Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan esne ez édesapádtól? fórum

Hogyan esne ez édesapádtól? (beszélgetős fórum)


1 2
34. spinneli (válaszként erre: 31. - 342402de6d)
2011. dec. 27. 20:05

Sajnálom a veszteséged, de a topikindító problémáját ez nem segíti.

Mindenki azzal tud kezdeni valamit, amije van.

33. spinneli (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2011. dec. 27. 20:04

Lehet egy kicsit kivülállónak érzi magát...a helyedben elmondanám neki, hogy nekem ez rosszul esik..

Valószínűleg nem tudatosan akar bántani.

2011. dec. 27. 19:53
Biztos csak viccel,de mondjuk leülhetnél vele erről róla beszélni,mondjuk mond el ezt neki amit ide leírtál..
31. 342402de6d (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2011. dec. 22. 21:33
Örülj neki,hogy van apukád,nekem már nincs....
30. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - Ec6e9cfd9f)
2011. dec. 22. 13:57
Pont ezért nem mondhatunk rá semmi rosszat. És azt sem tudjuk, hogy a fórumindítónak mennyi humorérzéke van, mert ha 0, akkor régen rossz...
29. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 28. - 9536810fa1)
2011. dec. 22. 10:35

szerintem is:) nagyon sok mindenben igazad van.

ismétlem: szeretni lehet az apukádat,sőt jó,ha nem utálod azért,amit tett veletek,mert neked könnyebb ettől.

nem kell senkit eltaposni,csak helyretenni.Megmondani neki,hogy ezt és ezt a viselkedést nem tűrjük el tőle,és senki mástól sem.Uralkodjon magán.

én sem havajszansájnban nőttem fel,ezzel együtt képes vagyok más emberekel(akik engem nem bántottak) normálisan bánni.

A gyerekek nemigen tudnak elengedni a fülük mellett dolgokat,főleg referencia(és a főleg rokon)felnőttektől nem.Ezért KELL szerintem megvédeni őket más felnőttek "zaklatásától",amennyire lehet.

Nem volt kérdés,hogy szereti-e az apja a topiknyitót..csak az,hogy úgy bánik vele,hogy rendszeresen fájdalmat okoz neki.erre nem mentség a szeretés szerintem.

persze,érdemes megkeresni az okokat,úgy könnyebben fogad el az ember,és bocsát meg(én is ezt tettem saját életemben,már jócskán felnőttként) ezzel együtt nem nézem el,ha mással(pl.gyerekekl) teszik ezt,mert tudom,h nekem myilen rosszul esett.

28. 9536810fa1 (válaszként erre: 27. - Ec6e9cfd9f)
2011. dec. 22. 09:32

... nem, apu nem jó ember... sőt kifejezetten gonosz, de vannak benn jó és szerethető dolgok néha... arra fókuszálok, egyébként mérgezném a levegőt körülöttük és magam körül is. Vannak emberek, akik alapból buták, olyan környezetből jöttek, ahol nem kapták meg azt a szeretetet, támogatást, hogy egészséges lelkületű felnőttek legyenek.... tipossuk el őket? Utáljuk közösen?

Sajnos rengeteg gyerek van olyan felnőttek keze alatt, akik nem építik a személyiségüket , hanem inkább rombolják... ugye itt akár lehetne mutogatni az oktatási intézményekre is, amik elsősorban nem építik a gyerekek önbizalmát, hanem bizony sárba tiporják időnként rendesen.

Mindent meg kell tanulni helyén kezelni... sajnos. Az élet nem mindig csudacsudaszép és ragyogó, viszont haraggal és méreggel se lesz szebb.

Kezelni kell helyzeteket, sokszor azzal, hogy nem figyelünk oda, megtanulunk elengedni a fülünk mellett dolgokat, próbálunk mögé látni, hogy ezt miért is mondhatta... szerintem a topikindító se feltételezi azt az apukájáról, hogy nem szereti őt... ha viszont szereti, akkor tántalán valami más ok van, ami miatt ilyeneket mond...


szerintem

27. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 25. - 9536810fa1)
2011. dec. 22. 09:25

lehet apukádat szeretni azért,amit a gyerekeiddel tesz MOST.

elfelejteni,hogy mit tett:naívság,nem szabad. Megbocsátani lehet,ahogy neked jól esik.

de azt ugye nem mondod,hogy jó ember? vagy az volt mindig? mert akkor hazudsz magadnak.

Azt hiszem,egy gyereknek nincs még képessége arra,hogy elfogadjon jót is .rosszat is felnőttektől..illetve elfogadja,de közben sérül a személyisége,az igazságérzete(hazudnia kell magának,hogy ez így van rendjén,hogy engem bántanak,hiszen az apám teszi..pl) és az önbizalma.

lentebb leírtam,hogy kikre haragszom,de most újra: 1.azokra az emberekre,akik oylan érzéketlenek,hogy nem veszik észre,h másokat aláznak

2. azokra a felnőttekre,akik hagyják,hogy más felnőttek a jelenlétükben gyerekeket alázzanak

3. főleg azokra a felnőttekre,akik szülők,és hagyják más felnőtetknek,hogy a gyereküket alázzák.

26. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2011. dec. 22. 09:18

látod,pont ezt mondtam..a te apukád egy viccelődős ember,aki bírja a kölcsönös viccelődést is.

a topikindítóét meg még nem tudjuk..Bár azt hiszem,akár iylen,akár oylan,túlzásba vitte.

Egy szülő ne mondjon olyat a gyerekének,hogy pl:"felcsináltak"

25. 9536810fa1 (válaszként erre: 23. - Ec6e9cfd9f)
2011. dec. 22. 09:01

Te kire haragszol ennyire? Átsüt a soraidon!


Az én apum nagyon-nagyon csúnyán beszél, anyukámmal is... gyerekkorunkban rendszeresen kékre-zöldre vert minket. Gyerekkorunkban? Közel 18 éves körül voltam, amikor elé álltam egy kombinéban, hogy nézzen végig rajtam, úgy megüthet, hogy ott maradok... (az öcsém 15 évesen elköltözött, mert nem bírta... stb. stb).

Rettegtem, hogy a gyerekeim majd tőle tanulnak beszélni... de nem... mindenki a helyén kezeli... ilyen, de az unokáit imádta, és immár engem is szeret és büszke rám... és nem őrizgetem a sérelmeimet, szeretem azért, amiért imádja a gyerekeimet, ahogy játszott velük, cipelte őket a faluban, hogy (városi gyerekek lévén) mindenféle állatot lássanak, megismerjenek... hogy nyáron nap-nap után rakta a tábortüzet nekik.. hogy megtanította a kerti munkát, megismertette velük az állatok nevelését... és sorolhatnám...

Minden emberben van jó és rossz... mindenkiben más, de az, hogy mit veszünk észre belőlük, az az érzés, az a képesség már belőlünk jön... azt gondolom. :)

2011. dec. 22. 08:59
Nekem is mondott az apukám olyat, amit sértésnek vettem, pedig csak viccelt. Én vérig sértődtem, de apukám nem is vette észre. Eltelt 1 hét vagy 2 és akkor tűnt fel neki, hogy nem beszélgetek vele. Megkérdezte, hogy mi a bajom, mire elmondtam és 10 percen át vihogott, hogy csak viccelt. Na onnantól nem érdekelt ha ismét elsütötte azt a vicet:), én is vicceltem vele hasonlóan:)
23. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 22. - Ec6e9cfd9f)
2011. dec. 22. 08:52
ja és persze nem lelőni kell,csak leállítani erről a szövegelésről,és persze még csak nem is általánosan,mert mondja annak,aki vevő rá.
22. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2011. dec. 22. 08:50

Rögtön kiderülne,hogy csak egy vicces jóember-e,ha egyszer megmondnák neki,hogy ezek a poénok(és nemcsak a származásról volt szó,messze nem!!) rosszul esnek,és ne mondja többet.

ha erre zavarva jönne,és azt mondaná: sajnálom,nem akartalak bántani,na akkor jó ember.ha meg azt,hogy :mit vagy úgy oda? már egy kis viccelődést sem bírsz el? (ami persze egyoldalú!! ki tudja,apuka hogy viselné,ha az ő rovására vicceskednének),akkor el kell gondolkodni..

és ha azt,hogy:én megtehetem,hogy viccelek..vagy valami efféle,na akkor szó sincs jó emberről.


nagyon más,ha oylannal viccelnek,ami rád nem érvényes(pl a valóban nagy fenekűek nem hiszem,hogy nagyon jól vennék az iylen poént)

..vagy a múmiával..ez vicces még,ha jól karbantartott 40 es vagy,de ha 60 lennél,nem biztos,hogy nevetnél.

2011. dec. 22. 08:41

Ne csináljátok már!

Valószínű, hogy a fórumindító apukája egy jó ember, csak szeret viccelődni, kiélezni dolgokat és lassan ott tartunk, hogy le kell lőni.

Komolyan mondom, örülnék ha csak ez lenne a problémám, de nekem nincs sem apukám, sem anyukám, így nem bosszankodhatok nem létező problémákon.


Egyébként a férjem és én is elég viccesek vagyunk, és a férjem pl. egyik reggel is úgy köszönt el, hogy szia nagyfenekű:)))) ezen jót vigyorgok és ennyi, vagy szokta mondani, hogy malacka, röfi és társai:)))Vagy múltkor azt mondta, hogy siessek haza, mert benne leszek a TV-ben. Meg is kérdezetm, hogy melyik horror lesz:))), de csak a Múmia volt:))))

Ezek szerintem vicces dolgok, bár lehet azért, mert nincs nagy fenekem és duci sem vagyok.

20. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Miramira77)
2011. dec. 22. 08:34

Neked ennyire fontos, hogy a családod milyen származású?

Vendek vagyunk, régi magyar család.

Én sosem használok ilyen jelzőket...

Azt hiszem téged azért zavar a poénkodás, mert kicsit sznob módon ragaszkodsz a származás megjelöléshez.

19. 9536810fa1 (válaszként erre: 16. - B-zs)
2011. dec. 22. 08:28
... így van. ... szerintem is...
18. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 16. - B-zs)
2011. dec. 22. 08:23

?? felnőtt ember nem változik? és hány éves kortól oylan felnőtt,hogy megengedheti magának a 'nem változás'-t?

amúgy valaki egyszer,aztán majd sokszor foylamatosan megengedte,elnézte neki,hogy így viselkedjen,és nem koppantott az orrára.....

és: nem kell megváltoznia ,csak fogja be a száját,ha velem,vagy a gyerekemmel akar így beszélni.Gondolni azt gondolhat,amit akar.

nem hiszem,hogy el kell fogadni,ha vki foylamatosan aláz téged,vagy bárkit a környezetedben.ezzel az erővel bármit megtehet valaki-bárki,csak azért,mert """felnőtt''',és nem változik..

17. githaj
2011. dec. 22. 07:58
Nem tudsz nást tenni, minthogy figyelembe se veszed. Az ilyen régi típusú emberek nem változnak meg, hiába beszélsz vele, neki ez a szórakozása.
16. b-zs (válaszként erre: 15. - Ec6e9cfd9f)
2011. dec. 22. 07:54
ez a családi örökség.. felnőtt emberek, változni nem fognak.. van egy határ, ki mit enged meg a másiknak, és magának.. változni nem fognak, el kell őket fogadni olyannak, amilyenek, és örülni annak, hogy még vannak!!
15. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 11. - B-zs)
2011. dec. 22. 07:48
az családi béke,ha vannak rendszeresen megalázók,és rendszeresen megalázottak?
14. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 8. - Miramira77)
2011. dec. 22. 07:46

semmi közöm hozzá,de elmondom:iylenkor az anyáknak meg kéne védeni a gyereküket ettől,főleg mindenképp akkor,ha a lányának a nőiségét alázzák.

az enyém sem tette meg,mert "csak" nő volt,és hallgass a neve..(régi szép,férfiuralmi világ..és lázadni alig merő nők) ezzel együtt nagyon sokáig haragudtam rá ezért

13. 6615c3e53b (válaszként erre: 8. - Miramira77)
2011. dec. 22. 07:45
Milyen kedves:(
2011. dec. 22. 07:44

Ha nem olvastam volna végig, amit az első hsz-ben írtál, akkor csupán csak ennyit írtam volna: az én APUKÁM sosem tett/tenne ilyet velem!!

Nagyon jó a viszonyunk a mai napig, pedig már elmúltam 40 éves...

Egyébként pedig, valamilyen szempontból irigy, és gonosz, mert csak ezért folyamatosan bántani a saját gyerekét, hát, ez nem egy szép gesztus. Apukád, nem egy nagy jellem, bocs:(

11. b-zs (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2011. dec. 22. 07:44

szerintem jobb a családi béke, néha el kell engedni dolgokat a fülünk mellett.. nálunk is szokott lenni egy s más, de nem kell felvenni a kesztyűt, mert csak sértődés, harag lesz belőle..

az meg, hogy anyukáddal hogy beszél, az meg szerintem a két szülőre tartozik, hiszen közöttük ez a stílus az évek során alakult ki, ők tudják, mit engednek meg a másiknak, a szülők dolgába sem jó beleszólni szerintem, felnőtt emberek, oldják meg egymás között.. ha beleszólsz, abból is csak sértődés lenne, vagy egymás között veszekednének rajta..

10. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2011. dec. 22. 07:43

... azt hiszem, Neked kellene adnom apumat 3 napra, hogy megtanuld értékelni a sajátodat! :D

Valószínű Ti meg gyakran emlegetitek a "vend"ségeteket, és talán ez meg őt sérti... vagy bántja kicsinykét. ;)

9. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 8. - Miramira77)
2011. dec. 22. 07:42
Az a baj ő tényleg azt hiszi most vicces volt...és nem érzi megbántott vele
8. Miramira77 (válaszként erre: 6. - Ec6e9cfd9f)
2011. dec. 22. 07:41

Na igen.

Édesapám ebbe is beleviccelt:

Van két pattanásod.

Ha borogatnád, még elmúlna

Ki vágott mellbe? Jól bedagadt!

2011. dec. 22. 07:40

Nem is tudom mit írjak..valahogy meg kellene ezt vele beszélni..hátha észérvek hatnak rá..

Bár vannak durvább dolgok is ,amit az én gyerekeim is megkérdezhetnének,11 éve nem keresi őket az (édes)apjuk..nem fizet nem gondoskodik róluk..

6. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 4. - Miramira77)
2011. dec. 22. 07:24

sok ember kritizál keményen úgy,hogy a végére tesz egy kacajt,attól úgy tűnik,mintha viccelne.

Szerintem,ha valakivel így viccelnek rendszeresen,hogy a poénkodó tudja,hogy a másiknak rosszul esik,az cikizés,alázás..

hogy mért pont ezzel "viccel": talán anyukád minden másban jobban működik nála,és nem talál rajta más fogást,hogy lehúzza..

amúgy származáson viccelni......hm.

((nekem keresztapám volt iylen vicceskedő...12 éves voltam kb,és kezdett nőni a mellem,ami ciki volt,mert az osztályban még senkinek sem,és az otthoni létem sem a nőiség elfogadásáról,megbecsüléséről szólt.Ő meg rendszeresen hátbavágott,mert összegörnyedve jártam(hogy ne látsszék annyira a gyerektestemből-lelkemből kiálló cicim,) és hangosan,mindenki előtt mondta: nyomd ki rendesen a cicid,hadd lássa mindenki! és senki felnőtt nem szólt rá,hogy hagyd azt a gyereket,nem látod,hogy szarul esik neki?-haragszom is a felnőttekre,akik nem állítják le a gyerek rovására tett vicceskedő megalázásokat- emiatt csak kb huszonéves koromra kezdtem elfogadni,hogy a női mell,az van,és nem kell rejtegetnem.))

a vadkeleti dumája pedig megalázó,hiába volt nevetés a végén,és hiába mondja,h csak viccelt.

5. Miramira77 (válaszként erre: 2. - Carpediem*)
2011. dec. 22. 07:06

Szerinted mire?

Ő régi magyar családból jön, bár mindenki azt hiszi németek vagyunk.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook