Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan engedjük el a halott szeretteink? fórum

Hogyan engedjük el a halott szeretteink? (beszélgetős fórum)


1 2
24. Delete (válaszként erre: 21. - 0c97fbb607)
2008. febr. 20. 14:38

szerintem myly ebben a hsz.-ben gyakorlatilag a nálunk szokásos emlékezés helyének jelen korban gyakorolt 1 változatát írtad le. A sírba temetést.


A hogyan-ra ez nem válasz. Azért kezdtem úgy, ahogy . . . . mert Én nem engedtem el az eltemetett rokonaim. /Lehet önző vagyok?/

Nincs olyan hét hogy ÉDESAPÁM arcát ne „látnám” és a bratyóm is gyakran gyújt rá! emlékeimben. Sokat dohányzik még mindig!

Én . . . . . . .hmm míg éllek velem vannak Ők Bennem élnek, s velem fognak elmenni „talán” ha én is távozom.


Így van ez /Nálam/ minden emberrel, aki életemre valamilyen hatást gyakorolt, a közös élmények „erejétől” függően megvannak bennem. Míg élek Ők élnek bennem.

Így lehetséges, hogy még mindig sokat bagózik a bátyám!

2008. febr. 20. 14:32
Lehet, hogy félek a haláltól..?
2008. febr. 20. 14:32
Teljesen igazad van. Én megértem azokat, akik kijárnak a temetőkbe. Azokat nem értem, akik azon csámcsognak, hogy mások miért nem teszik.
21. 0c97fbb607 (válaszként erre: 20. - Fa3d5b4d84)
2008. febr. 20. 14:10
A temetkezés egy régi emberi szokás.Azért alakult ki,mert egyre nehezebben engedték el a halottakat.Kellett egy összetaró kapocs ,amihez visszamehetett az ittmaradt,és ezáltal úgy érezhette,hogy ha egy kicsit is,de újra mellette van az a valaki.Pedig az csak egy koporsó,meg egy kereszt.Sokkal közelebb vannak a meghaltak ,mint sem gondolnánk,de legkevésbé sem a temetőben nyugszanak.Az csak a testük,meg ami maradt belőlük.
20. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 18. - Erus75)
2008. febr. 20. 13:44

Most lehet, hogy megvet engem mindenki, de az az igazság, hogy én gyűlölök temetőbe járni. Engem elborzaszt, állandóan az elmúlással találom szembe magam. Az elhunyt hozzátartozók már nincsenek ott, csak testek. Neki teljesen mindegy, hogy milyen a sírja, ki gondozza azt. Mondom ezt annak ellenére, hogy nekem is van ott egy-két hozzátartozóm. Többek között az anyai nagyszüleim (a nagymamám tavaly novemberben halt meg), akiket rajongva szerettem. DE! Mindennap gondolok rájuk, és mindszentkor is gyújtok - otthon - egy gyertyát.

Olyan helyen lakom, ahol mindenki ismer mindenkit, és egyszerűen feláll a szőr a hátamon, amikor az élők azt sasolják, hogy kinek mennyire gondozott a sírja, milyen virágot ültet rá, stb. Könyörgöm! Hát milyen ember az, aki ráér ilyennel foglalkozni, meg még örömét is leli abban, hogy kihord másokat?

19. 0c97fbb607 (válaszként erre: 18. - Erus75)
2008. febr. 20. 13:16

Nem.

De ne gondold,hogy kevésbé szeretik azt aki meghalt,mert épp a sírjára nincs idejük,mint te,aki gondozod:)

Neked szükséged van arra,hogy evvel mutasd a törődésed,mai napig feléjük,lehet másoknak nincs,mert ott van ,az emlékeikben,persze az is lehet ,hogy egyszerűen nem szerették azt aki elment.Ilyen az élet.

18. erus75
2008. febr. 20. 12:59

Már nem sírok,nem szomorkodom és persze nevetünk is rajta,csak nem tudom elengedni.Olyan mintha még a családhoz tartozna csak ő a temetőben lakik.

Épp ésszel nem tudom felfogni,hogy látok olyan sírokat akik azóta haltak meg és derékig érő gaz van a sírjukon.

Bennem van a hiba?

17. 0c97fbb607 (válaszként erre: 15. - Erus75)
2008. febr. 20. 12:35

Akkor ott van melletted,és benned.

De ez nem ok a szomorúságra és bánatra.

Azt hiszed csak avval fejezheted ki a szereteted,ha sírsz,vagy bánatot érzel?

Nem.

Akkor szereted igazán,ha örömmel gondolsz rá,és akár nevetsz is rajta,hisz gondolom vannak olyan emlékeid,amikor ő sem volt tökéletes:)))

16. erus75
2008. febr. 20. 12:33
Bocs,nem topma hanem tompa
15. erus75
2008. febr. 20. 12:32

Kedves myly,

Halt már meg közvetlen hozzátartozód akit nagyon szerettél?

Amíg velem ez nem történt meg engem sem érdekelt a téma.

Én még itt hallom az agyamban Apu hangját,hallom a mankója topma kopogását a kövön.

2008. febr. 20. 11:09
az ékezetek lemaradhattak volna....azt hiszem:(((
13. 0c97fbb607 (válaszként erre: 12. - Erus75)
2008. febr. 20. 11:08
Igaza van a kollégáidnak,szerintem fordúlj egy orvoshoz,a gyászt is újra kell tanúlnunk,mert a régi elavúltnak hitt hagyományok,sokat segítenének ebben.
12. erus75
2008. febr. 20. 10:58
Apu két éve halt meg.Én sem tudtam elengedni.Azóta állandó temetőjáró lettem.Szia Apu megjöttem, és végigsimítom a kezem a fejfán.Egy-két szóban elmondom mi van velünk.Szenteste vacsora után irány a temető kicsi fával mécsessel.Tartjuk a szülinapját,névnapját.Felköszöntöm őt a sírnál.Amikor hazaindulunk,megint elköszönök simi a fejfára.Ha esetleg nézelődünk a temetőben(imádok ott lenni)utóljára mindig visszamegyek Apuhoz köszönni neki.Otthon ereklyeként örzöm a borotvafelszerelését,pénztárcáját benne a pénzzel amit még ő tett bele.Amikor meghalt a névnapom előtt, akkor nyúltam hozzá,és vettem egy pici szobrot emlékbe mintha ő vette volna nekem.A többi érintetlenül van.Megvan a pizsije amiben utoljára láttam élve,a kisüveg amiből a halála napján etettem meg levessel.Azóta voltam jósnál aki megnyugtatott,hogy jó helyen van és nem bolyong a lelke.Beiratkoztam könyvtárba,hogy elolvassam a halál utáni élettel,lélekvándorlással kapcsolatos irodalmat.A neten is sokszor bújom ezt a témát annyira megszállott lettem.A kollégáim szerint nem vagyok normális, és egyszer kiásom őt.
11. 17b4718bd7 (válaszként erre: 6. - 8d2332796b)
2008. febr. 20. 10:40
Lehet rájuk úgy is szeretettel gondolni hogy el hagyuk menni mert annál nagyobb fájdalom nincs az embernek mikor ép ésszel tudja azt hogy valaki ahogy anyám mondaná forog a sírjában.Ezt híddel nekem én tudom mert elő gyermekemet veszitetem el!!
10. 0c97fbb607 (válaszként erre: 9. - 0c97fbb607)
2008. febr. 20. 10:21

"...tényét és NEM úgy tekinteni rá,mint az élet velejárójára..."*

bocsánat.

9. 0c97fbb607 (válaszként erre: 8. - Macsusz77)
2008. febr. 20. 10:20

Az élet egy nagy körforgás,az oroszlákirály is megmondta.

Aki nem tudja feldolgozni a halál tényét és úgy tekinteni rá,mint az élet velejárójára,az az életet sem tudja feldolgozni.

Külömben is olyan értelemben ahogy mi a hétköznapi értelemben veszzük,nincs is halál.

2008. febr. 20. 09:52

Én 2éve vesztettem el Anyukámat.Szerintem csak az mondja hogy el kell engedni,aki még soha nem vesztett el közeli hozzátartozót.

Ez soha nem lesz jobb,csak megtanulsz együtt élni ezzel az óriási fájdalommal.

Én minden nap újra és újra "belepusztulok",hogy nélküle indul egy új nap.

SZERETLEK ANYUCI!

7. 0c97fbb607 (válaszként erre: 6. - 8d2332796b)
2008. febr. 19. 13:42
Az elengedés ,nem zárja ki az emlékezést,sőt:)
2008. febr. 19. 13:40

szerintem nem kell elengedni

mert nem is lehet

addig jó mig az ember gondol rájuk szeretettel

2008. febr. 19. 13:18
8 éve hogy meghalt az anyu,a mai napig sokszor gondolok rá.Talán azért könnyebb,mert tudom,hogy amit lehetett megtettünk érte a növéremmel.Ami a mai napig bánt,hogy az utolsó kérését(nem tudtuk,hogy reggelre elalszik)nem tudtuk teljesiteni,és ha én krémest látok,mindig az jut az eszembe.
2008. febr. 19. 07:58
Sehogy.miért kéne elengedni?szerintem nem is lehet.megtanuni együtt élni azzal,hogy nincs melletted fizikálisan,azt lehet,elengedni sosem.Én három éve temettem el az első férjem,mai napig velem van,minden nap ő az első meg az utolsó gondolatom,máig veszek szülinapjára,névnapjára,kraácsonykor neki ajándékot.Tovább léptem,mert új férjem van és Hála Istennek boldog vagyok,de Attilát el nem engedtem,soha nem is fogom.Vigyáz rám,én meg az ő emlékére,hogy soha senki ne felejtse el milyen jó ember volt,hogy létezett egy olyan csodálatos ember is mint Ő.
2008. febr. 19. 07:24
ezt nem lehet csak így megmondani szerintem, mindenki másképp gyászol, másként éli meg..
2008. febr. 19. 06:18

Rövid topic-indítódból nem derül ki, hogy a kérdés felvetésekor csupán egyszerű kívánsiság motivált, vagy konkrét, haláleset miatti kérdőjel van mögötte.

Én érintett vagyok ebben a kérdésben, gyászban vagyok. Azóta összeomlott az életem, valami visszafordíthatatlanul megváltozott. Nem kapok segítséget sehonnan, magamon sem tudok segíteni, romokban az életem.

2008. febr. 18. 15:12
Sziasztok! várom a hozzászólásotokat ebben a témában! köszönöm!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook