Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan fogyjunk le hatékonyan? 1. Az étkezés fórum

Hogyan fogyjunk le hatékonyan? 1. Az étkezés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan fogyjunk le hatékonyan? 1. Az étkezés

1 2 3 4
30. lilura (válaszként erre: 28. - Klaucsi)
2009. jún. 30. 21:11

Egy szóval nem irtam, hogy uncsi lenne---Veled ellentétben, aki legalább háromszor használtad ezt a szófordulatot a hozzászólásodban. Igenis vannak tévhitek-szerintem mindenkinél.


Mindenkinek más válik be és pont. Ezt nem kell továbbgondolni, túlmisztifikálni, nincs benne semmi más vélemény. Már az nagy szó, hogy az ember elhatározza magát és kész tenni is érte.


Valószínüleg más a testről alkotott elképzelésünk. Az Én szememnek a Cz.B. igenis húsos-pláne aerobik edzőhöz képest, de a Norbit sem mondanám etalonnak, sőt...De ez csak ennyi. Ízlések és pofonok.

29. Margitnéni (válaszként erre: 25. - Fadigflo)
2009. jún. 30. 21:06

Szia!Nem voltál kioktató, én sem akarok ellenkezni, de tudom,mégis ezt csinálom. Sajnos én annyira, de annyira válogatós vagyok már gyerek korom óta, nem tehetek róla. Amit igazán szeretek, és mindig meg tudnék enni, azt nem lehet. Pl. a tejet minden nap meg tudnám inni, de nem lehet. A palacsintát és a túrót semmilyen formában nem szeretem, persze, ha elém rakják, vagyok olyan jól nevelt, hogy nem fogom kidobni, de, ha már másnap is elém kerülne szép diszkréten összecsomagolnám a kutyámnak. Felvágottak, hús, brrr, zöldségek, gyümölcsök jöhetnek módjával, de csak egy két napig, mert utána már nem szeretem, pedig itthon terem, de csak pár szemet szoktam enni. Mindegy, nem sorolom, ez van.

Az éhség, és a jóllakás. MOst pl. éhes vagyok és fogok is enni, mert külömben nem tudok elaludni.5-fél 6 körül vacsoráztam, eddig tartott. Főzök egy tojást, és azt benyámnyogom, szerintem azzal jól elleszek. De degeszre enni magam sose szoktam, akkor pusztulnék el azt hiszem igazán. Ez olyan kényszerképzet, hogy a kövérek halálra zabálják magukat, persze előfordult már olyan is, tudom miről beszélünk, de nagyon ritkán, nem is emlékszem mikor.

Én azt hiszem, ahhoz hogy fogyjak sajnos igenis koplalnom kell, és meg kell vonnom magamtól mindent, amit esetleg szeretnék. De az a baj, hogy nem tudom, hogyan kezdjek hozzá, ha tudnám már nem itt tartanék. De abba belegondolni, hogy életmód váltás gyanánt ezentúl csak vacak dolgokat nyomhatok le a torkomon, és állandóan koplalnom kell, hát ez nagyon elkeserítő. Ezt csinálják pl. a modellek, azoknak van értelme, hogy miért, de én csak élni akarok, kényelmesen, normálisan, és ebbe az is beletartozna, hogy ne undorral gondoljak minden étkezésre, és ne folyton azon járjon az eszem, hogy már megint éhség mardossa a gyomromat.

2009. jún. 30. 21:00

Sosem értettem, hogy valaki, akinek nem tetszik egy cikk, miért írja le egy olyan oldalon, ahol azért írunk, mert segítünk egymásnak, egymáson... pláne, ha valaki vékony... nem hiszem, hogy át tudja élni a duci lányok (lelki) cívódásait. Nem uncsi egyetlen cikk vagy történet sem, mind egyedi, mert mind megváltoztat(ott) egy életet. Aki uncsinak találja a fogyis történeteket vagy cikkeket, menjen más fórumra.

Igenis fontos, hogy legyen egy hely, ahol találkozzanak azok, akik életében most vagy akár mindörökké az egyik legfontosabb dolog a fogyókúra vagy életmódváltás vagy csak egyszerűen az egészség..


Olyan nincs, hogy van 1-2 nem teljesen helytálló dolog, mert mindenkinek lehet valami jó és kevésbé jó. Fadigflo-nak az vált be, amit alkalmazott, ezért neki 100%-ban helytálló, másnak meg lehet, hogy 0%-ban... pont ezért nem uncsi egy cikk sem, mert mindből tanulhatunk.


Találkoztál már Czanik Balázzsal életben? Mert én jártam hozzá... ezt nem husinak hívják, szerintem...


Hiteltelenségről nem szabad úgy beszélni, hogy a cikk íróját nem ismered személyesen. Nem értem, miért van időközönként mindig valaki, aki neki áll másokat bántani... számomra ez a nem teljesen helytálló dolog... !!!!

27. lilura (válaszként erre: 25. - Fadigflo)
2009. jún. 30. 20:36

Szia Flocska:)!


Nos, igen, van itt 1-2 nem teljesen helytálló dolog, de ez egy fogyis cikkben már lassan megszokott.


Mindenkinek megvan a saját, bevált módszere, ami persze nem biztos, hogy jó a nagyközönségnek.


Szerintem már az is egy jó dolog, ha az ember egy rendszerhez tudja igazítani a napját, ez is ad egy jó alapot.


Másrészt, csak hallkan jegyzem meg-meg egyébként is nagyon kritikus vagyok, szóval ne tessék megsértődni, előre szóltam:)-szóval a cikk irója már a teherbe esésekor is 80 kg felett volt bőven---persze, nem tudhatom, lehet, hogy hormonkezelés alatt állt, vagy bármi ilyesmi, de számomra így egy kicsit hiteltelenné vállik-pl pont emiatt nem tornázom Czanik Balázsra, mert ő is kicsit húsi:D. nem hiszem el, hogy hatásos:D.

26. fadigflo (válaszként erre: 25. - Fadigflo)
2009. jún. 30. 17:52
javítok: GIORCUB leírta, amit én is válaszolnék.
25. fadigflo (válaszként erre: 20. - Margitnéni)
2009. jún. 30. 17:51

GIORCUB leírtam, amit én is válaszolnék.

Még mindig nem mondom, hogy nincs igazság abban, amit írtam, de akkor lefordítom más nyelvezetre.

Éhség. Oda kell figyelni. Sokszor korog a gyomrom, mikor nem is vagyok éhes.

VAGY. Sokszor már alig támolygok (az éhségtől - teszem hozzá), de NEM korog a gyomrom és nem gondolok kajára. DE a szervezetemnek kell, kéri, igényli = éhség.


Az "amennyi jól esik" nem azt jelenti, hogy tömöd magad a zserbóval, mert imádod és jól esik. Egyszerűen addig egyél, amíg a szervezeted nem jelez: ennyi elég. Nem pukkadásig. Nem rosszullétig.


Szerintem nem kóstoltad a kalória- zsír- szénhidrát - szegény palacsintámat meggyes túrókrémmel, mellyel akár már reggel jól lakhatsz , minden bűntudat nélkül.

Nem jó példa, de: Norbi. Csomó update cucc, ami ugyan reklámfogás, de tényleg nem tocsognak a zsírban.

"Fogyókúrás" a rozsos- teljes kiőrlésű pékáruk, kenyerek, kiflik, a pulyka, a csirke, a levesek, a zsírszegény túró, joghurt, tej (???),a gyümölcsök !!! ( hát ki ne szeretné a gyümölcsöket??), a zöldségek, a rizs (igen a rizs is), a tojás és még sorolhatnám. TE EBBŐL EGYIKET SEM SZERETED? Nem hinném :)

Na látod, itt a körültekintés a fontos, NE hidd el mindenkinek, akik úton-útélen a fogyis cuccokat árulják, hogy azok a jók )mert amellett, hogy nem ízletesek, még drágák is!), nosza, ki a kertbe és egy kis kreativitással megalkothatod a vacsidat AKÁR 6 UTÁN IS!!

Ez összetettebb dolog annál, hogy kijelentsd, nem szereted a "diétásabb" ételeket. Remélem nem voltam kioktató, de ha szeretnéd, leírok pár receptet, kajaötletet, garantáltan ízleni fognak neked!! ;) Minden jót Margit néni.

24. fadigflo (válaszként erre: 17. - E12ac2bb5c)
2009. jún. 30. 17:42

Dehogynem, fogd fel úgy, hogy könnyű és tényleg az lesz. Itt azért az önhipnózis működik erősen. "Ha le akarok fogyni, le fogok" elv. :)


És köszönöm.


Sok sikert és mínusz kilókat :))

23. fadigflo (válaszként erre: 18. - Zse pi)
2009. jún. 30. 17:41

Hm. Érdekes. Nem az ÉN módszerem, egyszerűen, ha felnősz, rájössz , miért. Vagy , ha már eleged van az állandó CH megvonásból.

Nem érdekel amúgy ki mit csinál, tegye tönkre magát, ha az jól esik neki, csupán tanácsoltam pár dolgot. De látom, már ez is baj. Így jártam. :)

22. 7130b15964 (válaszként erre: 21. - Giorcub)
2009. jún. 30. 16:28

"az ember nehezen tudatositja magaban hogy mennyi kaja az eleg kaja. ez az ami nehezen megy. "


Hogy ez mennyire igaz! :(((

21. giorcub (válaszként erre: 20. - Margitnéni)
2009. jún. 30. 15:47

ez azert van mert valojaban nem akkor eszel amikor ehes vagy hanem olyankor is amikor csak megkivanod (vagy keznel van, vagy elmesz a huto elott stb). de ez nem valodi ehseg. ehseg az amikor a szervezetnek szuksege van tapanyagra, nem csak megkivanod az edeset.

a mozgasra szukseg van. de nem a mozgastol fox fogyni, a mozgas a fogyasnak csak nagyon kis reszet adja. ugy is lehet fogyni hogy nem mozogsz, gyakorlatilag ugyan olyan gyorsan mint mozgassal (no nem elsportra gondolok). a fogyast az energibevitel csokkentesevel lehet elerni (es masik oldalrol az energifelhasznalas novelesevel = ez lenne ugye a mozgas). de a fogyasban sokkal kisebb a jelentosege mint amennyit tulajdonitanak neki. viszont megis fontos mivel az izmokat fent kell tartani azaz dolgoztatni kell oket mert kulonben azokat is felemeszti a szervezet.

azert mert valakinek van egy modszere es eredmenyeket ert el vele, nem jelenti azt hogy helyes es kovetendo. ha ezt valaki szovateszi akkor az nem feltetlen b@szogatas vagy kioktatas.

egyebkent erdemes megnezni a mckenna modszeret, gyakorlatilag ezen alapul, csak hat az ember nehezen tudatositja magaban hogy mennyi kaja az eleg kaja. ez az ami nehezen megy.

20. Margitnéni (válaszként erre: 3. - Fadigflo)
2009. jún. 30. 14:45

Sziasztok!

Én ezt már annyiszor hallottam:"Akkor egyél, ha éhes vagy.

Annyit, amennyi jól esik."

Ha tényleg így tennék, már kb. 300 kg lennék, és ezt nem viccből írom.

"Azért ne edd meg, mert "fogyókúrás", ha nem ízlik."- hát ez az, nekem semmilyen fogyókúrás nem ízlik, és tényleg mindig oda lyukadok ki, ha elkezdek diétázni, hogy egy hét után vagy feladom, vagy semmit nem eszem, mert már semmi nem megy le a torkomon, ami fogyókúrás.

"már napi fél óra séta sokat segít"-ezt is mindig elmondják, de tapasztalatból mondom, az ég világon semmit nem jelent. Én két órát megyek minden nap, dolgozni és vissza, csak a lábaim fájnak, de ettől fogyni nem lehet, sajnos.

2009. jún. 30. 13:53

Jó ez a cikk, mert saját tapasztalatokra épül, amik bejöttek. Úgyis mindenkinek az egyénre szabott egészséges életmód az, ami végül meghozza a sikert.

Sok sikert az egészséges, kiegyensúlyozott élethez :-)

18. zse pi
2009. jún. 30. 11:01

Szerintem is jó a cikk, nem értem, hogy miért kell egyből b@szogatni a másikat.

Én sem ezt a diétát követem, (Atkinsezek...) mégsem kritizálok, és nem állítom, hogy az enyém a legtökéletesebb módszer a világon!!!


Mindenki másképpen fogy, és másképpen képes megtartani a súlyát. Valaki már 3óra után sem eszik, valaki még 9kor is eszik fehérjét, és mindkettő hatásos!

A kávéról hol azt írják, hogy egészséges, hol azt írják, hogy nem... Ki mit gondol, fogad el belőle...

Éppen ezért gondolom, hogy nem kellene kioktatni a másikat!

Honnan tudjátok, hogy az ő módszere nem hatékony?

Szerintem ez akkora fokú rosszmájúság, hogy nem ártana méregteleníteni...


És most várom a következő kioktatást, ne kíméljetek! :-D

17. e12ac2bb5c (válaszként erre: 16. - Fadigflo)
2009. jún. 30. 09:42
Nincs miért bocsánatot kérned. Pusztán csak azért,mert a ralitást írtad le . Nekem személy szerint a Te véleményed a mérvadó. Nekem pl sokat segitettél . Bár hozzá teszem igy se könnyű:-)))))))))))))
16. fadigflo (válaszként erre: 15. - E7dba6d90b)
2009. jún. 29. 22:24

Végül is Te jobban tudod, hiszen Te írtad.

Ugyan már. Csak segíteni akartam, ilyen bunkó kioktató stílusom van, ennek ellenére vannak , akik szeretnek. Na ehhez mit szólsz? :)


Amúgy meg frusztrál, ha olyan dolgokkal térítik a tudatlan súlyfelesleggel rendelkezőket, amelyek nem vagy csak részben igazak. Nem nekem kell fogynom, de azt tudom, hogy nehéz, és tényleg nincs rá csodamódszer. Akaraterő és végleges szakítás az eddigi életmóddal a nyerő.


Ezúton kérek bocsánatot, ha valaki mégis úgy érezné, hogy én okosabbnak hiszem magam és ezzel felvágva szólok bele a dolgokba. Tényleg csak helyesbíteni szerettem volna.

15. e7dba6d90b (válaszként erre: 3. - Fadigflo)
2009. jún. 29. 20:46

A hozzászólásod 78%-a kioktató kukacoskodás.


Nekem tetszett a cikk.

14. Aidababa (válaszként erre: 3. - Fadigflo)
2009. jún. 29. 15:46
Majdnem mindennel egyetértek, amit írtál. Rajtam volt 5 évig 10-15 kg súlyfelesleg. Rengeteg fogyókúrát kipróbáltam, vagy nem bírtam, vagy lefogytam vmennyit és utána többet híztam vissza. Végülis úgy sikerült lefogynom, h mindent ettem, csak mértékkel. Kb. a fele adagot ettem mindenből ahhoz képest, amennyit szoktam. Nehéz volt abbahagyni az evést, de 10 perc után uolyan jóllakottnak éreztem magam, mintha kétszer annyit ettem volna. Ettem édességet is, de nem két tábla csokit naponta, hanem jóval kevesebbet. És mivel nem éheztem ki semmire, nem gondoltam állandóan kajára, és az evés a helyére került az életemben, és nem uralta minden gondolatomat. És ez így is maradt! Ennek már több, mint 10 éve. Azóta is minden gond nélkül tartom a súlyom (53-54 kg), eszem, ha éhes vagyok és annyit, amennyi jól esik. De annyi esik jól, amennyire szüksége van a szervezetemnek, ezért nem hízok. Még terhességem alatt is csak 10 kilót híztam.
13. erikpipi (válaszként erre: 3. - Fadigflo)
2009. jún. 29. 15:10

"mindent ehetsz, mértékkel. "-Ősi dolog, és igaz.

Mindenből mértékkel.


Köszi a hozzászólást, végre valaki leírta helyesen.

12. feher tulipan (válaszként erre: 11. - Fadigflo)
2009. jún. 29. 14:02
:D Hat en nem ajanlanam megenni 1 kilot semikor:D:D:D: szetmegy a beled:)))
11. fadigflo (válaszként erre: 8. - Feher tulipan)
2009. jún. 29. 14:01

Szia, itt is összefutunk :) Köszi :)

Nem az számít, hogy mikor eszel, hanem az, hogy mit. . . Pl. 1 kiló almát tényleg nem 9 után kéne megenni :)))

10. fadigflo (válaszként erre: 7. - Nina0o0)
2009. jún. 29. 13:59
Köszönöm :)
9. fadigflo (válaszként erre: 6. - Mrsa4)
2009. jún. 29. 13:58

Na erre meg csak azt mondom, hogy, aki nem bírja a kritikát , ne írjon nyilvános cikket.

Én is írtam, talán láttad, és tisztában voltam vele, hogy majd támadnak. Voltak is. Kiakadtam? Nem. Ja és nem is mondtam, hogy bárki is kioktató lenne. Visszaolvastam, amit írtam, nem találtam kioktatónak. Az a Te bajod, ha igen. Senki sem tökéletes. :)

A másik meg az, hogy SENKI nem mondta, hogy az én kajálásom jó, épp ha el is olvastad volna, tudnád, miért ennyi, miért ilyen. Szóval előbb olvass, kérlek ... Ennyi.

A véleményem fenntartom, nincs sikeres fogyókúra. Se kövérek, se vékonyak számára. Mert a KÚRA csak KÚRA marad.

2009. jún. 29. 13:56

Sziasztok!

JO a cikk,es neked is igazat adok Flo

a darabka edesseget illetoen,tenyleg nem kell annyira szigorunak lenni,tapasztalatbol mondom,en egeszsegesen etkezem,de neha belefer a darabka suti,attol nem leszek egeszsegtelenebb sem,meg hizni sem hizok,mert igen,kell ez is!

Az esti etkezes azert nem ajanlott,mert olyankor a szervezet mar a pihenesre hangolodik es nem jo leterhelni a szerveinket.Az esti eves senkinek enm egeszseges,nemcsak annak nem jo aki fogyni akar.Mondjuk az tulzaslene,hogy mar 6 utan..de mondjuk pl 8 sztem ok.


Hello Flo:)

2009. jún. 29. 12:14
fadigflo a hozzászólásod kiváló lett, hiszen teljesen igazad van.Sikeres fogyokúra nincs!És ha valaki télleg olyan,h nem tud csúcs formába kerülni 1-2 hét alatt az ne diétázon inkább életmódján változtasson, mert ezek a mai világunkban közkedvelt diéták mindenkit csak egy "mókuskerékbe" csöppentenek ahonan aztán nincs ki szállás.Ha valaki elkezd diétázni és igen is jól csinálja de kemény a diéta akkor nem csak a szervezetét hanem az idegeit is tönkre teszi, és már nem elég neki az elején kitűzött cél az a bizonyos álmossúly, nem, akkor már többet akar!Ez nem egézséges , és nincs is igazán egézséges diéta!Ha valaki életmódot vált nem csak fogyni fog, de még boldogabb is lesz!Ez így van!:) Érdemes ezzel kapcsolatban tanácsokat adni egymásnak szerintem hiszen mindenki tanulhat valami újat és a hasznára fordíthatót:)
6. mrsa4 (válaszként erre: 3. - Fadigflo)
2009. jún. 29. 12:03

Szia!


Érdekes hozzászólás, engem csak az zavar, hogy kicsit kioktatóra sikerült. Ellenben én nem kioktató cikket írtam, csak a saját tapasztalataimat, és tanácsokat magamnak és másoknak. Mindenkinek inge, mennyit hasznosít belőle.


Megnéztem a naplód, hát érdekes, miket eszel.


Valóban. Legyen életmódváltás. Valóban. Lehet ezt valaki meg tudja valósítani. De sokan nem elég erősek. Én nekik írtam ezt a cikket.


És bevallom, az, hogy nem eszünk főtt ételt, az ki van csukva. Ha valaki le akar fogyni, az le is fog. Ha megvan, utána is szükség van önkontrollra, de ehetünk néha ezt meg azt, ha szervezet megkívánja. Persze mértékkel.


Én nem azt mondom, hogy fogyókúrázzunk, drasztikusan, aztán meg zabálhatunk össze-vissza. Én csak azt állítom, hogy aki bűnbe esik a fogyókúra alatt, az nagy valószínűséggel nem is csinálja azt végig. Elhatározás kérdése.


Persze, egyen, aki 6 után akar, de sokak gyomra nem bírja a húst, a halat, meg a tojást, ha este fogyasztotta.

5. mrsa4 (válaszként erre: 2. - 584e02e271)
2009. jún. 29. 11:48
Igen, de a cikk folytatódik majd, és abban szó lesz a táplálék kiegészítőkről, én mindig szedek mellé komplex vitaminkészítményt. Persze, hogy ezekre is szükség van, de mindenkinek tudnia kell, hogy miből mennyit eszik, ha épp nem úgy étkezik, vagy pl. sokan lusták maguknak úgy főzni, hogy meglegyen minden ásványi anyag - vitamin az ételükben, vagy csak egyszerűen nem érnek rá / nem tudnak ezzel foglalkozni, akkor kitűnő megoldás a vitaminkészítmény.
4. giorcub (válaszként erre: 3. - Fadigflo)
2009. jún. 29. 11:46

jol aszondod, lusta voltam ezt igy osszeszedni de nem tetszett hogy megint megjelenik egy eszoszto cikk teli tevhidelmekkel, jol tetted hogy leirtad.

a feher kenyer dologban annyi a fontos hogy a glikemias index mas es nem mindegy hogy mennyi ido alatt szivodik fel. ezert jo a barna mert ugyanolyan mennyiseg szepen elhuzodva telit. a 6 ora utan nem eszunk es hasonlo okossagokra meg annyira be vannak idegzodve (de nem ertem miert). hasonlo a szetvalasztashoz.

2009. jún. 29. 11:37

Bocsi, de bele kell szólnom. Azzal a mondatoddal, hogy "Aki eddig abban reménykedett, hogy néha beugorhat egy kis csoki, vagy fagyika, az nagyot tévedett. Most le akarunk fogyni, és ennek ára van." mit akartál mondani? Azt, hogy fogyi van 3 hétig, aztán mehet csoki, fagyi, akármi, ha már lefogytál?

Ez hülyeség.

A legjobb az életmódváltás. És az azt jelenti, hogy szinte mindent ehetsz, mértékkel. Jó, persze, ne egy tortán élj egész nap, de megvonni SEMMIT NEM SZABAD a testedtől. Egy héten egyszer belefér egy kis bűnözés, ha hiszed, ha nem: gyorsabban megy a fogyás.


A másik: banán helyett alma. A kérdésem: miért? Mert több CH van benne, s ezáltal magasabb a kalóriaértéke? Lehet, de jobban laktat, mint egy alma, ami eteti magát. Tapasztalatból mondom, volt, hogy munkaidején szinte csak 1-2 banánt ettem és laktatott. Most, hogy rájöttem az idared alma a gyengém, tudom, hogy az alma nem laktat. Tényleg nem.


Kávé? Egészségtelen? Ne haragudj, de...

Egy kávé belefér, sőt a szívre is jó hatással van, gyorsítja az emésztést, vízhajtó, egyszóval egy csésze kávé is sokat tehet a testedért.


Nem tudom hányszor írtam itt le HOXÁN, hogy hatásos fogyókúra, mint olyan: nem létezik. Életmódot kell váltani, de nem 1 napra, hétre, hanem egy egész életre, mozgással egybekötve.

Jobb a teljes kiőrlésű pékáru a fehérnél, DE túlzás lenne azt állítani, hogy azért, mert a fehér hizlal. Közel egyforma kalória - szénhidrát- mutatójuk van, csupán a t.k. cucc jobban laktat, eltelít.

Zöldség, gyümölcs, s főleg a BROKKOLI, amit említettél, NEM CSAK annak fontos, aki fogyni szeretne. Egyszerűen kell a szervezetnek és kész.

Tejtermékeknél is oda kell figyelni, a tej sem túl egészséges, főleg nem az 1,5%-os UHT tej(?).

Tojás,túró, ilyesmi mehet.

Joghurtnál jó a házi, saját készítésű gyümölcsjoghurt.


Az jó, ahogy írtad, hogy 5x étkezés, de TE azt is írtad, hogy meglepődsz mindig, hogy már megint enni KELL. NEM KELL. Csak ha éhes vagy. Tudod, hogy az hizlal a legjobban, ha csak csipegetsz, ha csak nassolsz, csak úgy ...

Általában a legjobb eloszlás R: 30% T: 10% E: 30 % U: 10% V: 20%, de TÉVEDÉS, hogy nem szabad enni 6 után!! Ez akkora baromság. Szabad, sőt.. csak nem sütit, nem mézes-vajas kenyeret, hanem fehérjedús (hús, hal, túró, tojás) ételeket, amik gyorsítják az éjjeli zsírégést.


valamint el kell felejteni a görcsösséget.

Akkor egyél, ha éhes vagy.

Annyit, amennyi jól esik.

Azért ne edd meg, mert "fogyókúrás", ha nem ízlik.

Mozogj mellette ( már napi fél óra séta sokat segít), hetente min. 2-3 kardio/aerob edzés, nyújtás, torna..

Igyál. Vizet, zöld teát, amit szeretsz, azért a szénsavas italokat elfelejteném, engem pl. puffaszt.


És persze mindenkinek magára kell alakítania, mit , mennyit, mikor, hiszen kevesebbet ehet egy 50 kilós és irodai munkás nő, mint egy 80 kilós, nehéz fizikai munkát végző férfi. Ez azt hiszem már mindenkinek egyértelmű ( alapanyagcsere+ napi szükséglet).

KOPLALNI TILOS.

Nos, nagyjából ennyi.

2009. jún. 29. 11:05

Sok mindenben igazad van és jó a cikk, de nem mindenben. Sóra, nátriumra szükségünk van, a szívnek is (szívizomnak), azt akkor hagyjuk csak el, ha kolbászt, virslit stb. készterméket legalább felvágott vagy sajt formájában fogyasztunk.

Vitamin: köztudott, hogy nagyon nagy szükség van a vitaminkiegészítésre, mert a mai zöldségek, gyümölcsök csak a 30-40 %-át tartalmazzák a kb. 50 évvel ezelőtt mértnek, tehát muszáj bevinni vitamint.

Fogyókúránál nagyon fontos a Kalcium, C-vitamin nagyobb dózisban, jód stb. Ezek talán köztudottak.

(Én mindig akkor fogytam jó ütemben, ha legalább 500 mg C-vitamint is bevittem, amellett, hogy a kalóriára is figyeltem, de nem észtvesztve.)


Sok sikert! És persze azt se feledjétek el, hogy 50 körül, 45 éves kor felett már nehezebb fogyni, viszont gyors a hízás, ha a mozgásmennyiség lecsökken. Lassul az anyagcsere a korosodással és a hormonális viharok is a hízásnak kedveznek.

2009. jún. 29. 10:03
A fogyókúrákról sok mindent lehet manapság hallani, a női magazinok telesulykolják a fejünket mindenféle hiper-szuper „azonnal” lefogysz diétával. Én azt vallom, hogy ez azoknak a nőknek jó, akiket mi túlsúllyal valóban rendelkező csajok amúgy is irigyelünk. Mivel az ilyen nők valóban bomba formába tudják hozni magukat úgy, hogy nyaralás előtt egy héttel elkezdik a diétát, és az amúgy is tökéletes testsúlyukból lefaragnak 3-4 kilót. Az én cikkem olyanoknak szól, akik nem tartoznak ehhez a csoporthoz.

Ugrás a teljes írásra: Hogyan fogyjunk le hatékonyan? 1. Az étkezés
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook