Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan fájnak a szülési fájások? fórum

Hogyan fájnak a szülési fájások? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
33. zoma (válaszként erre: 31. - Moncsicsi83)
2007. jan. 28. 17:01
Azért mindenképp vigyél magaddal valakit, a legjobb ha a párodat, mert az élmény még jobban összehoz benneteket. Én a férjemre sokat morgok, mert az a tipikus nem figyelmes férfi (nincs virág, hízelgés, udvarlás stb.). De a szülésnél - kérés nélkül is velem volt - s azóta tudom, hogy az igazán fontos dolgokban számíthatok rá. Nagyon sokat jelentett, felért egy EDA-val.
32. noika
2007. jan. 28. 15:47
Én kettöt vetéltem,kettőt szültem.Az egyik testileg rossz a másik lelkileg!Az első szülés farkcsont töréssel egy hónapos fekvéssel.Borzasztó.most is tudok sirni,ha visszagondolok a 14 órás szenvedésre.A kislányom szépen nyugisan 7 óra alatt megvolt.Ha jó érzést akarok magamnak generálni akkor arra gondolok vissza.Mesésen szép volt!!!
31. moncsicsi83 (válaszként erre: 29. - Zoma)
2007. jan. 28. 10:34
Akkor tényleg biztosan szép emlékek maradtak. Mondjuk azt mondják, hogy az a pillanat amikor a babát a kezedbe adják mindent elfelejtet... Akkor biztosan igaz...
2007. jan. 28. 09:07
Nagyon :(
29. zoma
2007. jan. 27. 18:25
Amikor elkezdődik, tudod, hogy azok, nem lehet mással összekeverni (pl. a haskeményedésekkel). Én az első fiammal éjszaka arra ébredtem, mintha jól vesébe rúgtak volna, indultunk is a kórházba. Nekem fájt a derekam is hátul, meg hasam is görcsölt elől. Miközben benne vagy, úgy érzed, hogy nehéz, de utólag nekem nagyon szép emlék, főleg maga a szülés, mikor bújik ki a baba. A második szülésemet mársokkal tudatosabban éltem meg. Soha nem döntenék császár mellett, csak azért, hogy "megússzam" a fájdalmat, mert ez tényleg nem olyan fájdalom.Egy 2 napos fogfájás sokkal rosszabb. Nekem 10 és 7 órásak voltak a szülések. De aki annyira fél a fájdalomtól, jobb ha kér fájdalomcsillapítót, mert a szorongás sokszorosára erősítheti a fájdalmat.
2007. jan. 27. 16:49
Hát én még nem szültem így nem tudok rá válaszolni,de én is kíváncsi vagyok rá. De van egy olyan érzésem, hogy ha oda kerül a sor, hogy szüljek, megtudom :)
2007. jan. 27. 12:23
Azért arra kíváncsi vagyok,hogy aki még nem szült,az honnan tudja?????????
26. emily
2007. jan. 20. 18:58
Ne hallgass arra, aki azt írja, hogy szinte kibírhatatlan és soha ne nézz meg szülést a tv-ben! Állítom, nekem csak az, hogy nem féltem tőle olyan sokat segített, hogy 45 percet töltöttem a szülőszobán!!! :-)
25. Gáspi
2007. jan. 19. 17:15
Nagyon fáj,de megfelelő légzéstechnikával csökkenthető.Érdemes elmenni terhestornára!
24. Rika1
2007. jan. 19. 04:24
hát eléggé:(
2007. jan. 19. 04:13
Mint a karoba huzas.
2007. jan. 16. 19:10
TUudjátok, hogy könnyeket tudtok fakasztani az emberek szemében, szívében:)9
2007. jan. 15. 08:41
Olyasmi, mint a menstruációs fájás,csak periodikus. Burokrepesztés után nagyon fáj.A kitolás már nem nagy ügy.
20. Magdala (válaszként erre: 17. - Mimo)
2007. jan. 7. 00:26

Nagyon sajnálom a Veled történteket!

Tiszta szívemből kivánom, hogy hamarosan egy egészséges babád legyen.

2007. jan. 6. 22:30
Nekem infúziós vajúdásom volt, naaagyon fájt!
18. Ancika
2007. jan. 5. 23:40
Erős menstruációs görcsökre hasonlít meg égető derékfájás.
17. mimo (válaszként erre: 3. - Chewy)
2007. jan. 5. 23:22

Én sajnos megszültem a babámat, de azért mert beteg volt 20 hetesen közölték a jobb veséje nem müködik, ezért meg kell szakitani a terhességet((((((.4 napig vajudtam, de intenziven este 8-tól reggel fél 6-ig!!!!!!

És szenvedtem, de nem volt kiért(((((((.

Még csak meg sem foghattam a kisbabámat!!!!!!

De szörnyen fáj!!!!!!!!nem lehet elmondani, érezni kell!!!!!!De el lehet felejteni pár nap amig intenziven él benned!!!!!!!!!!

16. kft
2007. jan. 5. 11:53
olyan,mint a menstruációs görcs.kibírunk mindent,mert utána ott tartod a kezedben a csodát.pár perc után meg azt mondod magadnak:ennyi volt az egész?én az első fiamat símán,a másodikat farfekvéssel szültem.egyik sem volt nehezebb,mint amásik.igaz,csodálatos orvosnál hoztam világra a második gyerekem Szegeden.az elsőtOrosházán, majdnemhogy egyedül a szülésznővel.de az élmény akkor is gyönyörű,nem kell megijedni.ösztönösen tudjuk mi következik.
15. Darien
2006. nov. 22. 12:35

Elolvastam minden hozzászólást, és próbáltam átérezni, hogy milyen lehet az, amikor a saját gyermekedet tartod a karodban. Persze nem tudhatom, hogy tényleges milyen érzés ez, de így is majdnem elpityeredtem. Szerintem nem fogok látni a könnyeimtől, ha egyszer eljutok odáig. :)


Egy ismerősöm mondta, hogy a szülési fájdalmakat szavakkal leírni nem lehet, de utána teljesen elfelejted, és határtalan örömöt érzel.

14. Lina79 (válaszként erre: 9. - Mikormarta)
2006. nov. 16. 18:24
Egyetértek azzal, hogy törlődnek a fájdalmak. Engem kikapartak ott helyben a szülés után. Éreztem, hogy fáj, de nem nagyon érdekelt, mert a kislányom már rajtam szunyókált édesen, és érezte, hogy nála fontosabb dolog nincs az életemben! Ez leírhatatlan érzés. Ezt mindenkinek át kell élni!
13. 7130b15964 (válaszként erre: 9. - Mikormarta)
2006. nov. 16. 18:19

Miért nem ad hormont előtte, akkor nem kellene mit törölni:))

A pozitív hozzáállás minden esetben sokat segít, valószínűleg itt is számít.

2006. nov. 16. 18:00
Nagyon,nagyon, de majd elfelejted.
2006. nov. 16. 15:27

Persze hogy fájnak, de ez mind hozzáállás kérdése. Én rosszabbra számítottam.

Ha csapkodsz és kiabálsz, akkor elsősorban a babát zavarod, aztán veszítesz te is sokat az erődből és végül az orvosok és szülésznők sem fognak úgy hozzádállni.

Mindenki erre gondoljon !!!

10. dogiz
2006. nov. 16. 14:20

Hú gyerekek nagyon! - legalább is nekem az első 14 óra, amiből 6-7 már egyfolytába. A második az már csak 3 órát tartott. Mindkettő persze orvosi felügyelet mellett.

DE MEGÉRTE!!!! Nagyon is!!!!

2006. jún. 5. 09:55
Három gyermekem van, minden gyermekemnél másként jelentkeztek az első jelek. Első gyermekemnél elfolyt a magzatvíz. Második gyermekemnél fájásokra (méhösszehúzúdásokra) ébredtem fel.Harmadik gyermekemnél enyhe vérzés mutatta, valami elkezdődött.Egyébként aki még nem szült, annak azt ajánlom,ne aggódjon, rögtön fogja tudni, hogy "ez az". A fájás szót pedig felejtse el, hívja méhösszehúzódásnak, és képzelje el vizuálisan, hogy minden eggyes összehúzódással egyre közelebb van ahhoz, hogy megpillantsa és a karjábam tarthassa a gyermekét. Én szülés alatt végig erre gondoltam, és biztattam a babámat, hogy ügyes, és segítek neki megszületni, vele vagyok. Mindhárom gyermekem nagyo ügyes volt,szabályosan megszülettek spontán módon.Csak pozitívan! Ne higgyetek a riogatóknak, hogy így, meg úgy fáj! Az agy egy olyan csodálatos szerkezet, hogy szülés után pár perccel törli ezeket az érzéseket, és egy óriási adag hormont ad, hogy elfelejtsd a fájdalmat, s csak a jó érzés maradjon meg benned. Okos a természet! Ezzel is arra ösztönöz minket Anyákat, hogy újra be merjünk vállalni még egy szülést.
2006. máj. 27. 15:52
anyukák rá értek majd azon gondolkodni ha ott lesz az ideje a szülésnek.Minden ember másképen éli meg a szülési fájást meg minden szülés más egy ugyan azon a nőnél is.De ne féljetek akárki mit is mond egy kis élet világra hozatalánál nincs szebb és jóbb a világon.
2006. febr. 22. 16:02

Sziasztok!

Hajra Hoxa!nagyon sokat gondolok Rad igy "ismeretlen ismeroskent"Olvastam amit ma irtal a naplodba.Hat nekem ez az erzes(faradtsag,aluszekonysag)mar kozvetlenul a szules elotti napokban jelentkezett. A vedono lehet ugy latja meg nincs eleg lenn a baba,de nekem peldaul a szules megindulasaig nem volt lenn...Szoval nagyon drukkolok Nektek!Sok szeretettel gondolok Ratok!chewy

6. ilda
2006. febr. 17. 16:35

Eggyetértek az előttem szólóval .

a fájások szülésenként változhatnak,a lányom születésekor a derekam fájt (nagyon!!) alig éreztem klasszikus göcsöket.A fiam születésekor görcsöltem , ami fokozatosan erősödött!!.

De amint kezemben tartottam a csöppségeimet,már el is felejtettem , hogy fájt.

A harmadik : a pici lányom fájás nélkül császárral született.

2006. febr. 17. 15:04
Szerintem nagyon sok mulik a hozzaallasodon. En ugy probaltam a szulesi fajasokra gondolni mint egy folyamatra. Probaltam engedni hogy fajjon, es tudtam hogy minden fajassal lejjebb kerult a fiam a szulocsatorna fele, es kozelebb ahhoz hogy a kezemben legyen. :)
2006. febr. 17. 15:01
Jól! :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook