Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan fájnak a szülési fájások? fórum

Hogyan fájnak a szülési fájások? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2007. jún. 25. 20:07

Sokan emlegettétek a menses görcsöket... igazából nekem olyan sosem volt, ill csak nagyon enyhe néha néha, én leginkább ahhoz tudom hasonlítani amikor vesekövem volt.

A derekadból indul, (onnan a veséktől), és átsugároz a hasadra, egy idő után mintha szétszakadnál....

De utána leírhatatlanul jó! Nálam az első pillanat amire a tolofájások után emlékszek tisztán, ahogy a párom kezébe adták a lányát! Azt az arcot látni kellett volna..:)

62. emagdi
2007. jún. 25. 16:52
huhh... beleolvastam a fórumba, és ezek után el nem tudom képzelni, hogy lehet gyerekszülésre vállalkozni, amikor ez ilyen biztos halál....
2007. jún. 25. 15:11
Nekem csak a derekam fájt a hasam nem ,vajon miért ?
2007. jún. 18. 22:18
Nagyon. A derekaból indul a fájás, és utána jött a pocimra, ami 1-2 percig tartott. Azt mondogattam magamnak, hogy más is túlélte. És láss csodát, én is. Méghozzá háromszor. Bár bevallom kértem fájdalomcsillapító gázt, és az nagyon jó volt. Mindenkinek kitartás!
2007. jún. 18. 21:01
Egy olyan igazi, erős menstruációs görcsöt szorozz be kettővel, nálam ennyi volt. Igaz, mondogatja is a barátnőm, hogy nekem tizet kellett volna szülni, nem egyet :))
2007. jún. 18. 20:28

Indított szülés, 8 óra vajúdás után, egészséges kisfiam lett.

Mihez hasonlíthatom? : mintha kívülről össze akarnának nyomni, akár egy szívacsot, belűlről ezt nem hagyná valami és feszíti ki magát, és közben végig hányingered van. Nekem ilyen volt. A végére már nem is emlékszem, annyira kivoltam. Az egész azonban sokkal sokkolóbb így leírva, mint átélve, és vígasztaljon, hogy baromi gyorsan megy az idő közben.

Terveznénk a második gyerkővöt, de továbbra is parázok a szüléstől. Minden formájától, természetes, császár, otthon, kórházban...tök mindegy. Kár hogy a férfiak nem tudnak gyereket szülni, én szívesen átadnám a stafétát.

2007. jún. 18. 19:50
Én is Szülés elött állok és kb. 9 hetem van még hátra. Nagyon félek és sokat foglalkoztat a kérdés,hogy hogyan is lesz. Persze én is mint az először szülők állandoan kérdezgetem ismerőseimet,hogy milyen, honnan tudom stb. A "más" nálam csak annyi,hogy én nem magyarországon hanem amerikában adok életet a pici csöpségemnek...ez még ijesztőbb,mivel csak részben ismerem az itteni szokásokat.Egy biztos,hogy a kisfiamat nagyon várom és tudom,hogy csodálatos dolog lesz először megfogni!:)
56. mongi (válaszként erre: 55. - Akireteps)
2007. máj. 9. 14:21

Igazad van.

Én szülés előtt mindig kérdezgettem ismerős anyukákat,hogy milyen is az a szülés,s egyszer egyik ismerősöm annyit mondott,hogy fáj,fáj,de eddig még mindenki kibírta...Na,ezen elgondolkodtam,s onnantól kezdve teljesen megnyugodtam,s már nem kérdezgettem többet.

2007. máj. 9. 13:21

Engem nem érdekelt, hogy fog-e fájni, naponta a földön több ezer, százezer nő szül gyereket.

Nekem miért ne menne, és különben is mi az az 1 óra, 2 óra 10 óra stb.

utána jön 10, 20, 30, 40 év is amíg velünk van a gyermekünk... és lesznek örömök fájdalmak.

54. maca29 (válaszként erre: 40. - Mongi)
2007. máj. 9. 12:44
Úgyanígy történt nálunk is minden. Nálam is az utolsó 2 óra volt borzasztó, de ott volt a férjem!! Az utolsó óra vajúdásra már nem is igazán emlékszem, anyira fájt. Ettől függetlenül csodás volt, szülés után már tökéletesen jól voltam, akár újból szültem volna.
2007. máj. 3. 14:10
Picit, kicsit, nagyon, jobban, őrülten, borzasztóan, kibirhatatlanul-majd vége.- csak ennyi.
2007. ápr. 29. 14:53

Nagyon. Nagyon-nagyon! Borzasztóan!


Ne izgulj, észre fogod venni!

2007. ápr. 29. 11:50

Első terhességem végefelé mindig ezen monfordíroztam. Észre fogom-e venni? Hogyan fog fájni?


Pont olyan, mint amikor jó erős mensis fájdalom gyötör. Fáj a derék, majd leszakad, s elöl az ágyékban is. De a jó hír, hogy ezek ritmusosan jönnek: kb 1 percig fáj, aztán jó sokáig nem. Ekkor jó, ha feljegyzeteled az időpontokat, pl: 6,45 7,01 <-- Ebből ki fogod tudni számolni, hány percenként jönnek a fájások. ha már 5 percenként, akkor fogni kell a táskát, s elindulni, mert már nincs sok hátra.

Sokat segített, amikor jött a fájás, akkor csípőkörzéssel tudtam enyhíteni rajta. Bár biztosan vannak jobb ötletek is.

2007. ápr. 22. 09:44
Nálam olyan volt, mintha a derekamtól lefelé húztak volna egy jó erős kötéllel. Nem nagyon szenvedtem,sőt azzal ütöttem el az egészet, hogy beszélgettem a szülőnőkkel és irtó nagyokat nevettünk. Nagyon aktív sportoló voltam, ezért nehezen tágultam, de a sport rohadt nagy fegyelemre oktatott ezért ezt is egy edzzésnek fogtam fel. A kitolási szakasz bezzeg 1 db és mindkét gyerekem vállkulcsa ennek köszönhetően a szülés közben eltörött. Persze megmondani nem merték, de a zárójelentésből megtudtam. Egyébként csodálatos érzés és minden nőnek kívánom, hogy élje meg, sőt már az apukáknak is. Még annyit hozzá, hogy ha lehet minél később, mert a szülést követő időszak sokkal nehezeb (főleg a mai világban).
49. mongi (válaszként erre: 48. - Triszo)
2007. ápr. 19. 13:16
Teljesen igazad van!!!!!
48. Triszo
2007. ápr. 18. 09:34
Szerintem a tágulási szakasz utolsó 1-2 órája az iszonyatos és azt hiszi az ember lány ennél rosszabb már nem lehet. DEEEEEEEEEEE! A tolófájás! Megindul vmi hihetetlenül irányíthatatlan nagy erő a testedben és alig tudod kontrolálni. Bár hálistennek ez nem nagyon hosszú. Az első babám 4400gr a második 3260gr volt de az érzés ugyanaz. De a lényeg: EZ A LEGNYGYOBNB CSODA AZ ÉLETEMBEN!!! LEGSZÍVESEBBEN ÚJRA ÉS ÚJRA ÁTÉLNÉM! AKI EZT NEM AKARJA ÁTÉLNI HÁT...
47. dobos
2007. ápr. 17. 09:43
Nem mondanám mentruációs görcsnek,annál sokkal erősebb.
2007. ápr. 14. 21:48
Nekem is olyan volt,mint a menstruacios gorcs tenyleg csak egy kicsit rosszabb.
2007. ápr. 14. 20:51
Olyan mint a" menszesz"görcsök,csak nagyon erősek.
44. mongi
2007. ápr. 13. 22:53

Bocsi Merci,te csak a fájdalomra voltál kiváncsi:Nem olyan mint egy erős menstruációs görcs.Aki ilyennek érezte,az nagy mázlista!!!!!

Inkább a tehervonatos nézetet osztom:-D

2007. ápr. 13. 14:56

mintha hanyatt feküdnél a síneken és átrobogna rajtad egy tehervonat (jó hosszú)

egyébként nem vészes:)

42. ildiko0914 (válaszként erre: 36. - Ronita17)
2007. ápr. 13. 11:01
igen, olyan mint a menstruacios gorcs,csak eroteljesebb
2007. ápr. 4. 22:33

7 hónapja született a kisfiam 14 órás vajúdás után. Mikor kibújt azonnal éreztem, ezt a csodát újra át kell élnem.

A 9 hónap alatt soha sem arra gondoltam, hogy a szülés fájni fog, hanem arra, hogy milyen boldog leszek ha megszületik a kicsikénk, s persze büszke magamra , hogy végigcsináltam.

Szerintem leginkább azon múlik az egész szülés, hogy hogy fogod fel. Számomra egy igazi, nagy és csodálatos kaland volt.:)))

40. mongi
2007. ápr. 2. 21:25

Én szülés előtt felkészültem a legrosszabbra,de a fájások még ezen is túltettek.Igazából csak az utolsó 1-2 óra volt nagyon rossz,bár ,hogy benn volt a férjem ,az rengeteget segitett(A mai napig úgy gondolom,hogy nélküle nem is ment volna).Viszont,amikor megszületik a baba,egyszerűen mindent elfelejt az ember-ez hormonális.Tényleg igy van.12 órát vajúdtam,infúzióval,ágyhoz kötötten,de miután megláttam a kisfiamat,már úgy éreztem,hogy akár most megint szülnék!

Hihetetlen nagy élmény az egész!

2007. márc. 3. 14:30

Ne izgulj! Ha odakerülsz pontosan tudni fogod, hogy EZ AZ! Háromszor szültem, de csak a harmadiknál tudtam meg mi is az, hogy beindul a szülés. Az elsőt túlhordtam és nem voltak fájásaim (csináltak az orvosok). A másodiknál este volt egy erős görcs és utána semmi, csak elkzdett jönni a nyákos váladék (nyákdugó). Jót aludtam, másnap a nagyobbat elvittem a bölcsődébe, besétáltam magzatmozgás számlálásra és csak pislogtam amikor az orvos közlte, hogy most szülni fogunk. (Még volt 3 hetem és 2,5 ujjnyira nyitva voltam.) A harmadiknál már pénteken éreztem a jósló fájásokat és bővebb nyákos váladék volt, aztán hétfőn reggel miután minderről beszámoltam, az orvosom úgy "megvizsgált", hogy azt hittem leugrok az asztalról. (Addig mindig úgy vizsgált, mint a hímestojást). Onnatól eleinte 1/2 óránként, majd délutántól 20 percenként jöttek a fájások. Éjszaka 15 majd 10 percesek voltak. (Mivel cukor problémám volt így ekkor már egyébként is bent voltam a kórházban.) Reggel már 5-6 percenként jöttek amikor úgy döntöttem, hogy felmegyek a szülőszobára. Talán egy nagyon erős menstruációs görcshöz tudnám hasonlítani a végefelé, amikor úgy érzed, hogy leszakad a derekad, meg úgy általában mindened.

Ilyenkor mindig arra gondoltam, hogy: Nam baj! Még egy-két óra és mindenen túl leszek.

Én személyszerint St.Martint, Ennio Moriconet és Irigy Hónalj Mirigyet hallgattam. Úgy, hogy a fülhallgató egyik felét a pocakomra tettem a baba fejénél, hogy ő is had hallgassa. Sokat segített!

á

38. emily (válaszként erre: 36. - Ronita17)
2007. márc. 1. 19:28
Ezt mindenki teljesen máshogy éli meg! Szerintem például közelében sincs a kibírhatatlannak. Nekem szerencsém volt, gyorsan ment. Ne félj tőle, szerintem ez a titka!!!!!! :-)
37. mimo (válaszként erre: 36. - Ronita17)
2007. márc. 1. 11:04
Ehhez hasonló, csak 100-szor erősebb, kibirhatatlannak tünik((((((((
2007. márc. 1. 10:32
10 hetes terhes vagyok és szokott úgy fájni a hasam,mint a menstruáció előtt. A szülési fájdalom is ehez hasonló akkor?
2007. márc. 1. 00:12
pár perces szünetekkel:)
34. mesi73
2007. jan. 30. 20:09
Én 6 éve szültem,10 perces fájásokkal ültem a mentőben reggel 9-kor.Csodálkoztam,hogy miért mondják erre,hogy kibírhatatlan??Este 9 körül már a császármetszés került szóba-én már úgy sétálgattam a férjemmel a szülőszobában,hogy nem tudtam, hogy élem meg a reggelt-a vége 3 hetes kórház lett!DE visszagondolva a fájdalmakat nem tudom már felidézni,csak azt,hogy másnap reggel az anyukám ébresztgetett,állt az ágyam mellett,karjában a fekete,égnekálló hajú,gyüröttarcú,visító kisfiammal!A fiam haja azóta gyönyörű szőke,az arca kisimult,visítani azt szokott még most is...Szóval,aki előtte áll-annak kitartás-gondoljon a végeredményre-előtte pihenjen sokat,mert utána jó sok évig nem fog!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook