Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan fogadták a családtagok és az ismerősök, hogy a párod és közted nagy a korkülönbség? fórum

Hogyan fogadták a családtagok és az ismerősök, hogy a párod és közted nagy a korkülönbség? (tudásbázis kérdés)


2014. dec. 29. 15:35
Közöttünk nincs nagy korkülönbség 5 év, ami szerintem ideális. Mégis amikor az ikertesómnak megmondtam, hogy hány éves a barátom, azt mondta, hogy "olyan öreg?". 12 éve vagyunk együtt.
2014. dec. 28. 20:42
Ismerek olyan családot, ahoj a vej jó 10 évvel öregebb az apósánál. Épp tegnap látam a párt, és úgy elgondolkoztam, hogy egy családi összejövetelen pl. ki mondja kinek, hogy: "Papa". Maga a vej nem mondhatja, hisz Ő az öregebb, az após meg mégsem mondhatja a vejének. Persze ezek csak az én morfondirozásaim, semmit nem jelent.Mindenki legyen boldog, ez a lényeg.
2014. dec. 28. 16:21
A sógornőm 14 évvel idősebb a testvéremtől és csak 10 évvel fiatalabb az anyámtól. Anyám jobban bírja mint engem :-( (mondjuk a bátyámat is)
25. 02cc8f2a95 (válaszként erre: 24. - Kriszta773)
2014. dec. 28. 15:09
Mennyire igaz! Az én környezetemben is van olyan pár, ahol húsznál több év a korkülönbség és legyünk őszinték, a nő abszolut gyenge nőként, a korosztályában nem találna magának párt, az biztos . A nő a harmincas évek elején , a férfi 60 körül, kisgyermekük van, a férfin erősen látszik a kora, mi lesz tíz év múlva? Tíz év nem sok idő, hamar elszalad, szegény kisfiúnak már hetven éves lesz az apja, már most eléggé látszik rajta a leépülés, addigra már szerintem járni is alig tud. Anyuka majd keres magának valakit, aki tud focizni a kisfiával
24. kriszta773 (válaszként erre: 22. - Kristo_f)
2014. dec. 24. 09:56

rosszul feltételezed, a topik címében is benne van a nagy korkülönbség :) mert valószínűleg egy-két évnyi korkülönbséget senki nem vesz észre, vagy nem él meg másként


érdekes módon a környezetemben sok példát látok arra, mikor a nő idősebb, nem egy-két évvel, és remekül működik a kapcsolat régóta. arra viszont, mikor a férfi jóval idősebb, csak azt a példát látom folyton, hogy vagy anyagi és egyéb biztonság miatt van a kapcsolat (mert úgy gondolja, a pasi úgyse cserélné le másra), vagy arra, hogy a nő nőként kevés, nem külsőre értem, és pusztán a fiatalságával tudott hatni egy pasasra, vele korban passzolóknál nem pálya komolyabbra. mindezt úgy írom, hogy engem sosem érdekeltek a fiatalabbak, nem elfogultságból írtam, ezt látom

2014. dec. 24. 08:32

Abban az időben, amikor idősebb pasival jártam, őszintén szólva rendkivül rosszul ...


Éveken keresztül fáradhatatlanul nyírták - fúrták a kapcsolatunkat, de tkp nem emiatt lett vége, ettől függetlenül életem legjobb kapcsolatai voltak ( 2 esetben ).

A papirforma szerint hozzámillő, pár hónappal idősebb , diplomás férjekkel nem volt szerencsém, évtizedek után is sajnálom, hogy az idősebb partnerról lemondtam.

Nem zavart a korkülönség fiatalkoromban sem és most 25 év elteltével sem okozna problémát.

22. kristo_f (válaszként erre: 17. - Forrest2010)
2014. dec. 24. 07:52

Feltételezem ebben a topikban senki nem ilyen nagy korkülönbségre gondolt, de olyan is van

Egyet felejtenek el, amikor nagy korkülönbség van a férfi javára

hogy

a férfiak átlagéletkora kevesebb mint a nőké

és míg egy nő élete végéig képes a szexre, a férfi élete alkonyán erősen csökken aztán bizony nem.

Mi a helyzet ha 20év korkülönbség van?

40-60 esetében még nem annyira ciki, de 80-60 esetében biza nyűgös.

Hagyjuk most a szeretetet. A szexet nem lehet kikapcsolni, max elfojtani.

21. kristo_f (válaszként erre: 15. - Hannababa13)
2014. dec. 24. 07:45

Családi neveltetésem következtében egy nőnek csak finoman válaszolok/elsőre!/


Te általánosan és bizonyára nagy élettapasztalatod alapján kijelentetted hogy az én kapcsolatom nagyon rossz.

Mármint azért mert ha a nő idősebb...


Elmondom,hogy a barátnőm idősebb nálam. Azt is elmondom, hogy nem kevés rövid és hosszabb kapcsolat után ismertem meg, majd később szorosabb lett a kapcsolatunk

Így 27-28 év után határozottan kijelenthetem hogy megfogtam az Isten lábát vele.

Nincs az a nő, legyen az általatok irigyelt szőke bögyös, ami tipust amúgy nem kedvelek, lecserélném bárkire is.


Ezek után én vagyok a bunkó?

20. forrest2010 (válaszként erre: 2. - Hannababa13)
2014. dec. 23. 05:42
A 32,5 fél év alatt míg a 2. munkahelyemen dolgoztam volt néhány kolleganőm akiknél a korkülönbség 2-3 év volt , nagyon jól megvoltak egymással , mindegyik 30 valahány éves házasságon túl , nem látszik , h a feleség az idősebb ! / én azt se szerettem volna / dehát ezek szerint így is működik , ha egyéb dologban egyetértenek .
2014. dec. 23. 02:54
Meglepődtek, de csak diszkréten.
18. forrest2010 (válaszként erre: 7. - Kristo_f)
2014. dec. 22. 20:02
Lehet , h rosszabb , ha a nő az idősebb , én azt se szerettem volna soha , de ahogy a környezetembe láttam 1-2 ilyen mégis működött !!! Volt egy kolleganőm , a veje odébbállt , egy idősebb nőért otthagyta a fiatal feleségét , a másik + a vaddisznó férjét cserélte le egy fiatalabb pasira . A világ így kerek .
2014. dec. 22. 19:57
Attól , h én így érzem , más + máshogy , nincsen ezzel semmi baj ! Engem attól is a guta környékezne , ha a lányom beállított volna egy apjával egykorúval , más ezen is könnyen túlteszi magát .
16. forrest2010 (válaszként erre: 8. - Kristo_f)
2014. dec. 22. 19:54
Neked ma nagyon kötözködő hangulatod van , igaz , h 60 vagyok , mint a férjem , nem mondtam semmi olyat , h elverném a háztól , ha 70 lesz v 80 , én is annyi leszek , feltéve , h megérem ! én nem szerettem sose a túl nagy korkülönbséget se előre , se hátra , ezért írtam , h nem szeretném ..... Légy oly kedves ne keverj !
15. hannababa13 (válaszként erre: 7. - Kristo_f)
2014. dec. 22. 18:11

van........................


bunkó vagy!

14. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Vaszily60)
2014. dec. 22. 17:29
én biztos nehezen fogadnám el, ha egyáltalán elfogadnám, hogy a 16 éves lányom egy 40 éves pasassal fut. még egy lánynál értem, hogy imponáló, mert másként bánhat vele egy érett férfi, mint egy fiatal srác, a pasi részéről betegesnek tartom
13. kriszta773 (válaszként erre: 8. - Kristo_f)
2014. dec. 22. 17:28

más dolog valakivel együtt élni, együtt megöregedni, és más, mikor facér állapotban nézelődik :)

az igazsághoz hozzá tartozik, hogy már az átlag 40-es pasik zöme lerobbant és igénytelen, már ebben a korosztályban is jóval több a csinos, fiatalos nő, mint a férfi. úgyhogy érthető szerintem, ha például egy "jól karbantartott", vonzó 60 éves nőnek nem pálya egy 80 éves pali

12. Ladybug4 (válaszként erre: 11. - Zsú1965)
2014. dec. 22. 16:42
Anyakent irom. Azert annyira nem egyszeru hozzaszokni,hogy a lanyom baratja tolem 2 evvel a ferjemtol pedig 1 evvel idosebb... 10-12 ev korkulonbseg az semmi!
2014. dec. 22. 16:15

Erre csak akkor lehetne válaszolni, ha ismernénk a családodat. Köztünk 13 év van, simán elfogadták, pedig anyáém csak 8 évvel idősebb a páromnál. Ennek 18 éve, nekünk így jó. Én nem tudnék egy velem egyidős pasit elképzelni magam mellé.


Ez a kettőtök dolga, mindenki mástól csak azt lehet elvárni, de azt el is kell várni, hogy tartsák tiszteletben, hogy ti együtt vagytok.

Aztán lassan mindenki hozzá fog szokni. Igaz a mondás: minden csoda 3 napig tart...

2014. dec. 22. 14:18

Te vagy Vele, nem a családod! ..ha Nektek jó a többi nem számít!

Ennek ellenére azt mondom, hogy előbb-utóbb majd kiütközik a korkülömbség!

2014. dec. 22. 13:47
Jó persze tudom ezt a részét is hogy mikor en ennyi leszek ő annyi. De anyunak is aztmondtad,nem fogok hozza menni feleségül vagyis Kitudja mit hoz a jövő,jól érzem magam vele. Anyu szerint meg hozzam nem való neki nem tetszik de tudja ő is,hogy mindig idosebbekkel jöttem ki jól. Remélem elfogadja idővel.
8. kristo_f (válaszként erre: 5. - Forrest2010)
2014. dec. 22. 12:32

én 60 vagyok ,de el nem tudnám képzelni , h egy 70-80 éves emberke lenne a férjem !


Pfff

70 elött elteszed láb alól?


Persze én is elverem majd a háztol a zasszonyt amikor 70 éves lesz, én sem tudom Lképzelni


Dőlnek a hülyeségek rendesen

7. kristo_f (válaszként erre: 2. - Hannababa13)
2014. dec. 22. 12:28

sajnos az már rosszabb ha a hölgy az idősebb! "


Van még ilyen okos megállapitásod? Akkor ide vele!

2014. dec. 22. 12:16
Én 24 vagyok, a párom 34. Nem volt gond az elfogadással. Néha szoktunk hülyéskedni, hogy amikor én 8éves voltam, ő érettségizett :D de amúgy nem merül fel sose, hogy idősebb. 4 éve vagyunk együtt.
5. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Vaszily60)
2014. dec. 22. 05:37
Nekem egy kolleganőm ment sokkal idősebb pasihoz 25-26 ? év volt közöttük , rettenetesen megbánta , mikor a lánya akart hozzámenni egy 11 évvel idősebbhez tisztára lelkibeteg volt , könyörgött neki , h nagyon nagyon gondolja meg ! tudom nem ezt kérdezed ! a nagybátyám és felesége között szintén 11 év van , 42 év alatt végig szépen éltek , szerintem annak köszönhetően , h a feleségének birkatürelme van , talán nem is ezeken az éveken múlik ! én 60 vagyok , de el nem tudnám képzelni , h egy 70-80 éves emberke lenne a férjem ! mi egyidősek vagyunk , de a férjem nyavalyog annyit , mint egy 70 éves / megőrülök ! falramásznék időnként tőle ! / vagyis nem tudom a titkot ! nem tudom mi és hogy lenne jó ?!
4. evuci3 (válaszként erre: 3. - Vaszily60)
2014. dec. 22. 03:17
13 év van köztünk. 20 éve vagyunk egyutt. Anyu rögtön elfogadta, apu számára ez nehezebb volt. eltartott 1-2 évig, de aztán múködött. Apám már nem él. Anyuval a mai napig jól elvannak, mint anyja-fia. (Bár mi 27-40 évesen kezdtük.)
2014. dec. 22. 03:06
A ferfi idősebb :)
2014. dec. 22. 02:09

ki az idősebb?



nálunk a férjem sokkal idősebb,de én nem is szerettem soha a velem azonoskoru férfiakat.


esetlenek,és éretlenek,tapasztalanok voltak.


nagyon jól hozzáöregedtem 38 év alatt.


az anyukám még házasságunk hosszu ideje alatt is csak nehezen fogadta el a nagy korkülönbséget,de beletörődött,és végül megszerette a párom.


mindig kapott a párom ajándékot ha a bátyám is kapott,és forditva.


soha nem bántam meg. sajnos az már rosszabb ha a hölgy az idősebb!


régen akkor ment egy leány egy idős urhoz,ha az nagyon gazdag volt,vagy szeretett volna kitörni a szegénységből.

2014. dec. 22. 01:41
Kérdésem azokhoz a párokhoz szannam akiknél sok a korkulonbseg a közvetlen család es környezet hogy fogadta ? 16 év különbség. Természetes tudom,hogy megoszlanak a vélemények a korkulonbseggel kapcsolatban de ez most nem érdekel. Az összhang tökéletes,csak arra lennék kíváncsi a szülők,mit szólnak ? Elfogadtak könnyen ? Ugye a régi világban természetes volt ha egy 16 éves lány is 40 éves férfival házasodott. ( Bocsi az ékezet hianyert )

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook