Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan emeljünk ki valakit a depresszióból fórum

Hogyan emeljünk ki valakit a depresszióból (beszélgetős fórum)


1 2
54. Bucóka20 (válaszként erre: 53. - Rony33)
2010. ápr. 8. 22:05

Sok szerencsét!:)

Ha netán lenne majd még kérdésed,írd meg nyugodtan.Akár privátban is.

Jó éjt.:o)

53. Rony33
2010. ápr. 8. 22:03
Igen én is azt látom, hogy a kinez egy bizonyos "szintig" jó,de ahol mi tartunk már kevés.Mindenképpen kellene egy jó pszichiáter, csak nehéz megtalálni.Azt hiszem felkutatok egyet holnap valahol.Az biztos, hogy nagyon messze vagyunk Tőled:)))Most mennem kell,köszi a jó tanácsokat.Olyan fiatal vagy és mégis jók a meglátásaid:)))Szia!
52. Bucóka20 (válaszként erre: 51. - Rony33)
2010. ápr. 8. 21:57

Ha nagyon okoskodni akarnék akkor azt mondanám h pszichiáterhez,de abból is annyi féle-fajta van.Nem tudom,de szerintem a kinez (csak) nem fogja megoldani.De lehet h csak magamból indulok ki.:S

Ha közelebb laknátok,akkor ajánlanám azt a pszichiáter (nőt) akihez én jártam.Rá esküdni mernék.

51. Rony33 (válaszként erre: 50. - Bucóka20)
2010. ápr. 8. 21:51
Hááát ezt jó lenne tudni:)))Na a sok viszontagség után a kinez ezt állapította meg: generalizált szorongás(ezért kezdtem ide irkálni,mert láttam,hogy ezt írtad)depresszió,küszöb alatti agorófóbia. augusztus óta kinezhez jár(az első nem jött be,annyira így februárba váltott egy másikra)most már ebben is kezd kételkedni.Fogalmam sincs mit tanácsoljak, már hova menjen?!
50. Bucóka20 (válaszként erre: 49. - Rony33)
2010. ápr. 8. 21:46

Értem persze.De azt is tudni kell h a gyógyszer csak tünetileg kezel....az magában nem fogja meggyógyítani.

Mindenképpen pszichiáterrel kellene szerintem beszélnie mielőtt elkezdene akármit is szedni.

Lehet,h már van sokkal hatásosabb gyógyszer is.Meg lehet javasolna vmi terápiát stb....

És amúgy mi pontosan a baja?Lehet h már kérdeztem!:S akkor bocsi

49. Rony33 (válaszként erre: 48. - Bucóka20)
2010. ápr. 8. 21:41
Igen ezt írtam,én nem is pártolom, hogy kezdje el szedni,de ő azzal érvvel, hogy akkor nem volt a mindennapos szédülés és fülzúgás amíg szedte.Érted?viszont az látszott rajta,hogy amíg szedte az nem Ő volt.nem tudom érted-e mit akarok ezzel mondani?
48. Bucóka20 (válaszként erre: 47. - Rony33)
2010. ápr. 8. 21:38
"és ott felírtak neki olyan gyógyszert amit egy évig szedett. Amivel azt értük el, hogy teljesen "letompította" és bezárkózott a maga kis saját világába. Tavaly megpróbált "lejönni" róla, sikerült is."- ezt írtad a gyógyszerről,ha akkor nem segített akkor most sem fog (szerintem).Nem mindenkinek sikerül elsőre eltalálni,hogy melyik gyógyszer válik be.Nekem sikerült )citapramot szedtem.Ezzel nem azt akarom mondani h neki is az kell.
47. Rony33 (válaszként erre: 46. - Bucóka20)
2010. ápr. 8. 21:33
Másnak se(vagyis a páromnak)se megy könnyen elhiheted.Egyébként Paretin gyógyszert írtak fel(utánanéztem)Még van itthon, most azon tipródik,hogy elkezdi megint szedni.
46. Bucóka20 (válaszként erre: 45. - Rony33)
2010. ápr. 8. 21:23

Sajnálom, nem akartalak megijeszteni.

A kinez sok pénzt elvisz az tuti.

Milyen sűrűn jártam?!Húú...elsőre nem kaptam gyógyszert,akkor kaptam a kanalast.Utána pedig 1 hónap múlva kellett mennem,hogy mire haladtam?!Akkor kaptam meg a gyógyszert.

Utána 1x voltam,akkor (sürgősségi ellátáson;nála),mert iszonyat szarul voltam.Utána pedig még egyszer max kétszer voltam,amikor elmondta h h tegyem le a gyogyit.

Nem tudom másnak h megy.De nagyon nehéz az az egy biztos!Még most se vagyok 100-as,de ez van.:) Küzdök!

45. Rony33 (válaszként erre: 44. - Bucóka20)
2010. ápr. 8. 18:24

Szia!


Milyen időközönként kellett menned? Az én párom már majdnem heti rendszereséggel jár február eleje óta kinezhez.(már nem kevés pénzbe van).Egyébként megnéztem az oldalt amit ajánlottál.Lehet, hogy nem kellett volna,van olyan benne, hogy akár 5!!!évig is eltarthat mire teljes gyógyulás lesz a dologból.

44. Bucóka20 (válaszként erre: 43. - Rony33)
2010. ápr. 7. 17:03

Az enyém elmondta elsőre.Nem kellett se tesztet se semmit kitöltenem.Elmondtam a tüneteket ,megvizsgált...és mondta h ez meg ez van ..!

Összesen 4 max 5 alkalommal voltam nála.Telón kellett hívnom,naplót kellett h vezessek.Kib.szott drága volt,de megérte.

43. Rony33 (válaszként erre: 42. - Bucóka20)
2010. ápr. 7. 16:44
Köszönöm. Megfogom nézni az oldalt.Nem mondom, hogy egyáltalán nem jó a kinez,de először 3-8 alkalomról beszélt,most meg hónapokról.Lehet,hogy mi vagyunk már türelmetlenek.A párom is mindig azt mondja, hogy nem tudja mitől van.( Egyszer csak jön és kész.)De ki mondja ezt meg neki,egy jó szakember már elsőre kitalálja, hogy mi az oka?
42. Bucóka20 (válaszként erre: 41. - Bucóka20)
2010. ápr. 7. 16:26
Az oldalt megírom privibe,mert nem engedte.:)
41. Bucóka20 (válaszként erre: 40. - Rony33)
2010. ápr. 7. 16:25

Ha nem javul a kineziológustól,akkor másfelé kell lépni.Sok terápia van és a gyógyszer magába nem segít.Mondjuk a szorongásnak is több fajtája van,először azt kellene megtudni h mi a baj pontosan.A sportot ajánlják,hogy lefárassza az ember magát meg jógát h lenyugtassa.:)Én mindkettőt csináltam/csinálom.Összetett dolog és rohamosan jöhetnek (szerintem) újabb tünetek.Minél hamarabb feltárják a bajt,annál hamarabb gyógyult lehet az ember.:)Nah nem vagyok orvos nem ragozom.:)

Bár van egy oldal,ahol jó dolgok vannak.

40. Rony33 (válaszként erre: 37. - Bucóka20)
2010. ápr. 7. 15:35
Húúú, már nem tudom a nevét, de nem nyugtató volt.Xanaxot is írt fel, de azt nem szedte.Ha tudnám, hogy segít, akkor belevágnánk abba, hogy szedjen valamit,de így ezek után már.....Ezért maradt a kinez,de kezdek benne kételkedni:))
39. Bucóka20 (válaszként erre: 37. - Bucóka20)
2010. ápr. 7. 15:31
pill ha nem írnék,mindjárt jövök...
38. Rony33 (válaszként erre: 33. - Liteion85)
2010. ápr. 7. 15:30
az mi?én még nem hallottam róla,pedig azt hittem már minden utat végigjártunk.
37. Bucóka20 (válaszként erre: 36. - Rony33)
2010. ápr. 7. 15:29

Gondolom nyugtató volt.Xanax,frontin....?!!

Ezért írtam h nem mind1 milyen dokit talál az ember.

Én nem ismerek csak egyet,de az bevált.

36. Rony33 (válaszként erre: 32. - Bucóka20)
2010. ápr. 7. 15:27
Csak azért írtam a "gyógyszer elleneségemet", mert nekünk rossz tapasztalat volt. amikor elkezdődött ez az egész, akkor az ügyeletre kellett bemenni, mert olyan rosszul lett(azóta kiderült, hogy fizikálisan semmi baja)és ott felírtak neki olyan gyógyszert amit egy évig szedett. Amivel azt értük el, hogy teljesen "letompította" és bezárkózott a maga kis saját világába.Tavaly megpróbált "lejönni" róla,sikerült is.A gyógyszeres kezelés nekünk abból állt, hogy a pszichiáternél öt percet töltött amíg felírta a következő 3 havi adagot.
35. Bucóka20 (válaszként erre: 34. - Liteion85)
2010. ápr. 7. 15:24

:) Ugyan olyan soha nem leszek már mint előtte.Vannak még néha rosszulléteim,félelmeim,szorongásom....de elenyésző ahhoz képest.

Én lassan indultam akkor el a leejtőn,de nagyon mélyre zuhantam.Féltem h bekattanok és kész vége diliház.Nehéz is volt talpra állni , de sikerült.Nekem sok testi tünetem is volt,nem csak a szédülés.

34. liteion85 (válaszként erre: 32. - Bucóka20)
2010. ápr. 7. 15:21
és azóta hogy érzed az életed?
2010. ápr. 7. 15:19
és ez az NLP terápia? tapasztalat valakinek?
32. Bucóka20 (válaszként erre: 30. - Rony33)
2010. ápr. 7. 15:19

Mivel végleges gyógyulást nem hozott ezért csak a kineziológiát (magában) nem tartom jó dolognak a szorongással kapcsolatba.De mindenki más.

Gyógyszer nélkül sikerül-e?!Nem tudom,biztos van akinek sikerül,de nekem nem sikerült.Pedig elsőnek (amikor már voltam pszichiáternél) gyógyszer nélkül (valami kanalas löttyel próbálkoztam) az nem gyógyszer volt.De akartam,azt akartam h gyógyszer nélkül sikerüljön.A dr.nő mondta h nem fog menni,mert a szervezetemből hiányzik xy dolog és ez csak gyógyszerrel pótolható.

Megtörtént és nem lettem kevesebb tőle.:)

2010. ápr. 7. 15:18
szerintem a hátteret kell kideríteni előbb...csalódott a szerelemben.fél újra az lenni..de akkor most nem szerelmes???ha egy éve vagytok együtt akkor nem szerelemből van veled??még mindíg az előző pasiját siratja???ha nem szert akkor mit keres melletted???
30. Rony33 (válaszként erre: 20. - Bucóka20)
2010. ápr. 7. 15:11
Akkor Te nem hiszel a kineziológiában? A gyógyulás teljeséggel kizárt gyógyszeres kezelés nélkül?
29. liteion85 (válaszként erre: 26. - Rony33)
2010. ápr. 7. 15:04
én nem egyszer sírtam el magam már otthon, amikor úgy éreztem hogy teljesen reménytelen. (pedig pasi vagyok..:) de ha hátat fordítanék, akkor az meg gyávaság. Én meg nem vagyok gyáva.
28. d1134c8b65 (válaszként erre: 27. - Liteion85)
2010. ápr. 7. 15:04
de akkor most téged szeret???
27. liteion85 (válaszként erre: 25. - D1134c8b65)
2010. ápr. 7. 15:03
lassan 1 éve. Itt nem a családról van szó. Az előző szerelmébe csalódott akkorát, ezért jutott oda, hogy nem akar soha többet szerelmes lenni.
26. Rony33 (válaszként erre: 22. - Liteion85)
2010. ápr. 7. 14:59
Ugyanígy vagyok én is. Iszonyat nagy erőfeszítésembe kerül, hogy a tehetetlenségtől ne "boruljak" ki és tartsam magam előtte.Nekünk a séta és a nagy "beszélgetések" segítenek a legtöbbet, de a szorongás nem múlik.
25. d1134c8b65 (válaszként erre: 23. - Liteion85)
2010. ápr. 7. 14:56
22 évesen még előtte az élet..nem kell aggódnia ha még nem tud családot alapítani..ez még nem kor..vagy már meg akarna állapodni..esetleg veled??? mióta vagytok együtt..és te szeretnél e már családot??
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook