Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan fogom kapni a gyest/gyedet ebben az esetben? fórum

Hogyan fogom kapni a gyest/gyedet ebben az esetben? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 19. 18:11

Gyermekgondozási díj


42/A. § (1) Gyermekgondozási díjra jogosult


a) a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését - a gyermeket szülő anya esetén a szülést - megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt,


b) a terhességi-gyermekágyi segélyben részesült anya, akinek a biztosítási jogviszonya a terhességi-gyermekágyi segély igénybevételének időtartama alatt megszűnt, feltéve, hogy a terhességi-gyermekágyi segélyre való jogosultsága a biztosítási jogviszonyának fennállása alatt keletkezett és a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt,


és a gyermeket saját háztartásában neveli.


42/B. § (1) A gyermekgondozási díj legkorábban a terhességi-gyermekágyi segély, illetőleg az annak megfelelő időtartam lejártát követő naptól a gyermeket szülő anya esetében a szülést, egyéb esetben a jogosultságot megelőző 2 éven belül megszerzett biztosításban töltött napoknak megfelelő időtartamra, de legfeljebb a gyermek 2. életévének betöltéséig jár.


(2) Abban az esetben, ha a gyermekgondozási díjra jogosult a jogosultság megszerzésekor vagy azt megelőző 2 éven belül jogosult volt gyermekgondozási díjra, a gyermekgondozási díj folyósításának időtartama nem lehet rövidebb a korábbi gyermekgondozási díj (1) bekezdés alapján megállapított időtartamánál, és ezen gyermekgondozási díj folyósításának időtartama nem hosszabbodik meg a korábbi terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj, gyermekgondozási segély jogosultsági idejével.

[link]

2011. okt. 18. 11:49
Ahoz,hogy TGYÁST illetve GYEDET kapjon valaki,fontos,hogy amikor szülsz legyen egy bejelentett munkahely,és a szülést megelőzően meg kell lenni a 365 bejelentett munkanapnak.Tehát ha gyesen vagy amikor születik a második,csak gyest lehet igényelni a második babára.Én így tudom.
17. *Pillango* (válaszként erre: 5. - Ájrin)
2011. okt. 18. 10:35
:O lehet, hogy ezért csökken a népesség??:DDD
16. ájrin (válaszként erre: 13. - Katalinka86)
2011. okt. 17. 21:08
Mert mire megszületik a második babás, akkor már nem két éven belül lesz meg az a ledolgozott 365 napod. Akkor már 3 éve lesz.
15. ec2a8deb7c (válaszként erre: 12. - Ájrin)
2011. okt. 17. 21:08
Januárban lesz 2 éves a kisfiam, úgy néz ki jön a tesó, tehát már gyes idő alatt születik június közepén. Mi alapján kapom a gyed-et? Illetve hogy járok jobban, ha gyes-t igénylem vagy a januártól már tp-re megyek? Köszönöm.
14. ájrin (válaszként erre: 12. - Ájrin)
2011. okt. 17. 21:07
Ha nem válaszolnék ma, akkor kérlek priviben írd, hamarosan mennem kell.
2011. okt. 17. 21:06
de dolgoztam egy évet.az 365nap.miért nem számít bele?alkalmazott voltam.100ezer ft-ra voltam bejelentve.
12. ájrin (válaszként erre: 10. - Ec2a8deb7c)
2011. okt. 17. 20:59
Persze, mi a kérdésed?
11. ájrin (válaszként erre: 9. - Katalinka86)
2011. okt. 17. 20:59

Nem számít bele. A tgyás igénybevételekor nézik, hogy biztosított vagy-e és két éven belül van-e 365 nap biztosításod. Ha nincs (márpedig nem lesz, mert megszűnt a munkaviszonyod), akkor nem jár a tgyás.

Ugyanígy a gyed kezdetekor is vizsgálják. A passzív jogon ( biztosítás megszűnése után) folyósított gyed ideje nem számít bele a következő gyed számításakor számítandó biztosítási időbe.

2011. okt. 17. 20:52

Sziasztok!

Ez engem is érdekelne!

ájrin: nekem is tudnál segíteni, úgy látom Te jártas vagy a témában!?

2011. okt. 17. 20:50
az az egy év amit dolgoztam nem számít bele?nem igazán értem hogy van!bonyolult a fogalmazás az oldaladon!
8. ájrin (válaszként erre: 6. - Katalinka86)
2011. okt. 17. 20:47
Hát elhiszem, hogy nem lesz az.
2011. okt. 17. 20:46
a mai világba nem egyszerű munkát találni!sajnos...
2011. okt. 17. 20:45
atya ég!ez nem lesz akkor egyszerü menet!
5. ájrin (válaszként erre: 3. - Katalinka86)
2011. okt. 17. 20:44
Ha nincs munkahelyed, akkor nem fog járni más, csak a gyes. El kell helyezkedned valahol, ha tgyást, gyedet szeretnél és legalább 365 napot kell dolgoznod a két gyerkőc között ahhoz, hogy a gyed járjon illetve legalább 1,5 évet ahhoz, hogy a gyed a 2. gyerkőc 2 éves koráig járjon.
4. ájrin (válaszként erre: 1. - Katalinka86)
2011. okt. 17. 20:41

Szia!

Attól függ, hogy mikor születik meg a második babád. Ha az irányadó időszakban azért nem lesz 180 nap jövedelmed, mert gyes-en voltál, akkor a következő gyed-ed alapja a minimálbér lesz, kivéve, ha a szerződés szerinti jövedelmed annál kevesebb.

Mondjuk erre is van megoldás, de ehhez már számolni kell, azt pedig itt nem vállalom. Keress meg priviben.

2011. okt. 17. 20:39
Nekem nincs hová vissza menni dolgozni!ezért kérdezem,hogy hogyan kap az ember több járulékot?ha szül,mielött letelik a 3év?vagy ha visszamegy dolgozni(ha van hová),és aztán szül?
2011. okt. 17. 20:36
Nálunk 27 hónap van a két gyerek között, visszamentem dolgozni, de nem lett meg a minimum, így a minimábér alapján számolták a gyed-et.
2011. okt. 17. 20:31
sziasztok.nekem van egy 1,5éves kisfiam.születése elött 1évet dolgoztam,így kapom rendesen a gyedet, utána.az lenne a kérdésem,hogy ha én akkor szülöm meg a második gyermekemet,amikor ő már oviba megy,akkor hogy fogom kapni a járulékot?ugyan így?vagy kevesebbet?ha valaki tisztában van az ehez kapcsolódó törvénnyel az kérjem írjon.nekem nagyon fontos lenne most!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook