kis nyugdíj miatt nem tehetem meg hogy az olcsó szénhidrátot kihagyjam.

Falánk nem vagyok, csak néha megkívánom az édességet. Ilyenkor az egészségesebbet preferálom:)

107. Lávli (válaszként erre: 106. - 55Judit)
nov. 2. 08:45

Igen:))

A palacsinta-zsemle-kenyér nélküli étkezést próbáltad már? Az akármilyen liszt nélkülit?

106. 55Judit (válaszként erre: 102. - Lávli)
nov. 2. 08:29

Látom Szafi oldalán hogy sokan tényleg nagyon rá vannak kattanva. Nekik valóban létforma. Nekem nem az, én csak próba képpen készítek ezt-azt. Egyedül a reform palacsintát állandósítom. Nála kaptam rá a bambuszrost lisztre, útifű maghéjat régen használok.

Néha sütök szénhidrát csökkentett zsemlét az ő rostkeverékével, de ezek nem az én zsebemhez vannak árazva hogy életformává tegyem.

Már a saját kitalált kenyerem is szénhidrát csökkentett, és annyira nem drága mintha teljesen Szafi cuccból lenne. Viszont az el kell fogadnunk hogy semmiből nem lesz semmi, és az egészségnek ára van. Úgy csináljuk hogy jusson és maradjon is. :))

105. 508cfd3589 (válaszként erre: 100. - 55Judit)
nov. 1. 20:24
Összetett ételintolerancia miatt nekem csak a free termékek a jók,és azokból bízony nem sok finom van. Reform tele van nyomva kòkuszliszttel meg eritrittel ami nehezen emészthető így nálam kiesik. A free hajdinas palacsinta sem igazán jó, borzasztó mellekize van.de pizzát csak szafisat csinálok,az valóban jó.
104. Lávli (válaszként erre: 103. - Törpilla)
nov. 1. 19:38
A rágó nem jó, mert beindítja az emésztő nedveket és még éhesebb leszel.
nov. 1. 19:34
Sok vizet teát folyadékot kell inni. Rágózni többet.
102. Lávli (válaszként erre: 101. - 55Judit)
nov. 1. 18:59

Ránéztem a receptre, kis túlzással nekem csak mákom lenne itthon hozzá ... :)

Ez a Szafis sütés-főzés egy létforma, egy külön világ, nem pusztán csak annyi, hogy kidobom a rizst és bulgurt veszek helyette.

Várom a bejgli-beszámolót!:)

101. 55Judit (válaszként erre: 97. - Lávli)
nov. 1. 18:11
Holnap nem lesz itt mászkálás, nyugiban leszek és megcsinálom a bejglit. Mákos lesz, mert a diót törni kéne. :)
100. 55Judit (válaszként erre: 99. - 508cfd3589)
nov. 1. 18:07
Hát így jártál. :) Nálam csak az expressz lisztkeverék a free, azzal semmi bajom, a többi ami van, az reform. A reform palacsintát agyon imádom pl. Finom édes és vaníliás, nagyon puha, könnyű kisütni nem szakad. Füge lekvárral eszem. A rostkeveréke is nagyon jó. Nem sok mindet vettem még. Van hajdinás palacsinta lisztkeverékem is, az free, és még nem próbáltam. Írja Szafi az oldalán is, hogy finomabb sokak szerint a reform. Nem baj, majd keresek recepteket hozzá, nem csak palacsintához lehet használni.
99. 508cfd3589 (válaszként erre: 98. - 55Judit)
nov. 1. 16:35
Nekem sok szafi termék teljesen ehetetlen. A free kenyerek még muffin piskóta lisztet borzasztoak. De a pizzás lisztet nagyon szeretem és a fánkot is. De a kenyér ment a kukába.
98. 55Judit (válaszként erre: 97. - Lávli)
nov. 1. 09:08

Jó! :)

Szafi receptjei mellett nehéz legyőzni a falánkságot.

Eredetileg nem bejglihez vettem a lisztet, de tegnap olvastam hogy készül, pont minden van itthon, néztem a fotókat, olvastam a véleményeket, hát úgy jártam vele mint a csirkemell sonkával. Nem nyugszok míg meg nem csinálom. :D

97. Lávli (válaszként erre: 96. - 55Judit)
nov. 1. 09:04

Ez tényleg így van, jár az agyam, mint a motolla :)) képzeletben már 10 féle megvolt :))

Ránézek majd a bejglire délután. Légyszi, írd majd meg, hogy ízlett!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook